Skocz do zawartości
wicher123

Kurcze,problem z wyposazeniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Poszukuje licznika do mojego Paska B5 Avant 1.9 TDI 90KM AHU.Jest to wersja Basis.Gosc od którego kupowałem,mówił mi ,że jest komputer pokładowy tylko w liczniku sie spalił wyświetlacz,nie pokazuje nic ani ile pali ani nawet navi nie wyświetla sie.W manetkach mam przełączniki,reset niby do kompa ale nie wiadomo czy np te przełączniki nie są zmienione?No kto to wie??

z kodu VIN nic nie wynika...

Kolega poradził mi bym zrobił zdjęcie naklejki z tyłu gdzie jest opisane wyposazenie.

Sprawdziłem wszystkie kody:

 

 

XOA - X0A-national sales program Germany - "kontyngent", czyli wyprodukowany na niemcy

BOA- B0A-component parts set without country-specific design requirement - standardowy zestaw podzespolow

COV- steel wheels 6J x 15 offset 45 (five-hole) (stalowe felgi z piecioma otworami)

GOC- G0C-5-speed manual transmission - 5-biegowa skrzynia manualna

H6R- tires 195/65 R 15 T

JOR- battery 380 A (80 Ah)

MOT- 4-cyl. turbo diesel engine 1.9 L/66 kW direct injection base engine is T0T

1AC- anti-lock brake system (ABS)

1G2 – steel spare wheel with original equipment tires

2PQ- steering wheel for airbag system

5RQ- outer right rear view mirror: convex

5SL- 5SL Lusterko zewnętrzne (ze szkłem asferycznym) (str. lewa)

TOT- components for base engine, unit 028.M

3FE- electric slide/tilt sunroof with sun screen/sunblind (elektryczny szyberdach odsuwany/unoszony z zaslona przeciwsloneczna)

3S2 -black roof rails - czarne relingi dachowe

8TC -rear fog light for driving on the right - tylne swiatlo przeciwmgielne po prawej stronie

8AC- radio "beta" - radio beta

8GL- Alternator 120A

8RE-four loudspeakers (passive) - cztery glosniki bez wzmacniacza

1LZ – front disc brakes, standard ventilation

OJF – weight category front axle weight range 6

OYD – weight category rear axle weight range 4

1BA -standard suspension/shock absorption - zawieszenie standardowe

 

Możecie zerknąć ,szkoda jak wywale kase na licznik(chce miec sprawny) a okaze sie ze wogole nie mam kompa w aucie. :/

Z kodów nie wynika bym miał komputer pokładowy :(

Mam go więc czy nie ?

Tak samo nie ma żadnej wzmianki ze mam navi(niby też jest wskazanie na liczniku) mam Navi w desce i z tylu w bagazniku miejsce na CD.

Kurcze... :(

 

P.S wyjęcie licznika też może mi nie pomóc,przecież licznik może być inny?Czy raczej nie ma takiej opcji?Kombinuje że może oryginalny licznik się spalił i gość kupil bez FIS i wsadził,wszystko działa oprócz wyświetleń kompa i Navi.

 

65469724do9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Zadzwon do ASO, podaj VIN i zapytaj, czy w Twoim egzemplarzu jest fabrycznie licznik z wyswietlasczem, czy bez... Zapytaj tez przy okazji o ta manetke z przyciskami-wtedy bedziesz juz wiedzial na 100%, jak bylo naprawde...

Jak masz blisko do ASO, to mozesz podjechac :)

Po numerze VIN dowiesz sie wszystkiego na temat wyposazenia ;)

 

Jesli chodzi o Navi...

8AC- radio "beta" - radio beta

Ja byk widac, ze dokladana... Jesli w tylnych drzwiach masz glosniki, to one tez sa dokladane :)

8RE-four loudspeakers (passive) - cztery glosniki bez wzmacniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadzwon do ASO, podaj VIN i zapytaj, czy w Twoim egzemplarzu jest fabrycznie licznik z wyswietlasczem, czy bez... Zapytaj tez przy okazji o ta manetke z przyciskami-wtedy bedziesz juz wiedzial na 100%, jak bylo naprawde...

Jak masz blisko do ASO, to mozesz podjechac :)

Po numerze VIN dowiesz sie wszystkiego na temat wyposazenia ;)

 

Jesli chodzi o Navi...

 

Ja byk widac, ze dokladana... Jesli w tylnych drzwiach masz glosniki, to one tez sa dokladane :)

 

Jeśli chodzi o VIN znajomy który pracował w ASO mówił mi że sa dane tylko gdzie zostało auto wyprodukowane :/ ale popytam jeszcze dokładnie.

Radio faktycznie było fabryczne,głośników z tyłu nie mam.Navi mam poniżej radia ,na samym dole,panel wielkości Radia samochodowego.

Więc myślisz ze coś było kombinowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Radio faktycznie było fabryczne,głośników z tyłu nie mam.Navi mam poniżej radia ,na samym dole,panel wielkości Radia samochodowego.

Więc myślisz ze coś było kombinowane??

Myslalem, ze masz na mysli nawigacje MCD lub MFD... A Ty mowisz o tej starej Navi :) No to w zadnym wypadku nie musi byc kombinowane... Ja mialem na mysli te nowsze Navi. Ty masz taka jak w ponizszym linku :?:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20557

http://images1.fotosik.pl/151/19f961753dd8b345.jpg

Jeśli chodzi o VIN znajomy który pracował w ASO mówił mi że sa dane tylko gdzie zostało auto wyprodukowane :/ ale popytam jeszcze dokładnie.

No to znajomy Ci zle mowi-ja mam wydruk z ASO kompletnego wyposazenia z mojego auta-wszystko wypisane-wszystko, co w fabryce bylo zamontowane-jest tego 4 strony w formacie A4, 158 kodow-takze te kody z wlepki to niewiele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na liczniku przecież widać czy jest FIS, czy go nie ma. Przecież jest inny odcień pomiędzy obrotomierzem, a zegarami. Jeżeli jest FIS to "ekranik" ma większy połysk, jeżeli brak to i brak FIS'a.

Tutaj widać, jak to jest w praktyce.

thum_13741485693d267dfe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslalem, ze masz na mysli nawigacje MCD lub MFD... A Ty mowisz o tej starej Navi :) No to w zadnym wypadku nie musi byc kombinowane... Ja mialem na mysli te nowsze Navi. Ty masz taka jak w ponizszym linku :?:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20557

http://images1.fotosik.pl/151/19f961753dd8b345.jpg

 

Dokładnie taka Navi ;)

Podjade do Opola do Lelka moze mi pomoze i ciekawe ile zaplace za to info :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na liczniku przecież widać czy jest FIS, czy go nie ma. Przecież jest inny odcień pomiędzy obrotomierzem, a zegarami. Jeżeli jest FIS to "ekranik" ma większy połysk, jeżeli brak to i brak FIS'a.

Tutaj widać, jak to jest w praktyce.

thum_13741485693d267dfe.jpg

 

Widać ze mam cale blyszczace ;) Wiec pelen FIS chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie licznika, to ci wiecej powiemy :cool: Twój wygląda tak, czy jeszcze inaczej? Ja MFA mam w zegarku - co widac. Jeśli masz FIS-a na środku, to oczywiscie bedzie inny wygląd tego czarnego pola na środku (z kontrolkami)

 

mfakz9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ten filmik cos Wam pokaze....

 

http://pl.youtube.com/watch?v=w4AAnEJ8svM

 

Tak to wygląda ze na tym FIS nic nie widac...

 

Tam gdzie zegarek nie mam nic..sam zegar jest ;)

Może mój licznik jakiś trefny jest?Nie taki jak oryginalny?? i dlatego tak jest jak jest. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ten filmik cos Wam pokaze....

 

http://pl.youtube.com/watch?v=w4AAnEJ8svM

 

Tak to wygląda ze na tym FIS nic nie widac...

 

Tam gdzie zegarek nie mam nic..sam zegar jest ;)

Może mój licznik jakiś trefny jest?Nie taki jak oryginalny?? i dlatego tak jest jak jest. :(

lepiej żebyś nakręcił jak przekręcasz kluczyk ,a nie jak jedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec jutro Wam pokaże,dziekuje za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ten filmik cos Wam pokaze....

 

http://pl.youtube.com/watch?v=w4AAnEJ8svM

 

Tak to wygląda ze na tym FIS nic nie widac...

 

Tam gdzie zegarek nie mam nic..sam zegar jest ;)

Może mój licznik jakiś trefny jest?Nie taki jak oryginalny?? i dlatego tak jest jak jest. :(

 

a ja tutaj widzę FIS'a pełnego jak ch.. :D Znaczy jak nie działa albo kabelki z tyłu się wypięły albo spalony jak pisałeś.

NA PEWNO pełny FIS !!!

Gratulację :) Fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie poznać pełnego FISa. Jeśli ciemno tam to oczywiście padło mu się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inaczej. Weź sobie manetkę tam gdzie zmieniasz wskazania (czyli z boku wycieraczek) naciśnij i przytrzymaj ze 2 - 3 sekundy Obojetnie czy tą dolną czy górmą, byleby z boku wycieraczek. Bo może masz wyłączony FIS. I jak wyłączony, to wyskoczy menu u potem tymi przyciskami bocznymi wjedź na MFA a następnie resetem to zatwierdź. Niemcy często nie wiem czemu robią sobie display aus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze inaczej. Weź sobie manetkę tam gdzie zmieniasz wskazania (czyli z boku wycieraczek) naciśnij i przytrzymaj ze 2 - 3 sekundy Obojetnie czy tą dolną czy górmą, byleby z boku wycieraczek. Bo może masz wyłączony FIS. I jak wyłączony, to wyskoczy menu u potem tymi przyciskami bocznymi wjedź na MFA a następnie resetem to zatwierdź. Niemcy często nie wiem czemu robią sobie display aus...

 

Niestety "fachowiec" juz rozkrecal licznik powiedzial ze FIS spalony ;(

Przytrzymywałem przyciski ,nic nie pomagało.

Zaraz jeszcze wstawie zdjęcie licznika,będziecie mogli stwierdzić na 100% czy pelen FIS czy nie.

Swoja droga ciekawe ile w ASO bedzie mnie kosztowac nowy licznik z FISem ;) pewnie z 1tys zl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mam foto licznika,możecie zerknąć??

123iu1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fis. Pełny Fis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz tam CAN, masz niebieskie podświetlenie i pełny FIS, to gratuluje w poszukiwaniu nowego licznika. Niejaki MrWho szukał i to naprawdę cud znaleźć, a i ceny przerażają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fis. Pełny Fis.

 

Czyli śmiało mogę jechać do ASO i zamawiać,mam nadzieję,że to oryginalny licznik i że mam komputer pokładowy w aucie bo inaczej będzie lipa jak cholera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności