Skocz do zawartości
CHOROSZ

Informacje Ogólne 2.0t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj została już spisana umowa co do kupna Passata 2.0t 2006r (rejestracja 1wsza 2007) ze Stanów.

I teraz mam kila może i banalnych pytań ale bardzo mnie interesujących,siedziałem trochę na forum aby znaleźć to co mnie interesuję lecz niestety nie doszukałem się tego.

 

A więc:

chodzi mi o prawdziwe spalanie tego auta...bo słyszałem różne wersje np. 15l w mieście z klimą oraz 12-13max

na trasie 9max oraz 11-12max ...

niby to nie są duże różnice ale jestem ciekaw jak to jest (mówię o raczej spokojnej jeździe ponieważ to auto do firmy i kobita będzie nim jeździć) więc dla niej zawrotna prędkość to juz 130-140 ;]

 

kolejna sprawa tyczy się przyśpieszenia tego auta

0-100 ?? wyczytałem również kilka wersji np. że 11,5sek oraz 8sek. z racji iż jest to automat bardziej bym stawiał na ponad 10,ale sam nie wiem ....

 

następna sprawa to zawodność auta...

tzn. na co mogę już zbierać (tzn najczęstsze usterki) w passacie ? słyszałem ze niby z zawieszeniem są ogólnie problemy (z racji naszych dróg) ale co do silników żadnych zastrzeżeń nie słyszałem.. jak to jest naprawdę ?

 

Jak sobie coś przypomnę to jeszcze dopiszę./Proszę adminów o nie usuwanie tematu przynajmniej do czasu gdy dostanę na wszystko odp. i się wypowiem dla potwierdzenia że przeczytałem

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej na stronie VW zobaczyć? Są tam dane techniczne....Co do spalanie piszesz że co użytkownik to inne spalanie a nie pomyślałeś o tym że każdy ma inny styl jazdy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie raz sie przekonalem ze dane techniczne ,,oficjalne'' sa ... warte dlatego chcialem sprawdzic np. 4-5-6osob napisze ile no i bedzie mniej wiecej wiadome co jest blizsze prawdzie

 

 

 

 

 

P.S

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28735&page=2

tak czytam ten temat ....i jestem przerazony :/ naprawde tak awaryjne sa passaty ;/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejna sprawa tyczy się przyśpieszenia tego auta

0-100 ?? wyczytałem również kilka wersji np. że 11,5sek oraz 8sek. z racji iż jest to automat bardziej bym stawiał na ponad 10,ale sam nie wiem ....

Żebyś się nie zdziwił, auto z DSG przyspiesza lepiej niż z manualem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu (2.0T) wynika, że to benzyna, (tym bardziej, że ze stanów, a tam na stronie producenta w ogóle nie ma klekotów) a w nich nie zakładają DSG tylko Tiptronic... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radi01

wiec jesli ie interesuje to mam jeszcze kilka dni Golfa V gti 2.0 TFSI.i spalanie w nim na skrzyni manualnej kiedy jezdzi nim moja zonka wynosi okolo 7,8 -8,5 litra na 100km.naprawde takie wyniki osiaga moja zona ale ona jezdzi dynamicznie a jednoczesnie ekonomocznie wiec na takim spalaniu zostaje , ale jak ja wejde za stery maszynki to jezdze z predkosciami zblizonymi do max i wtedy potrafi wyjsc srednia nawet 12ltr.wydaje mi sie ze jest to do zniesienia i silnik 2,0T napewno dlugo posluzy bo naprawde przejechalem nim 105000tys km i tylko raz bylem w servisie na wgraniu nowego softu.auto super polecam.teraz wziolem passka 2.0 tdi CR 170 km DSG i troszke zalujemy z zonką bo mozna bylo dozucic troszke kaski i wziac R36 oczywiscie variant.ale zobaczymy bo nigdy nie mialem diesla

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z opisu (2.0T) wynika, że to benzyna, (tym bardziej, że ze stanów, a tam na stronie producenta w ogóle nie ma klekotów) a w nich nie zakładają DSG tylko Tiptronic... ;)

 

DSG podobno to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSG podobno to jest

 

To tym lepiej ;)

Na amerykanskiej stronie nie mogę nigdzie znaleźć informacji, że skrzynia to DSG - jest tylko "Automatic: 6-speed with Tiptronic®".

 

I potwierdzam co napisał Matsil - auto z DSG przyspiesza szybciej niż manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewnien,ale i tak musisz przestroić skrzynię biegów.Ponieważ są one dostosowane do amerykańskiego stylu ekspolatacji samochodu.(chodzi o to,że olej w skrzyni jest przystosowany do niższych temperatur).Znam człowieka,który w BMW 728 nie przestroił i po kilu ostrzejszych strzałach ''padła''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kierunkowskazy (w tylnich lampach) sa czerwone trzeba to zmienic? czy moze zmienily sie przepisy na lepsze i czerwone moga byc ??

 

 

P.S

dziś test na a4 Katowice-Kraków wypał pozytywnie...do 220 sie rozpedzil i moze i dalej by poszedl,jakiegos dyskonfortu wielkiego (halas) nie odczulem. Pozytywne Emocje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Chorosz, kierunki to zmień na pomarańcze.

W TVN Turbo był taki obrazek, że misiaki zatrzymały jedną koleżankę w AudiTT za przekroczenie prędkości. Oprócz mandatu za prędkość zatrzymali dowód rejestracyjny, bo z tyłu były czerwone kierunki. Auto ściągnięte z Ameryki ponad dwa lata wcześniej, zarejestrowane od dwóch lat w Polsce.

Chyba koledzy byli zazdrośni... :P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest glupie,bo przeglady auta przechodza z czerwonymi...a przeciez nie powinny skoro niby nie mozna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie auto w ogóle nie powinno zostać zarejestrowane, nie mówiąc już nic o przeglądach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakladac nowego tematu bo po co? skoro mam swoj i tu moge pozadawac pytania...

 

 

mianowicie teraz sie zastanawiam co dot ych felg 18stek...

co powoduje wieksza felgA? ...

bo zostalem troche zjechany na swoim forum ze chce dac 18stki do paska i nie wiem zbytnio o co im chodzi... (na razie jeszcze mi nie odp.)

 

i tak sie zastanawiam a zbytnio na tym sie nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matijaz

18 calowe felgi dają branie pod dyskoteką :)

passat z automatem to nie auto na tor tylko na autostrade, na torze potrzebne sa niskoprofilowe opony, na autostradzie nie...

PS czy wersja usa nie ma przypadkiem ograniczenia do 130 mil/h = 208km/h?

dzis piewszy dzien mialem okazje pojezdzic passatem rodzicow, i powiem ze jestem naprawde bardzo mile zaskoczony, silnik- kupili 2,0tfsi, troche zalowalem ze nie diesla, dopóki nie przejechalem sie kilka kilometorw :) nie wiem jak wam ale mnie dzwiek silnika podoba sie strasznie :P

charakterystyka tez imho idealnie pasuje do limuzyny- pieknie rozwija moc, kiedy auto przypiesza i rosna opory powierza, na kazdym biegu wlacza sie sprezarka i przy wyzszych obrotach auto dostaje drugi oddech :) a przyspieszenie- dzieki 6 biegom jest naprawde ok, roznica miedzy manualem a automatem - 0,2s praktycznie w normalnym uzytkowaniu niezuwazalna, (0-100 manual 7,7, automat 7,9) spalanie poki co wysokie, ale widac ze dzieki 6 biegom da sie jezdzic oszczednie...

generalnie autko bardzo fajne, jesli jeszcze nie bedzie palilo 15 litro to w ogole bedzie rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Nie powinno skoro 1.8 TSI da sie jezdzic baaardzo oszczędnie ( nie blokując innych i nie wlekąc sie 60 km/h ) to zapewnie 2.0 TSI też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejna sprawa tyczy się przyśpieszenia tego auta

0-100 ?? wyczytałem również kilka wersji np. że 11,5sek oraz 8sek. z racji iż jest to automat bardziej bym stawiał na ponad 10,ale sam nie wiem ....

 

W manualu wyczytałem: 5,5 sekundy do 80 km/h. Nie pamiętam ile tam było do setki, jak doczytam to dopiszę.

 

kierunkowskazy
- musisz zmienić. Mogą Ci dowód zabrać na drodze i auto na lawecie odholować, bo nie spełnia założeń. Lepiej nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matijaz
Witam

kolejna sprawa tyczy się przyśpieszenia tego auta

0-100 ?? wyczytałem również kilka wersji np. że 11,5sek oraz 8sek. z racji iż jest to automat bardziej bym stawiał na ponad 10,ale sam nie wiem ....

Pozdro

 

imho bez strzalow z hamulca bedzie jakies 8-8,5s

napewno ponizej 9, bo z ciekawosci bralem sie z kumplem ktory jechal civiciem 1,8 <0-100 8,9s> i generalnie passat nie mail z nim zadnych problemow... tyle ze w trybie ''S''

 

 

dzis zrobilem test - puszczam hamulec- auto toczy sie swobodnie i but w podloge - nagralem telefonem i od 20 do 100 passat przyspiesza w ok 5,9s

nie sadze zeby od 0 do 20 przyspieszenie zajelo wiecej jak 2 sek ;) wiec mysle ze mozna by zejsc lekko ponizej fabrycznych 7,8 do 100... oczywiscie nie uwzgledniajac przeklaman licznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto zbiera sie pieknie.... :D

kilka dni temu volvo s80 2.8biturbo wymieklo szook...

 

p.s

dziwne to troche...jak ustawie sobie na spalanie aby mi pokazywalo...to to troche dziwne ze im szybciej jade tym pokazuje mniejsze spalanie :/ pokazuje np. 4(mpg?) czy jakos tak..nie znam tych skrotow.. moze to jakos innaczej sie oblicza? ... bo np. w bmw/audi mialem tak ze im mocniej to tym wiecej...a tu cos chyba poprzestawiane?? :/

 

mam jeszcze takie pytanko czy tarcze w orginale sa indiglo ?? bo chcialem zmienic bo te w milach mnie strasznie irytuja i zbyt czesto sie zapominam ile jade xD

jaki koszt ? np. w ASO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto zbiera sie pieknie.... :D

kilka dni temu volvo s80 2.8biturbo wymieklo szook...

 

p.s

dziwne to troche...jak ustawie sobie na spalanie aby mi pokazywalo...to to troche dziwne ze im szybciej jade tym pokazuje mniejsze spalanie :/ pokazuje np. 4(mpg?) czy jakos tak..nie znam tych skrotow.. moze to jakos innaczej sie oblicza? ... bo np. w bmw/audi mialem tak ze im mocniej to tym wiecej...a tu cos chyba poprzestawiane?? :/

MPG oznacza ilosc przejechanych mil na jednym galonie;] ( mil per galon) czyli im wieksze spalanie tym mniej mili przejedziesz na jednym galonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności