Skocz do zawartości
Zyndram

Instalacja gazowa do 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

jestem zainteresowany kupnem takiego autka

 

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-2-8v6-30v-4-motion-C5493289.html

 

no i nie ukrywam, chcialbym to zagazowac. pewnie wszyscy powiecie ze jak mam zbeszczescic ta moc gazem to zebym sobie diesla kupil i przestal dupe zawracac :)

 

no ale moze jednak ktos pochwiali moj pomysl

 

 

edit:

czy liczba przejechanych kilometrow ma jakies wieksze znaczenie???

bo ojciec mi mowi ze juz sie nie da zalozyc gazu bo za duzo nakrecone. (zaden z niego ekspert)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

Ja mam 2.8 4motion i też zastanawiam się nad założeniem gazu bo sporo to pali. Ostatnio dowiadywałem się o gaz do mojego paska to 4000 za sekwencję. Nie masz żadnych strat na przyśpieszeniu, auto nie strzela, i dobrze jeździ na gazie. Sam przełącza. Do takiego motoru tylko sekwencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Nie ma żadnego problemu z założeniem instalacji do tego silnika pod warunkiem że robi to człowiek który wie o co chodzi i zamontuje odpowiednie komponenty.

Cena takiej instalacji to 3200 - 3500 pln.

 

Musisz się tylko liczyć że o ile na benzynie będzie chodził fajnie przed montażem to po montażu na gazie będzie byle jak. Często w takich sytuacjach trzeba wymienić przewody, świece i czasami cewkę (cały moduł). Koszt całkiem nie mały:

- przewody ok 400pln (BERU)

- świece 150(NGK) , 100 (DENSO)

- cewki 777(BREMI).

 

Przebieg , no cóż - jeżeli prawdziwy nie ma problemu. Generalnie każdy przypadek trzeba rozważyć indywidualnie.

 

A tak wogóle to poszukaj dobrze bo wątków o 2.8 i gazie do niego oraz co tam trzeba zamontować było n razy.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

Ja mam u siebie STAG 300 i nie narzekam jesli chodzi o calosc... tylko moj wymaga jeszcze troche regulacji bo spalanie mam zbyt duze... ;-) pozda tym OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xyro

Poszukaj na necie strony firmy AC GAZ i tam poszperaj po ich forum :) doradzą Ci co i jak :)

Sam mam sedankę 2.8 4x4 i bardzo ładnie znosi gaz :) cewek nie musisz zmieniać, kable SENTEC około 200 zł NGK trochę ponad 300 zł, ja mam staga 300, wtryski planijety, reduktor emmegaz do 250 km, pali 10 w trasie 13 w mieście przy rozsądnej nodze, min spalanie na gazie 8l max 17 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ciechanow22

Witajcie jestem nowy na forum, proszę o wyrozumiałość:) posiadam 2.8 4 motion tiptronic z 2001 z instalacja Brc (4600 zl) założona przy 130 000 tys autko teraz ma 157 tys gaz działa bez zarzutów, roznic nie ma widocznych, jedynie delikatnie na jałowych obrotach da zauważyć sie ze pracuje na gazie - troche inna praca silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile wam to lyka gazu. jak to sie ma do ciezkiego buta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
min spalanie na gazie 8l

 

jak Ty tego dokonałes?? chocbym niewiem co robił ponizej 12 LPG nie zejde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm 8l --- to musiała być baaardzo spokojna jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid82

kupiłem passata 2,8 v6 4motion 4 miesiące temu przejechałem ponad 10 tys. km chodzi super spala ok. 13 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
kupiłem passata 2,8 v6 4motion 4 miesiące temu przejechałem ponad 10 tys. km chodzi super spala ok. 13 l/100km

to chyba jezdzisz kolego jak emeryt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi komp pokazuje srednie 12.3l/100km.oczywiscie benzynki ,gazu nie mam.I jezdze normalnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

To wszyscy jeździcie jak emeryci chyba. Albo macie manualne skrzynie. U mnie przy jeździe "emeryt" pali 13 a przy normalnej 15-17. No właśnie Panowie, a jak te silniki (zwłaszcza APR) znoszą instalacje gazowe ? bo się powoli szykuję, ale chciałbym wiedzieć czy będę nadal zadowolony z samochodu.. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

ja w manualnej skrzyni przy napędzie na jedną ośkę 13 LPG przy normalnej jeżdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

no właśnie... ja mam z automatem i do tego ze stałym napędem na 4 koła. Ciężko zejść w mieście poniżej 15... no chyba, że jazda emeryt tak jak pisałem. To jak jest z tym gazem? warto się pakować w to ? autko mam w super stanie i silniczek pracuje pięknie, a miałem już auta na gazie, tyle że nie na sekwencji. Nie chce znowu problemów zepsutych sond, nie równej pracy silnika... czy na sekwencji będę to miał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

jeżeli ktoś ci dobrze zamontuje to będziesz się cieszył jak dziecko pod dystrybutorem

jeżeli trafisz na partacza to raz że nie bedziesz mógł pod maskę patrzeć ( wszędzie widać gaz) , dwa silnik będzie chodził jak sieczkarnia.

 

kluczem w tym silniku jest odpowiedni dobór : gazownik + zestaw.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xyro

Dokładnie zgadzam się z poprzednikiem. :) 90 % sukcesu to gazownik a reszta to to co wrzuci Ci pod maskę :) Osobiście radzę trochę poszperać po internecie i dowiedzieć się co i jak do silnika który ma 193 km :) i patrzcie na ręce gazownikom :) dobrze założona instalacja to naprawdę wielka uciecha kiedy autko robi się o połowę tańsze pod względem kosztów paliwa.

 

Co do spalania to te silniki naprawdę nie dużo palą :) ALE wszystko zależy od nogi co tu wiele ukrywać. Ja jeżdżę w miarę "normalnie". Na co dzień biegi zmieniam przy 2500 obr bo nie ma sensu wyżej kręcić tego silnika, spokojnie daje sobie radę w zakresie obrotów 1500-2500. Co do spalania 8l na 100 udało mi się to nie tak dawno na a4 kiedy we 2 samochody jechaliśmy średnio od 80 do 110 km/h (normalnie tak ze 40 więcej :P ) No i nie wiem czy to coś zmienia ale mam sedankę silnik ACK no i 4x4 bez etc tylko abs i eds. 230 tyś oryginalnego przebiegu. Silnik spala jakiś litr oleju od wymiany do wymiany (co 10 tyś). Na uwalonym termostacie wynik z trasy to 14 lpg i miasto 18. Jazda bez klimy póki co. Z klimką pewnie 1 l więcej trzeba policzyć. Ostatnio wynik spalania z trasy Kraków-Warszawa-Wrocław-Kraków 9.6 wg wskazań komputera + 1,5 l no bo to LPG. Wymieniać filierki i śmigać tylko jak na razie. Chętnie pomogę w temacie LPG jeśli ktoś ma jakieś pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam automat i 4motion i tak pokazuje komp spalanie nr 2 pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rembis

W przyszły wtorek zakładam instalację Prinsa. Czy mam na coś konkretnie zwrócić uwagę mojemu gazownikowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyndram

Jeśli instalacja gazowa to tylko w renomowanej stacji a z naszych okolic to "Stefanowski". Nie można w przypadku takich autek zakładać instalacje "u Mietka" w Piżdziejwólce:582:

Stefanowski zanim skasuje Cię za założenie gazu sprawdzi sprawność Twojego silnika i co najważniejsze nie zamknie zakładu za 2 m-ce i bedziesz szukał serwisu w polu :643:

Mój ojciec założył u nich instalacje do ( opel 2,2 16V) i jest max zaodowolony. Teraz zlikwidowali zakład na Maratońskiej to poinformowali go nowej lokalizacji na al 1 maja.

Polecam ich zakład a przy wyborze gazownika nie warto oszczędzać zwłaszcza że nie zakładamy do poloneza tylko do co tu dużo mówić najlepszych autek na świecie :provw:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności