Skocz do zawartości
Gość maroo24

Centralny z kluczyka otwiera tylko drzwi kierowcy- Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maroo24

Witam! Niedawano nabylem swojego pierwszego passata jest to B5 2005 rok 1.9TDi 130Km na pelnym wypasiku :) Jak narazie jestem bardzo zadowolony z mojego nowego auta tylko jedno male ale... chodzi o to, ze otwierajac drzwi zdanie z kluczyka otwieraja sie tylko drzwi kierowcy, wszystkie pozostale musze otwierac malualnie tym przyciskiem obok panelu sterowania szyb. Zamyka bez problemu wszystkie. Zawsze moge otworzyc wszystkie drzwi wkladajc kluczyk do zamka ale troche to irytujace. Szukalem takie problemu na forum ale nie znalazlem odp. Napisze jeszcze, ze probowalem dwukrotnie naciskac przycisk otworz wtedy jakby dzwi pasazerow reaguja ale nie otwieraja sie niestety. Mam nadzieje, ze to nie modul komfortu bo auto jest w miare nowe. Moze jest cos o czyms nie wiem i rozwiazanie jest proste, prosze o porady dziekuje i pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest

Witam. Z tego co wiem to VAGiem mozna ustawić czy po naciśnięciu pilota ma otwierać tylko drzwi kierowcy czy wszystkie. Trzeba wejść w moduł komfortu i pod jakąś wartością (nie pamietam jaką, ale będzie w programie napisane) trzeba zaznaczyć 0 lub 1. Na pewno coś takiego jest bo u siebie przez przypadek widziałem taka opcję. Tu masz zresztą taki temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27191&highlight=kodowanie+komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0

A próbowałeś w krótkim czasie nacisnąć 2x klawisz otwierania na pilocie? U mnie tak jest że jak nacisnę raz to otwierają się drzwi kierowcy jak drugi raz to pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maroo24

hmmm musze przyznac, ze nie znam sie na tym kodowaniu a poza tym nie mam sie czym podpiac wiec musi chyba poczekac do wizyty w pl :( Przyciskac przycisk szybko probowalem ale nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driver72

nie musisz nic kodowac.one tak maja,ze jedno przycisniecie otwiera drzwi kierowcy,dwa krotkie otwieraja wszystko.jezeli bedziesz chcial wiedziec dlaczego z pilota nie zamyka okien to musisz zamknac kluczem i przytrzymac na zamykaniu,wszystkie okna sie zamkna.jestem madry bo nie chcialem auta odebrac po zakupie.klocilem sie ze centralny jest popsuty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maroo24

kolego to nie tak pisalem, ze podwojne przycisniecie przycisku nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna to latwo przekodowac nawet za pomoca darmowego vaga

wejdz w modul komfortu

Address 46: Central Conv.

Part No: 1C0 959 799 B

Component: 10 Komfortgerát HLO 0002

Coding: 00259

Shop #: WSC 05311

 

kodowanie ktore masz zaznaczone na czerwono musisz zmienic na 00258 zatwierdzic i wszystko bedzie ok

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co moze byc przyczyna tego, ze caly czas u mnie dzialalo otwieranie wszystkich drzwi z pilota (po dwukrotnym nacisnieciu) i nagle przestalo? Pilotem moge teraz otworzyc tylko drzwi kierowcy, natomiast zamknac moge wszystkie. Otworzyc wszystkie drzwi moge przyciskiem, badz przekrecajac kluczyk w zamku w drzwiach kierowcy. Dodam, ze bezposrednio przed zaobserwowaniem tych anomalii mialem rozladowany akumulator. Co moglo sie stac i jak temu zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekdania

mam identyczny problem jak kupowałem auto (passata sedana z 2003 r 1.9 tdi 130 km ) miał rozładowany akumulator i teraz z pilota otwieraja sie tylko jedne drzwi , kierowcy , czy rozwiazałes juz ten problem , jak tak to poradz mi prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

Kupilem sobie VAG KKL na USB via Allegro, ale jak na zlosc akurat modul zamka centralnego nie byl widoczny :/

Jaks czas pozniej zarysowano mi drzwi, oddalem samochod do ASO do lakierowania, przy okazji wspominajac o problemie. Powiedzieli, ze beda odlaczac akumulator, wiec komputer bedzie zresetowany, czy tam przywrocone zostana wartosci domyslne, whatever, grunt, ze pomoglo. Po odbiorze auta wszystko wrocilo do normy.

Bottom line: rozladowanie akumulatora moze spowodowac nieprawidlowosci w dzialaniu zamka centralnego, ale reset kompa/przywrocenie wartosci domyslnych pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam identyczny problem
Co moglo sie stac i jak temu zaradzic?

Podlaczcie sobie auto pod kompa i wykasujcie bledy z modulu 46 (nawet jesli nic nie widac) jesli nie macie polaczenia z modulem to jeszcze raz odlaczyc baterie na jakies 5 do 10 min i pozniej sprobowac jeszcze raz.Jesli to nie pomoze to przekodowac sterowanie zeby otwieral wszystie drzwi za jednym nacisnieciem ,a jesli juz tak mieliscie to zrobic odwrotnie na dwa wcisniecia i cos powinno pomoc

jak to zrobic linka podaje tu:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=291538&postcount=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podlaczcie sobie auto pod kompa i wykasujcie bledy z modulu 46 (nawet jesli nic nie widac) jesli nie macie polaczenia z modulem to jeszcze raz odlaczyc baterie na jakies 5 do 10 min i pozniej sprobowac jeszcze raz.

 

Jaka baterie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka baterie?

akumulator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akumulator

Dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panownie. Mialem taki sam problem po zakupie autka ze pilot otwieral mi drzwi tylko kierowcy a pozostale nie nawet po dwoch przycisnieciach pilota ( z zamykaniem nie bylo problemu ) - postanowilem wyciagnac akumulator i podladowalem go na maxa - po zalozeniu okazalo sie ze to on byl winny temu (dodam ze nie bylo problemu z odpaleniem jesli chodzi o aku) i teraz z pilota otwiera wszystkie drzwi - wiec moze warto sprobowac - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, mam swojego B6 od niedawna i jeszcze nie zdążyłem wszystkiego odkryć :mlask

klikam raz pilotem otwieram tylko drzwi kierowcy, wkładam kluczyk i uruchamiam auto,

w jaki sposób teraz od wewnątrz otworzyć pozostałe drzwi? jest gdzieś jakiś przycisk na kokpicie do tego? :mlask

 

sorki, że w dziale B5, ale akurat temat mi przypasował

Edytowane przez komanch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie pytanko, mam swojego B6 od niedawna i jeszcze nie zdążyłem wszystkiego odkryć

klikam raz pilotem otwieram tylko drzwi kierowcy, wkładam kluczyk i uruchamiam auto,

w jaki sposób teraz od wewnątrz otworzyć pozostałe drzwi?

 

sorki, że w dziale B5, ale akurat temat mi przypasował

Czy w B6, nie ma wewnątrz przycisków otwórz/zamknij centralnie zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w B6, nie ma wewnątrz przycisków otwórz/zamknij centralnie zamek?

Właśnie się zastanawiam jak taki przycisk wygląda i w którym miejscu mniej więcej go szukać? :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się zastanawiam jak taki przycisk wygląda i w którym miejscu mniej więcej go szukać?
Kiedy kupiłeś auto,dziś rano ? :D

Poza tym, masz chyba włączone tzw.otwieranie selektywne-pierwsze naciśniecie pilota otwiera drzwi tylko kierowcy,drugie resztę furtek.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności