Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Grucha co polecisz do awt z małym zapasem na program bo w temacie LPG jestem juz do tylu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do elektroniki to czy to będzie Stag,Tech, KME, Optima czy coś innego i ktoś kto wie jak działa algorytm danego sterownika to da sobie radę z ustawieniem i regulacją.

Z reduktorami do turbo benzyny nie jest tak hop. Największy wybór jest w przedziale 200-300zł, ale nikt nie da 100% gwarancji, że dany egzemplarz posłuży Ci jakiś tam okres czasu i kilometrów. Bardzo dużo przy naszych silnikach jeździ AC R-01. On też ma swoje bolączki, ale jak się nie zacina to nawet dobrze sobie radzi w 1.8T. Można celować także w coś z KME. Wszystko zależy od budżetu. Niektórzy kupują i nowe reduktory od razu przerabiają sami, ale to moim zdaniem nie w tym rzecz ;) Jest i wyższa półka np: Prins, ale to się wiąże z $$.

Co do wtrysków u mnie zielone hany dają sobie radę do odcinki bez zająknięcia. Na LPG forum, któryś z monterów puścił właśnie 1.8T na AC-R01 czerwonym i hanach niebieskich moc 190KM przy ciśnieniu 1,2 bar więc się go pytam gdzie ta różnica w reduktorze i wtryskach skoro ja mam AC-R01 czarny, hanę zieloną i także jeżdżę na ciśnieniu 1,2 bara. ;) Odpowiedzi nie dostałem. ;) Dobrym zdaniem cieszą się wtryski Hana, Barracuda, ostatnio pojawił się też Napoleon i jak chips poniżej 200KM to w nie można celować. Problemy i większe wydatki zaczynają się przy mocach grubo powyżej 200KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grucha :) widzę ze dalej montuje się to co przed dwoma laty bo ja w a3 miałem prawie taki sam zestaw co ty z tym ze niebieskie hanki. W moim AJQ tez miałem 1.2 bar i czarny ac r01 dawał razem oczywiście w granicy rozsądku bo później zdarzało mu się przymarznac :P myślę że jednak pójdę w Staga, trzeba wspierać polska myśl techniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wymiany wtryski bo zdechły.. instalacja landi renzo i tu pytanie czy moge założyć inne wtryskiwacze czy musza być landi ???? bo słyszałem ze innych sterownik moze nie tolerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie mam pytanie, bo oczytałem się troszkę na temat instalacji i już sam nie wiem co z czym powinno być idealnie dobrane.

 

Posiadam Passata 1.8 T z 2003 roku z silnikiem AWT ma przejechane ok 200 tyś. i zastanawiam się nad założeniem gazu żeby było troszkę oszczędniej. I według waszych postów to albo STAG albo BRC ... a jak się to ma do dnia dzisiejszego..? w sensie którą instalację polecacie z jakimi podzespołami? Może doszło coś nowego? Bardzo proszę o odp. bo w przyszłą środę wracam do Kraju i chciałbym się tym zająć ale żeby to zrobić to muszę wiedzieć na czym bazować.

 

Niski pokłon dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Staga, wtryski hana, reduktor AC r01 i będę ładnie chulac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam Rogowski ma bardzo dobrą renomę wśród gaziarzy możesz śmiało montować :)

 

Na dniach będę umawiał się na instalację, tylko cały czas waham się nad tym gdzie wstawić samochód. Różnica w cenie między Rogowskim a Warsztatownią to około 1000zł. Pytanie czy to wynika przedewszystkim z różnicy w używanych przez nich części (mój błąd, nie zapisałem sobie wszystkiego tak szczegołowo) czy po prostu w wycenie pracy własnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogowski sobie po prostu tak liczy i nie tylko on. Na LPG forum mają śmieszny zakaz podawania cen i tak Ci niebiescy panowie naganiają sobie klientów. ;) i ceny właśnie oscylują ok. 1tys. zł. więcej niż normalnie. Mnie w 2010r skasował 3200zł, a i tak musiałem po nim poprawiać bo popełnił błahy błąd i nie mógł znaleźć przyczyny. A w tej chwili to co mam założone idzie spokojnie zamontować poniżej 3tys. zł.

Te same podzespoły co on standardowo montuje: czyli Stag, AC-R01, wtryski Hana zamontują Ci na Wojciechowskiej właśnie sporo taniej i wcale nie gorzej. Oczywiście kwestia szczegółowego uzgodnienia co i jak i tak będzie. ;)

Ja osobiście bym już do niego nie pojechał. No chyba, że montaż byłby w normalnej kasie. Wybór należy do Ciebie to Twoje $$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha u pewnego znanego gazownika z Mławy zestaw do. AWT z lekkim zapasem wychodzi 3k bez 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to chyba wszystko mi się już rozjaśniło. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grucha u pewnego znanego gazownika z Mławy zestaw do. AWT z lekkim zapasem wychodzi 3k bez 100 zł

Zapewne Nowotczyński. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne Nowotczyński. ;)

Tak jak mówisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sam widzisz dwóch polecanych gości na forum LPG i jeden jest tańszy około 1tys. zł. od drugiego przy tych samych podzespołach. ;)

Dlaczego?? Bo komuś wiecznie mało $$$. Ja już nie będę wspominał kwoty na mojej fakturze bo na tym też przyciął w/w monter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowotczynski podobno ostatnio obnizyl loty ale tak tylko slyszalem. Jesli to prawda to chyba po prostu ma za duzo montazy i nie jest w stanie upilnowac swoich roboli ktorym chyba nie do konca zalezy na jakosci.

Wymienialem tam reduktor bo moj stary EG200 sie skonczyl. Zamontowal mi przerobiony AC-R01, wymienil wielozawor i elektrozawor oraz miedz na faro 8mm. Na koniec regulacja na drodze. Montazem zajmowali sie jego pracownicy. Wszystko zrobione bardzo solidnie ale tylko dlatego ze Nowotczynski co chwila zagladal i sprawdzal swoich chlopakow ktorzy niestety mieli zapedy do pojscia na skroty. Regulacje robil sam osobiscie. Za calosc wzial smieszne pieniadze wiec koniec koncow wyjechalem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowotczynski podobno ostatnio obnizyl loty ale tak tylko slyszalem. Jesli to prawda to chyba po prostu ma za duzo montazy i nie jest w stanie upilnowac swoich roboli ktorym chyba nie do konca zalezy na jakosci.

Wymienialem tam reduktor bo moj stary EG200 sie skonczyl. Zamontowal mi przerobiony AC-R01, wymienil wielozawor i elektrozawor oraz miedz na faro 8mm. Na koniec regulacja na drodze. Montazem zajmowali sie jego pracownicy. Wszystko zrobione bardzo solidnie ale tylko dlatego ze Nowotczynski co chwila zagladal i sprawdzal swoich chlopakow ktorzy niestety mieli zapedy do pojscia na skroty. Regulacje robil sam osobiscie. Za calosc wzial smieszne pieniadze wiec koniec koncow wyjechalem bardzo zadowolony.

Bo tak jest oni zajmują się tylko montażem, ale jak dochodzi do końca roboty i trzeba regulować to jarek siada i jedzie :) jestem z jego roboty zawsze zadowolony bo doprowadzili mojego poprzedniego strucla do kultury. Mimo tego że mam do niego około 100 km opłaca sie

Edytowane przez r4d3oN
Ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lublin to tylko warsztatownia na Wojciechowskiej właśnie ;) tashi ogarnia instalki jak mało kto :) sam latam już 2 lata na jego robocie, wszystko mam idealnie pochowane, auto stało 3 dni a nie pół dnia, także robota wykonana szczegółowo, z 3 miesiące temu sprzedałem klientowi passata 2.8 i tez kazałem mu tam na gaz jechać, i jak widziałem jak tam pochował instalke to się miło zdziwiłem :) polecam 100 proc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto stało 3 dni a nie pół dnia

 

W takim razie chlopaki chyba nabrali wprawy. Jak się umawiałem telefonicznie to usłyszałem, że z moim paskiem roboty tak na 1 dzień będzie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś zna dobrego gazownika w świętokrzyskim? I jakie części byście polecali?

Auto to b5 fl 1.8t AWT 2002r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie chlopaki chyba nabrali wprawy. Jak się umawiałem telefonicznie to usłyszałem, że z moim paskiem roboty tak na 1 dzień będzie .

Jakim to niby wyznacznikiem montażu jest czas??? Jak montuje jedna osoba to ciężko zamontować sekwencje w jeden dzień jak montuje 2-3 kumate osoby to i w jeden dzień da radę. Wszystko zależy od personelu w warsztacie i ilości przyjętych aut na montaż. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie byl montaz w dwa dni. w poniedzialek rano odstawilem we wtorek kolo 13 odebralem i tego samego dnia ruszylem nad morze hehe;p ale mysle ze jak przedmowca ze w jeden dzien kumaci montezy dadza rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności