Skocz do zawartości
Zyndram

Instalacja gazowa do 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj się mocno zdziwiłem-odpalam auto po pracy... a tu brak CHECK ENGINE!

to się będzie pojawiało ni z gruchy ni z pietruchy, u mnie najszybciej przy jeździe na benzynie, nie musisz wycinać katów, najpierw załóż emulatory bez wycinania. Emulatory kup najlepiej z najmniejszą średnicą otworu, mi jeszcze polecali take załamane pod kątem 90 ale nie wiem czy je da się wkręcić.

Sprawdzałeś jak pracują sondy lambda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230km na 34 litrach to jak najbardziej normalny wynik, natomiast żeby zrobić 398km na 43 to już nie wiem co trzeba robić - pewnie 80km/h jechać albo pchać samochód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka jest Wasza wizja?

 

Wizja jest taka że cały czas nie napisałeś co masz zamontowane i nie pokazałeś jak masz zamontowane ( foto mile widziane).

Gdzie montowałeś gaz , ile trwała instalacja . Wszystkie te informacje pozwolą na jakiekolwiek wróżenie .

 

Prosiłem już adminów żeby "nakazać " pisanie w tym dziale co osoba pytająca ma zamontowane , ale jak grochem o ścianę , a później zgadywanie . Ręce opadają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
230km na 34 litrach to jak najbardziej normalny wynik, natomiast żeby zrobić 398km na 43 to już nie wiem co trzeba robić - pewnie 80km/h jechać albo pchać samochód ;)

 

dgasku

To nowa instalacja :). Jutro jadę obejrzeć W8 w kombi w automacie. Niestety nie udało mi się znaleźć sensownej S6 ...

Edytowane przez Panasonix82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

troche mnie nie było na forum a widze ze temat sie rozkrecił w skrócie przy normalnej jezdzie ostatnio wyszło mi niecałe 200km na 34l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dgasku

To nowa instalacja

 

:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej będzie głosów tym łatwiej będzie wypośrodkować i znaleźć szeroką średnią. Na klimie 48-50 litrów gazu( na różnych stacjach różnie wchodzi w butlę)- 330-340km, bez klimy 370-380. Tak jest u mnie + krótkie przebiegi w zimie gdzie sporo spali się benzyny przed przejściem na gaz to nawet wg licznika 420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na 46 litrach 420km srednio 400km na 47-48, 50% miasto-trasa , istalacja BRC do dzisiaj nie wiem jaka reszta gratów bo jeszcze nie byłem u gazownika od kupna samochodu z ksiażeczki dołączonej do instalacji wnioskuje ze założone z nadwyżka mocy do 236km. Założona w firmie Czakram Tarnów, 2008r, koszt 4600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio na 46 litrach 420km srednio 400km na 47-48, 50% miasto-trasa , istalacja BRC do dzisiaj nie wiem jaka reszta gratów bo jeszcze nie byłem u gazownika od kupna samochodu z ksiażeczki dołączonej do instalacji wnioskuje ze założone z nadwyżka mocy do 236km. Założona w firmie Czakram Tarnów, 2008r, koszt 4600zł

 

No i ?

 

Czy to jest temat o spalaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , temperatura przełączania na gaz to jest temperatura czego ? Płynu chłodniczego ? Reduktora ? Proszę o podpowiedź, przełącza mi się dopiero po 5 minutach jazdy , na vagu jak sprawdzam to temp silnika jest wtedy 58-60 stopni. Pojechałem do gaziarza, zmniejszył temp przełączania z 30 na 25 stopni ale dalej jest to samo, dwie próby robiłem, 5 minut jazdy - 58 stopni. Co może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płynu chłodniczego ? Reduktora ?

Temperatura jaką oddaje płyn chłodniczy w reduktorze. Zazwyczaj na redku jest trochę niższa temperatura niż silnika z wiadomych przyczyn. Ale jaka jest różnica wszystko zależy od miejsca wpięcia się do układu chłodzenia, miejsca montażu reduktora, długości przewodów wodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy , temperatura przełączania na gaz to jest temperatura czego ? Płynu chłodniczego ? Reduktora ? Proszę o podpowiedź, przełącza mi się dopiero po 5 minutach jazdy , na vagu jak sprawdzam to temp silnika jest wtedy 58-60 stopni. Pojechałem do gaziarza, zmniejszył temp przełączania z 30 na 25 stopni ale dalej jest to samo, dwie próby robiłem, 5 minut jazdy - 58 stopni. Co może być nie tak ?

 

Sprawdź termostat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony, reduktor mam na dół wsadzony , mniej więcej na równo z kołem , pewnie przez to jak Grucha prawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, jest sens mapować silnik, tzn czy różnica w monencie obrotowym PO będzie aż tak wyczuwalna jak w przypadku silników TDI ?.

 

To jest wolnossący silnik, program jedynie minimalnie podniesie moc...

 

 

3. Jakie świece i przewody, też łopatologicznie.

 

Przewody Bremi, Beru świece NGK, Denso

 

 

2. Jaka instalacja do 4k proszę wypunktować łopatologicznie elementy instalacji.

 

Poszukaj moich postów, niedawno zakładałem instalacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, niedawno zdradziłem traktor (z winy słupa sygnalizacji świetlnej) na rzecz 2.8 V6 z 2002 roku. Po lekturze tematu wiem mniej niż przed. Kilka pytań do osób znających zagadnienie: 1. Dobry zakład w trójmieście. 2. Jaka instalacja do 4k proszę wypunktować łopatologicznie elementy instalacji. 3. Jakie świece i przewody, też łopatologicznie. Jeszcze jedno, jest sens mapować silnik, tzn czy różnica w monencie obrotowym PO będzie aż tak wyczuwalna jak w przypadku silników TDI ?.

 

ad. 1. Vanos Gdynia - adres i numer tel. znajdziesz w necie. Powiedz, że będziesz foty instalacji wstawiał na lpg-forum.

ad. 2. elektronika: może być stag qbox, kme, lpgtech, agis - bez różnicy

reduktor: taki który uciągnie prawie 200 KM - kme gold, ac r01,

wtryskiwacze: barracuda, dragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest wolnossący silnik, program jedynie minimalnie podniesie moc...
Nie chodzi mi tyle o moc (+7 koni) tylko o przebieg momentu obrotowego. W dieslu (150KM, 330 Nm), w tiptronicu trzeba było uważać bo rwał kapcia nawet na oponach 235, a zbierał się tak że 1.8T zostawał z tyłu . Nigdy nie miałem benzyny stąd moje pytanie do osób które w praktyce, a nie teoretycznie mapowały ten silnik. Dzięki za odpowiedź kuczlaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna jest charakterystyka momentu silnika doładowanego a inna wolnossącego. Nic nie zrobisz. Popatrz sobie na wykresy w dziale VAG

 

Odpisze w tym wątku co by nie mieszać ;)

 

Oczywiście możesz też wyłączyć auto na gazie , kufelek browarka i wsadzać po kolei wtryski do szklanki --- piwo się dobrze pieni i od razu będzie widać

 

Nie dorobiłem sie jeszcze kabelka do lpg, podjadę z tym do gazownika i skorzystam z gwarancji ;) Chciałbym się tylko upewnić że to wina wtrysku lub reduktora.

Podpowiedź, jak zakręcić gaz w butli a może inaczej sprawdzić ? w sumie jakbym rozłączył przy filtrze to też elektrozawór powinien odciąć, dobrze myślę ?

 

Odłączyłem zasilanie pomiędzy filtrem a wtryskami, odpaliłem na benzynie i trochę popracował. Wypalił podejrzewam co miał wypalić i rano zobaczymy :)

 

Dzisiaj pojeździłem rano na odłączonym lpg i w sumie nie wiele się zmieniło. Jakby troszke lepiej ale nie jest idealnie. Przymula go tak jakby zalewało...

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, naprawił się sam jak zatankowałem 20 L benzyny :hyhy

Mam walnięty któryś czujnik i wskaźnik mi szaleje, raz mam cały zbiornik, raz pół a czasami rezerwę. Okazało się że mi paliwa brakło bo na podjeździe nie chciał juz nawet zapalić...A głowiłem się co może być ;) Samochód ożył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomużcie już mi ręce opadają jak czytam wyniki waszego spalania silnik 2,8 ACK tiptronic pasek kombi 4x4 ,więc pokolei założyłem gaz 2 mies. temu taki zestaw

reduktor zavoli zeta S

wielozawór tomasetto-achile

sterownik .ac stag-4-eco

wtryski valtek 3 om czerwone

zbiornik 59 l

problem polega na tym że ten samochód pali po 25 l gazu w jeżdzie mieszanej 70% miasto 30% trasa, od momentu założenia inst. ciągle wywala mi błędy o sądach lambda i przerwa na wyjściu wtryskiwaczy od 1 do 6 co nie dzieje sie po jeżdzie na pb, gazownik mnie cały czas czaruje że wszystko ok ostatnio grzebali w aucie około 1 godz. i bardzo mocno dyskutowali poczym oświadczył że jest ok zatankowałem gaz full sukces zrobiłem po mieście przy normalnej jeżdzie 258km następne tankowanie i znów na pełnym zbiorniku 189 km co może być nie tak ja sie na tym wogóle nie znam a on mnie w uja robi że wszystko jest ok mój kolega ma chryslera 3,8 l auto ma 2 tony i pali 17 l pomóżcie co mam robić bo napewno jest coś nie tak w środę mam już 7 wizyte u gazownika aon znów będzie ściemniał że wszystko jest ok co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz do Caniggia z lpg-forum.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności