Skocz do zawartości
raver32

Szarpanie-drganie przy ruszaniu raz na jakis czas.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Passat 2001r 1.9TDI 130PS przebieg 120.000km.Od jakiegos czasu zauwazylem ze podczas ruszania zaczyna cos drgac,szarpac,jakby byla zerwana jakas poduszka gdzies przy silniku,skrzyni biegow.Dzieje sie tak raz na jakis czas i nie jest to regułą.Byłem ostatnio przy okazji na komputerze,zero błedów,wszystko w jak najlepszym porządku.Znajomy mechanik zwalał też wszystkie osłony i sprawdzał poduszki,wszystko jak nowe.Z samym samochodem nic sie nie dzieje,wszystko jest ok,tylko to szarpanie raz na jakis czas.O co tu moze biegac?Przebieg na 1000% oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

witaj może docisk sprzęgła jest uszkodzony ? podobne objawy miałem gdy pad docisk , drgania były i szarpało przy ruszaniu , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezess
może docisk sprzęgła jest uszkodzony ?

dokładnie, mi też kiedyś docisk padł i tez autem szarpało przy ruszaniu.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec,narazie jeszcze jezdze,ale szarpanie pokjawia sie czesciej.Jedyne co sie daje zauwazyc,poszarpuje tylko przy ruszaniu z jedynki,jezeli rusze z dwojki nic sie nie dzieje.No i szarpie na wstecznym.Czyli nastawiac sie na docisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

sam docisk to może nie bo taniej wyjdzie komplet tarcza , docisk i łożysko , całość nowa i dopasowana , no ale najpierw należy dokładnie ustalić co jest walnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys napisac jak sie to skonczylo?

Co bylo zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i po wymianie sprzęgła ,dalej szarpie jak postoje w korku tyle że mniej

meches mówi że to chyba koło dwumasowe.mam to auto 4 miesiące i mnie szlag trafia bo tylko dokładam.miałem dwa koreńskie auta i dwa niemieckie ,do koreańczyków nie dokładałem a do niemców niestety cały czas.

Mam passata 1,9 TDI 130KM 2001 kombi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mam problem.

Od jakiegoś miesiąca gdy chcę wolno wystartować spod świateł przy rozgrzanym silniku(jaździłem juz wcześniej chwile) samochód szarpie, "rzuca nim" tak strasznie dziwniei przy cofaniu jest tak samo szarpie . Co może być tego przyczyna samochód byl podąłnczny pod kompa i wszytko ale dalej nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr.so

raver32 - mógłbyś napisać jak sobie z tym poradziłeś, mam to samo od jakiegoś czasu, podczs ruszania czasami odczuwam delikatne drgania niekiedy nawet przy dwójce. Napisz czy problem tkwił w docisku. Pozdr.

 

 

 

 

 

Passat B5 3BG 2001

1,9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mte

raz zdarzyło mi się to samo, stałem w korku chyba z godzinę i podjeżdżałem po pół metra do przodu. nigdy więcej nie miałem takich objawów i stąd wnioskuję, że może to nie jest usterka mechaniczna, a raczej może to być sprawa termiczna, kombinuję to sobie w ten sposób, że jeżeli był by to docisk lub tarcza to raczej szarpałby cały czas przy ruszaniu a nie tylko czasami. Sprzęgło mamy hydrauliczne i może to np. spowodowane jest rozgrzaniem płynu, który np. nie był wymieniany dawno i może mieć w sobie wodę która pod wpływem częstego ruszania wrze i stąd kłopoty.

niemniej jednak miałem to tylko raz i w związku z tym nie zawracam sobie teraz głowy. Niemniej jednak ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też mam ten sam problem co wy tylko przy mocno rozgrzanym silniku też mi lekko poszarpuje przy ruszaniu z jedynki moze ma ktoś na to jakieś lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi, czy macie włączony tempomat w tym czasie jak szarpie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w swoim pasku niemam tempomatu

hmm...to nie wiem, bo u mnie jakieś lekkie drgania, czasami nawet zgasł przy włącz. tempomacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr.so

Faktycznie, ze swej strony mogę dodać tyle iż zdażyło mi się to ze dwa razy przy rozgrzanym silniku. Przez ostatnie dwa dni samochód stał w garażu, a kiedy dzisiaj nim jeździłem niczego nie odczułem - żadnych drgań???

Także może coś w tym jest o czym mówi mte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mte

ja nie miałem wtedy włączonego tempomatu.

pozdrawiam i cieszę się, że dyskusja w tym temacie nabiera tempa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim 3BG mam podobny problem z szarpiacym sprzeglem - narazie dzieje sie to zadko ale jednak sie zdarza (mysle ze przy przebiegu 22 tys nie powino tak sie dziac)

Pomeczylem troszke serwis VW i wkoncu jeden z mechanikow sie przyznal ze to wada fabryczna!!! mieli szkolenie na ten temat i jest to opisane w jakims wewnetrznym biuletynie VW pod nr TPL-2013708/1

Co wiecej mowil ze wymiana sprzegla na takie same nic nie da bo problem powroci poprostu ta czesc ma wade konstrukcyjna.

Mechanik mowil ze na szkoleniu polecali wzamian zamontowac nowszy element: "059 141 031 N"

Mam pytanie czy ktos ma dostep do dokumentu: TPL-2013708/1 ?

Majac ten dokument staralbym sie o naprawe na koszt VW.

Cena podana przez serwis nawet przy ich 70% udziale w kosztach czesci jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Top o czym piszesz dziś usłyszałem od swojego mechanika,mówił że nowe paski wracały na serwis po 3 4 tygodniach wymieniali sprzęgła dwu masowe bo się sypały potem była akcja serwisowa. Może dlatego ci powiedziano że wymieniają na nowszą część.

 

Wracając do tematu.

U mnie również tak jakoś dziwnie sprzęgło przy ruszaniu się sprawowało tak jakby drżało, lekko popuszczało i skończyło się dzisiaj na trasie :[ .

Wracałem na cholu z odpalonym silnikiem ale nagle zaczęło coś walić w silniku to wyłączyłem.

Autko stoi na serwisie koszt kpl.sprzęgła 900zł (Sachsa) mam nadzieje że dwu masowe przeżyło :niepewny:

 

To auto mnie do paranoi doprowadza cały czas dokładam pierw zawieszenie potem amory ,teraz na raz przekładnia,pompa i te sprzęgło no i jeszcze klima znowu padła :vw: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kali_biala

Mam ten sam kłopot, szarpie przy ruszaniu z jedunki jak stoje długo w korku, a wystarczy troche przejechać i jest ok. Moze wiecie jak temu zaradzić ???? bo widze ze duzo osób ma podobna dolegliwośc ale zadnej recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! dołanczam sie do tematu bo mam to samo co autor postu raver32 Poruszałem raz juz ten wątek na forum i wszyscy stawiali na dwumas :zly: narazie jeszcze jakoś jezdze z tym "szarpaniem" przy ruszaniu:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności