Skocz do zawartości
Zyndram

Instalacja gazowa do 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich juz troche nie mam sily czytac z komórki calegi tematu bo klepe inny który zawiera nieco więcej stron a po przeczytaniu pierwszych 4 tego nie znalazłem nic co by mnie interesowało w tej kwestii, takze prosił bym o wyrozumiałość i odpowiedz, będę bardzo wdzięczny i mój portfel również :P mianowicie... Wklejam tekst z poprzedniego temtau --->

 

ale mam kilka pytan.. Jak wiecie gdzie macie wpieta wode od reduktora to napiszcie mi proszę i tez po jakim odcinku sie wam przelacza... Bo walczę i walczę. Na poczatku mialem wpiety jeden przewód w podgrzewanie filtra oleju a drugi dokladnie nie wiem w co ale kompletnie po drugiej stronie na dole, ale to kompletnie nie zdawalo egzaminu. Nie grzal się wystarczajo, wiec tak jak napisałem w poście u góry wpialem się szeregowo w ten przewód od filtra, czyli oby dwa węże z reduktora wpiete w ten od filtra. Niebo a ziemia grzeje się i trzyma temp, nie rozlacza ale problem jest z czasem przelaczenia. Bo przelacza mi się po okolo 5-6km jak juz dobrze złapie 90 stopni(przy spokojnej jeździe bo pewnie jak bym mu dal po garach to by się zagrzal szybciej.

Najlepiej jakies fotki ale raczej nie realne zeby ktos robił :P

 

A co do zbiornika się wtrącę bo piszecie 44 litry.. Czemu tak malo ja mam 54 czy 55 a weszli by i 60 w kolo ale musial bym więcej doplacic dlatego dalej spokój bo i tak plywak podgialem i mi wchodzi równe 50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącza się po 5-6km, hmm. Mój STAG załącza się po 500 metrach i 2 minutacg grzania na postoju przed ruszenuem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brzoza1234 zgadzam się z Tobą, są herculesy sa zdecydowanie lepsze niż IG1. Tu jednak kwestia dopłaty na start to czysta inwestycja. lepiej na start dopłacić, niż późńiej się brzydko mówiąc "bujać".

 

Całkowicie zgadzam się że lepiej przy montażu dołożyć do lepszych wtryskiwaczy bo w konsekwencji wychodzi w całym okresie eksploatacji instalacji taniej.

 

Niestety w Polsce króluje cena i standardowy montaż instalacji lpg składa się z nieśmiertelnych wtryskiwaczy Valtek.

czym to się kończy dla silnika , instalacji gazowej i kultury jazdy wiele sie mówi a jakoś to nie dociera.

Sam napisałem artykuł na blogu co robią z instalacją gazową wtryski Valtek.

 

Zdarzają się kierowcy którym nawet to że Valteki są pordzewiałe i maja nalatane po 80 000 km nie przeszkadza.

Warto przeczytać wpis na blogu, jest trochę zdjęć i dokładny opis co Valteki robią w instalacji gazowej.

 

http://lpgmasters.pl/stag-300-wtryski-valtek-czesc-1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to czytałem na forum Toyoty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stag 300, reduktor do 250 koni i wtryski hanna. Ogólnie spoko, 4 lata temu zapłaciłem 3800zł, jedyne objawy gazu odczuwam w zimie jak chyba jakość gazu nie jest dopasowana to temperatur, potrafi odciąć przy pełnym zbiorniku. Ogólnie polecam taki zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Miałem paska tdi, ale gośc busem mi w d wjechał przy 70km/h we mnie stojącego na skrzyżowaniu , szkoda całkowita. Walczę z ubezpieczalnią, szkoda mi auta bo wszystko zrobione na tiptop włącznie ze sprzęgłem dwumasem i rozrządem. Kupiłem w międzyczasie kolejnego paska. tym razem z motorem jak w tytule, 4x4 i LPG. i tu schody bo pierwsza w życiu benzyna i pierwsze LPG - jak to ugryźć by zębów nie połamać? 

Instalacja Stag 300 (tak mam w papierach od gazu więc zakładam że tak jest), wtryski były czerwone hany, teraz są staga AC W03(chyba takie bo gość mi dał całą teczkę faktur i rachunków ale parę gratów było z A6 2.7biturbo którą też posiada). Wtryski wymieniane w ubiegłym roku - ujdą, mogą być, dobre czy zmieniać? i reduktor Zavoli zeta-s - to doczytałem że za małe i albo dublować albo zmieniać. Reduktor już chyba się powoli kończy (kumpel sprawdził na kompie i cyrki były ale pewnie winę również ponosił nieszczelny wydech na plecionce)- więc wymiana. Reduktor zmieniam ale na co? AC STAG R01 czy KME Gold? Czy coś innego w tej cenie jest godnego uwagi? Filtry wiadomo, coś jeszcze? Pewnie węże bo króćce będą z deka w innym miejscu i inne fi. Sorry za laickie pytania ale zawsze miałem diesla począwszy od ciężarówki, busy kończąc na osobówkach to moje pierwsze auto w benzynie i tym bardziej LPG. wstyd na stacji było poprosić gościa żeby pokazał jak to cudo zatankować, pomimo że człowiek 4 dychy już jakiś czas temu skończył i wydawało się że już dawno przestał się wstydzić. Tak jakoś dziś młodo się poczułem - bezcenne.

 

Zapomniałem powodu dlaczego piszę? Wywala checka jak chwilę się pojeździ. Błąd z niczego. po resecie kilka dni albo chwil - nie ma reguły. Raz od razu po odpaleniu, raz na skrzyżowaniu. Nie równo chodzi, telepie jak się przełącza na gaz. Zużycie gazu też jakieś nie małe. Kiedy wszystko jest sprawne przy temperaturach 10-15*C jakie mamy w nocy po jakim czasie mniej więcej powinien się przełączyć na gaz? Bo albo podpiera mi się na benzynie albo przy kilku odpaleniach może 12 wypił mi 5 litrów benzyny.

Edytowane przez zbirr
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gazik.com.pl/kontakt

co myślicie o tym zakładzie.Mam do zagazowania BMW 330i X-Driwe. A warsztat w którym wcześniej gazowałem auto gdzieś sie przeniósł z ul.Prandoty i ślad sie urwał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrego gazownika a pod Wieliczke pojedziesz dam Ci namiary odezwij się na PW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marci,wczoraj założyli mi.Chodzi jak petarda :) VI generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VI jesteś pewny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.Mam komplet papierów tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za instalację i co zawiera? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy w dłuższej perspektywie jak będzie działać, jakie masz zużycie paliwa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaa to zależy ?jak chce być najszybszy na drodze to duże a tak ogólnie spala może litr więcej jak benzyny.Ogólnie nie widze różnicy w mocy i spalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności