Skocz do zawartości
Gość maciej21i

Xsenon a Bixenon w 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciej21i

Witam wszystkich

Mam mały problem, a mianowicie kupiłem niedawno komplet świateł xenonoeych do mojego Passata 3bg i zauważyłem, że jeden leflektor jest Bixenonoey a drugi tylko xenonowy. Niw wiem, czym to jest spowodowane: żarówką, soczewką, lampą czy może coś nie łączy. Może mi ktoś pomoże w tej kwestii, ponieważ kompletnie nie wiem o co biega.W 3bg podobno były tylko bixenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

Witam byc moze sie myle ale jesli chodzi o passata 3BG to montowane były tylko xenony, bixenon jest chyba od modelu 3C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam byc moze sie myle

 

Mylisz sie kolego w 3BG były montowane bixenony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś nie łączy lub ta blaszka która zmienia kąt świecenia na bixenon się popsuła,lub ktoś wymienił soczewkę na inną,podjedź do firmy która się zajmuje lampami niech zobaczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podłącze pod temat i odrazu sie spytam o podłaczenie regulacji recznego poziomowania, od wczoraj czytam i czytam i szukam i nie moge znaleść wiem tylko że kolego pawleb6 coś z tym robileś. Możesz podać jakiego linka opis albo co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, może powiesz mi po czym wnosisz, że jeden jest bi, a drugi zwykły? Bo ludzie niewłaściwie to oceniają. Jak zapala im się dodatkowo żarówka to już zwykły i koniec. A jak żarówka nie świeci, to miodzio i bi. A tak nie jest. W 3BG i innych autach z tego rocznika na drogowych działała zarówno soczewka jak i żarówka dodatkowo. Cała seria 3BG od początku miała bi-xenony. Zobacz mój przyklejony temat kupujemy Passata - kontrola poszczególnych części - tam poświęciłem rozdział o bi w B5 3BG. i widzę, że istnieje pilna potrzeba zrobienia naprawdę sporego tematu o xrnonach i bixenonach w Passacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej21i

Odpowiadając na pytanie "char-a"

Xsenon w samochodzie jest wtedy gdy xsenonowe są tylko światła mijania, a bixenon wtedy gdzy są również światła długie. U mnie gdy zapalam światła długie zapala mi sie tylko i wyłącznie światło w jednej soczewce. Na tej podstawie wnioskuje, że mam w jednym xsenon a w drugim bixenon. Sprostuj jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Maciej, stan przed sciana, wlacz swiatlamijania i po chwili wlacz swiatla drogowe...

Jesli xenon w obu swiatlach bedzie swiecil wyzej (w wyniku opuszczenia sie przeslony), to znaczy, ze wszystko jest OK. Jesli tylko z jednej strony bedzie swiecil wyzej, tzn. ze masz zle cos podlaczone lub jest w jakis sposob przyblokowana przeslona... Ja mialem tak objaw przy wymianie palnikow-jeden bixenon dzialal, a drugi tylko na mijania swiecil-zdemontowalismy reflektor, poprawilismy wtyczke i jest wszystko dobrze :)

I tak jak napisal Char-w 3BG byly tylko bixenony lub zwykle halogenowe :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja sie podłącze pod temat i odrazu sie spytam o podłaczenie regulacji recznego poziomowania, od wczoraj czytam i czytam i szukam i nie moge znaleść wiem tylko że kolego pawleb6 coś z tym robileś. Możesz podać jakiego linka opis albo co?

JA kupowałem lampy odrazu przerobione w Brzezinach k.Łodzi w firmie Walwo,wiem że przerobią tobie bez problemu bo już kolega z forum zrobił to u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3BG byly FABRYCZNIE montowane TYLKO BiXenony. Jesli masz "COS" innego to jest TO czyjs WYNALAZEK-DRUCIARSTWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej21i

"Maciej, stan przed sciana, wlacz swiatlamijania i po chwili wlacz swiatla drogowe..."

Już tak robiłem i w wypadku jednego leflektora nic się nie dzieje. Zrobię jak mówicie wymontuje światło i sprawdzę połączenia. Jeśli to nic nie da udam się do wyspecializowanej firmy zajmującej się reflektorami. Oni na pewno coś poradzą.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

PS: Wiecie może jak wglądała sprawa automatycznej regulacji świateł w takich lampach bixenonowych. Bo najwyraźniej też mam z tym problem. Po założeniu świateł musiałem jechać na ich regulację wysokości, ale kompletnie nie reagują na elektryczne podnoszenie i opuszczanie z wewnątrz samochodu. Wyczytałem, że po włączeniu powinny same zejść do dołu i potem do góry. U mnie nic takiego się nie dzieje. Dodatkowo nie widzę silniczków regulacji w miejscu gdzie znajdują się w normalnych lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

W takim razie ASO w Lublinie zna sie na tym jak wilk na gwiazdach :D ostatnio z czystej ciekawosci zadzwoniłem do nich z pytaniem "Jaki jest koszt załozenia swiateł bixenonowych w passacie 3BG powtarzam bixenonowych :D" szanowny pan udzielił mi odpowiedzi ze w modelach do 2004 montowane były fabrycznie tylko xenony a cena całosci około 8 tys. złotych.

 

Brawo ASO Lublin !!!!!!!:D:D:D

 

PS. szłyszałem ze panowie nie znaja sie tam na niczym ale ze az tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Maciej, stan przed sciana, wlacz swiatlamijania i po chwili wlacz swiatla drogowe..."

Już tak robiłem i w wypadku jednego leflektora nic się nie dzieje. Zrobię jak mówicie wymontuje światło i sprawdzę połączenia. Jeśli to nic nie da udam się do wyspecializowanej firmy zajmującej się reflektorami. Oni na pewno coś poradzą.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

PS: Wiecie może jak wglądała sprawa automatycznej regulacji świateł w takich lampach bixenonowych. Bo najwyraźniej też mam z tym problem. Po założeniu świateł musiałem jechać na ich regulację wysokości, ale kompletnie nie reagują na elektryczne podnoszenie i opuszczanie z wewnątrz samochodu. Wyczytałem, że po włączeniu powinny same zejść do dołu i potem do góry. U mnie nic takiego się nie dzieje. Dodatkowo nie widzę silniczków regulacji w miejscu gdzie znajdują się w normalnych lampach.

jeśli masz dostawiane lampy a wcześniej fabrycznie ich nie było to nie będą działały na regulację ani nie będą chodziły przy włączeniu góra dół,ponieważ żeby wszystko działało potrzebny jest system samopoziomujący który zamontowany jest na zawieszeniu (do tego jest cały moduł elektroniczny i wiązki przewodów)i przy obciążeniu auta sam reguluje wysokością,a przy włączeniu świateł sprawdza czy jest wszystko ok objawami do góry i do dołu,jeśli chcesz przerobić zby mieć regulację to parę postów wyżej pisałem dla kolegi gdzie możesz to przerobić,bo ja mam zrobione od 4 lat i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawik

Też mam sytuację, że nie mam regulacji na xenonach (wymieniłem lampki).

Myślę, że ktoś kto się zna na elektryce może nam pomóc i napisać jak uruchomić ręczne obniżanie świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zmiana silniczków w lampie xenonowej załatwi sprawę,ale nie każdy silniczek pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawik

może ze starych lampek przełożyć (lamp bez ksenonów) - tylko nie wiem czy podejdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć nie podejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawik

Kolego pawelb6 wielkie dzięki - zadzwonię tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności