Skocz do zawartości
ziom3476

Zbiorniczek spryskiwacza na 2 pompki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W moim pasku mam zamontowany zbiornik 2,8 l i mam zamiar go wymienić na większy z miejscem na dwie pompki (pod xenon). Chciałem kupić nowy w aso ale tam panowie nie wiedzą czy do mojego samochodu będzie pasował większy. I teraz moje pytanie : czy może ktoś na forum dokładał do swojego samochodu ( z silnikiem AFN) spryskiwacze lamp i kupował nowy, większy zbiornik. Czy nie było żadnego problemu ze spasowaniem. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi poda numer katalogowy większego zbiornika pasującego do AFN.

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakub77

Cześć mam taki sam silnik jak ty i mam spryskiwacze reflektorów ale ze względu na skandynawską wersję a nie ksenony. Pojemność zbiornika to 6,4 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w tym passacie intercooler. Bo ja ma i jeśli u ciebie wchodzi ten 6,4l to u mnie powinien też się zmieścić. Mógłbyś zrobić fotkę jak to wygląda i spisać numer katalogowy tego zbiorniczka. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeden duży zbiornik. Jeden z nich jest normalnie umiejscowiony pod błotnikiem, a drugi jest pod zbiorniczkiem płynu chłodniczego. Połączone są ze sobą wężem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz w tym passacie intercooler.

A ja myślałem,że "I" w symbolu :TDI oznacza intercooler,teraz zastanawiam się czy są silniki oznaczone TDI bez tego urządzenia:confused:;).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja myślałem,że "I" w symbolu :TDI oznacza intercooler,teraz zastanawiam się czy są silniki oznaczone TDI bez tego urządzenia:confused:;).Pozdrawiam.

Na ten temat poczytaj tu. a to jest wyciąg ze strony.

TDI - zastrzeżony znak towarowy grupy VAG (skrót z ang. Turbodiesel Direct Injection (Diesel Motor)) - dieslowska wysokoprężna jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania, stosowana w samochodach należących do Koncernu Volkswagena: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze tam o intercoolerze,a I oznacza wtrysk,ale czy są silniki VW TDI z tym urządzeniem i bez niego?,bo to było zasygnalizowane przez " ziom3476".Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga odnośnie braku intercoolera tyczyła się tylko tego że dziwiło mnie to jak się mieści w tym miejscu duży zbiornik spryskiwacza.

 

Jackrally, a w swoim passacie masz takie zbiorniki ???

 

Trochę sie już pogubiłem. Czyli jak to w końcu jest ?? Są dwa małe, czy jeden duży , a może są dwie opcje. Kolega wyżej ma 6,4l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeden duży i pierwszy raz czytam,o podwójnym połączonym wężykiem.Kolega Adams pisał jakie są typy zbiorniczków,jest to na forum w dziale o xenonach.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak są różne możliwości.

th_72985_Spryskiwacze_reflektor2w_122_1171lo.jpg

W ETCE jest zbiornik 5,4 ; 4,5 ; i dwa mniejsze zbiorniki połączone ze sobą. Z tym że w tych małych zbiornikach jest zaznaczone że są przeznaczone do aut z intercoolerem a przy tych dużych nie ma takiej informacji. I teraz to co mnie zastanawia to który z tych zbiorników będzie pasował do mojego AFN a ??

 

A przy okazji Andrzej Najberg, mógłbyś cyknąć fotkę swojego zbiornika i mi przesłać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem AFN'a rocznik 97, miał dwa zbiorniczki. Chcesz to mam zdjęcie, bo specjalnie go sfotografowałem bo ślimaczym tempem ale przed zimą chciałbym do montować spryskiwacze więc zbieram materiały. Obok stał mój z małym zbiorniczkiem i tak porównując na oko ten podwójny podchodzi bez problemu, jest nawet stelaż do którego wystarczy drugi tylko przykręcić - oczywiście ten które jest obecnie też trzeba wymienić, jest praktycznie identyczny ale ma wypust aby go połączyć z drugim wężem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O spoko. Przyślij na [email protected] Dzięki.

Jeśli ten z korkiem jest identyczny to może zamiast wydawać kasy to lepiej zrobić w nim małą dziurkę i połączyć wężykiem z drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji Andrzej Najberg, mógłbyś cyknąć fotkę swojego zbiornika i mi przesłać ??

Nie mam zdjęcia,ale masz coś takiego http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=22593&highlight=zbiorniczek+spryskiwaczy+reflektor%F3w&page=5

Tu jest wszystko o co pytasz.Ja dostałem się do zbiorniczka przy wymianie pompki od strony nadkola.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś to przerabiał.

 

Czy do Paska z 2004 2,5 v6 tdi wejdzie zbiornik na płyn do spryskiwaczy od W8, chodzi mi o większą pojemność, bo ten co mam 4,5 l. to ciut za mało.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

dzisiaj stanąłem na parkingu i pod autkiem z przodu pojawiła się kauża z przodu koło lewego koła. przeprowadziłem szybki test organoleptyczny i okazało się że to płyn do szyb. poprosiłem moja Panią, aby spryskała szybę i przód ok a tył nie. słychać jak płyn uderza w jakąś metalową część. o dziwo na szybę pięknie leci płyn ale po nadkolu również.

pytania mam w sumie 3

1. co się mogło popsuć?

2 ile ja mam pompek spryskiwaczy??

3. jak to naprawić (jak się do tego dostać)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnę się pod temat.

dzisiaj stanąłem na parkingu i pod autkiem z przodu pojawiła się kauża z przodu koło lewego koła. przeprowadziłem szybki test organoleptyczny i okazało się że to płyn do szyb. poprosiłem moja Panią, aby spryskała szybę i przód ok a tył nie. słychać jak płyn uderza w jakąś metalową część. o dziwo na szybę pięknie leci płyn ale po nadkolu również.

pytania mam w sumie 3

1. co się mogło popsuć?

2 ile ja mam pompek spryskiwaczy??

3. jak to naprawić (jak się do tego dostać)?

Jeżeli nie masz xenonów i spryskiwaczy do nich - to masz na bank jedną!!

Spryskiwacze przedniej jak i tylnej szyby zasilane są z jednej pompki. Zmienia się jedynie kierunek obrotów silniczka. Obrazowo mówiąc pompka ma dwa wyjścia jedno na przód drugie na tył, i w zależności w którą stronę kręci się silniczek - leci z jednego lub drugiego wyjścia. Skoro przód u Ciebie jest OK, to uważam że są jakieś problemy z przewodem do tyłu (przetarty, pęknięty). Najłatwiej się do niego dostać (do zbiorniczka i do pompki) zdejmując przedni zderzak. Wydaje się że jest z tym dużo roboty, ale tak naprawdę można go zrzucić w 15 min (max.). Instrukcja demontarzu jest na forum, więc nie będę dublował.

Pozwodzonka. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje trochę kotleta. potrzebuje zbiornik pod xenon czy taki będzie pasował??

[ATTACH=CONFIG]112172[/ATTACH]

zbiornik od b5 fl 2.5 tdi

Edytowane przez mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to jest od sedana. Zeby hulalo w kombi musisz zmienic pompke niskiego cisnienia na taka z glowica na podwojnym wyjsciu. Ona dziala 2 kierunkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności