Skocz do zawartości
krypek

zatrzasnieta klapa w pasku kombi B5 2002

Rekomendowane odpowiedzi

Od misiaca jestem posiadaczem b5 kombi 131 PS z 2002r jak sie okazalo ten samochod nie jest tak wspanialy jak myslalem przed jego zakupem, ale do rzeczy.

Potrzebuje pomocy. Tydzien temu trzasnolem troche mocniej klapa bagaznika (do tego czasu nie mialem problemow z centralnym) po jakims czasie zorientowalem sie ze nie chodzi mi centralny z pilota, el. szyby i wlew paliwa:( jaka byla moja radosc kiedy dopatrzylem sie ze to bezpiecznik, po wymianie:) central, szyby i wlew wrocil do normy ale klapa pozostala zamknieta:D. kluczykiem z zewnatrz nie da rady lalen do dziurki wd40 ale ani drgnie myslalem nad rozebraniem klapy od wewnatrz ale przy zamknietej klapie to chyba nie realne. Czy istnieje jakies rowiazanie tego problemu POMOCY !!! Po co mi kombi bez dostepu do bagaznika. Slyszalem ze jest mozliwosc otworzeni klapy przez komputer to prawda:confused:

pozdrawiam i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Co do otworzenia klapy prezz kompa to raczej bym na to nie liczył, jak z centralnego nie działa to i komp za wiele chyba nie pomoże. Ja mam paska b5 przed liftem ale klapy mamy raczej podobne mechanicznie. Załatw to tak: Wejdz do bagażnika - w tapicerce klapy, w miejscu rączek masz ukryte pod zaślepkami 2 wkręty gwiazdki - wykręć je. Następne 2 masz na górnych krańcach tej tapicerki je też możesz wykręcić. Następnie musisz oderwać od klapy tą tapicerkę jest ona na metalowych zatrzaskach jest ich dużo wiec nawet jak jakies wyrwiesz to nic sie nie stanie, praktycznie ta tapicerka moze się trzymac dobrze tylko na wkrętach. Jak oderwiesz dół tapicerki to możesz próbować o oderwanie całej - ale jesto to trudne. odchyj dół tej tapicerki i wsadz rękę pod nią, na wysokości zamka wymacaj metalowy drut - cięgno. Potem pociągnij go do góry - wtedy klapa powinna ci się otworzyć. Gdy nie bedziesz mógł w żaden sposób wsadzić tam ręki to próbój całkowicie oderwać tą tapicerkę - będzie to trudne, doddatkowo powiem ci ze u góry na krańcach w rejonie tych wkrętów są po jednym ząbku na strone mocującym tapicerkę do tych jasnych plastików otaczających szybę. Jak cos nie jasno napisalem to pytaj. Powodzenia!

 

Edit:

Może wypięte masz to cięgno od klapy, wtedy wymacaj w zamku takie uszko do którego ono dochodzi i za nie ciągnij. Gdy jednak okaże się że masz padnięty silniczek centralnego od klapy

to napisz mi maila bo mam drugą klapę pogiętą z całą mechaniką sprawną to może byśmy sie dogadali. Tapicerke odrywaj od dołu! ciagnij ile wlezie bo to sa chamskie zatrzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki adi.

Jeszcze sie nie zabralem do rozbierania tej klapy bo nie mam czasu sprobuje w sobote, napisze jak mi poszlo. Mam jedno pytanie piszac tapicerka masz na mysli ta czesc ktora jest centralnie w srodku a nie cale pokrycie klapy? Bo calosc sprawia wrazenie solidnie zespolonej. Szczerze mowiac troche mam leki, ale chyba nie ma innej opcji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki adi.

... Mam jedno pytanie piszac tapicerka masz na mysli ta czesc ktora jest centralnie w srodku a nie cale pokrycie klapy? Bo calosc sprawia wrazenie solidnie zespolonej. Szczerze mowiac troche mam leki, ale chyba nie ma innej opcji. Pozdrawiam

 

Tapicerka klapy jest jedną całością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarłem tą ....... udało się :)dzięki cudownemu śdrodkowi w spraju który wstrzykną mój znajomy mechanik w dziurkę od klucza, po kilku sekundach klapę można było otworzyć z kluczyka (WD40 to kicha).

Pozostaje jednak problem z unieruchomionym centralnym w klapie i klamką bagażnika bo w B5 jest elektryczna tym samym nie można otworzyć klapy w cywilizowany sposób.

Mam wrażenie że gdzieś zanika napięcie bo jak wciskam otwieranie bagażnika na kluczyku to słychać jak pracuje (pyka) jakiś przekaźnik koło kierownicy. Natomiast w samej klapie ani drgnie nic się nie dzieje.

Rozebrałem już tapicerkę dzięki ADIemu i ROMANSowi icon14.gifposzło gładko, ale jest tam trochę kabli i nie wiem od czego zacząć.

Jakby ktoś wlczył z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać z góry dzięki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może stycznik w klamce się zaciął,było na ten temat na forum,musisz rozebrać klamkę i przeczyścić lub wymienić stycznik,chyba że prąd nie dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozebrałeś tą klapę to najrozsądniej będzie chyba podjechać do jakiegoś elektryka, bo piorun wie co tam jest nie tak. Napisz jak się z tym uporasz bo może będzie miał ktoś podobny problem. Pozdr.:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Jak już rozebrałeś tą klapę to najrozsądniej będzie chyba podjechać do jakiegoś elektryka, bo piorun wie co tam jest nie tak. Napisz jak się z tym uporasz bo może będzie miał ktoś podobny problem. Pozdr.:637:

Naprawione:) okazało się, że mam padnięty siłownik centralnego koszt 110zł:( w ASO. Moja rada dla tych, którzy nie mieli problemów z centralnym w klapie bagażnika, aby utrzymywać na chodzie bębenek. Sprawdzać czy się nie przycina, smarować czasami i czy w ogóle jest możliwe otworzenie klapy z kluczyka, bo dopóki chodzi centralny nikt o to nie dba, bo po co ale jak padnie to zaczynają się problemy. Zaoszczędzicie nerwów i pieniędzy;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności