Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Da się, da. Z_poludnia - sądzę, że tak ale możesz jeszcze u gaziarza podpytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he a gaziarz to wyrocznia?? Zwłaszcza, że większość z nich to partacze to monterów w Polsce V gen. można wyliczyć na palcach jednej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się, da. Z_poludnia - sądzę, że tak ale możesz jeszcze u gaziarza podpytać.

To powodzenia w gazowaniu Tsi itp hanami i KME Silver hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do Volkswagen Passat B7 DSG 1.8 TSI 118kW? Też ten zestaw?

Do tsi - VIALLE LPDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Passata 1.8t z instalacją gazową BRC P&D samochód jest 99 roku. Jak podłączony jest kabel od instalacji gazowej z gniazdem OBD2 zaczyna co jakiś czas zapalać mi się lampka EPC po czym szybko gaśnie. po sprawdzeniu laptopem wyświetla błąd 18010-terminal 30 zródła zasilania- niskie napiecie. Odłączam kabel łączący OBD2 z gazem i wszystko jest ok. Jak kabel jest podłączony słychać jak komputer od gazu co jakiś czas łączył się (charakterystyczne cykanie). Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Passata 1.8t z instalacją gazową BRC P&D samochód jest 99 roku. Jak podłączony jest kabel od instalacji gazowej z gniazdem OBD2 zaczyna co jakiś czas zapalać mi się lampka EPC po czym szybko gaśnie.

Czyli zamiast przez gniazdo diagnostyczne brc ,łączysz się z softem lpg przez obd ?,czy masz podłączony przewód inst.gaz."obsługa OBD"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony kabel obsługa OBD. Podczas pracy na gazie komputer od gazu pobiera dane z ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podłączony kabel obsługa OBD. Podczas pracy na gazie komputer od gazu pobiera dane z ECU

Teraz rozumiem,jak dla mnie nic to nie wnosi,tak jak podłączona lambda -przynajmniej w BRC.

Najważniejszy jest MAP podłączony na stałe,wtedy korekty są robione na bieżąco a nie wyliczane z kosmosu.

Jedyną fajna funkcją w P&D jest możliwość podłączenia wariatora,daje to do 10% mocy więcej i mniejsze spalanie.

Niestety mam soft P&D ale centralę sequent 24 i brak wyprowadzonego przewodu(chyba szarego) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się upewnić czy mam dobrze podpiętą instalacje lpg chodzi o wtryski.Rysunek przedstawia dotychczasowy montaż ,jeżdżę już tak 3 lata i niby jest ok ale zawsze mogło być lepiej.Podłączenie lpg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Paska b5 99r. 1.8T ANB 150km, myśle nad instalacja gazowa do niego. Ale chciałbym najpierw zmienić turbine na mocniejsza k03 na 180km, lub k04-015 poza tym wywalic kata i wylaczyc druga sonde. Jaki zestaw do takiego auta najlepiej wsadzić? Ile może kosztowac taka instalacja z montażem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra instalacja będzie troszkę kosztować ale lepiej żeby kosztowała więcej i auto jeździło niż na odwrót.Tylko z silnikiem i podzespołami musi być też wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kme Twin

DRagon BF

Stag 4qbox basic

Myślę,że do 260KM starczy.

 

lub taniej:

AC R 250

Barracuda

LPGTECH 224

 

Ten do 200KM

 

I pamiętaj ,że wydajność reduktora podaną przez producenta ,trzeba brać z dużym przymrużeniem ,jak nie całkowitym zamknięciem oka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineło kilka dni i jestem znów. Otóż dopada mnie wypadanie zapłonów na 3 cylindrze na lpg. Jak stoje w korku to miga check ,auto jeździ bdb.Wcześniej szarpało na lpg powyżej 4 tyś obrotów więc zwiekszyłem dysze do 2,7 mm jak i cisnienie do 1,45 bara.Teraz szarpie powyżej 5,5 tyś obrotów więc jest lepiej.Niepokoi mnie jedna rzecz otóż jak zbierałem kilka dni temu mapy cisnienie gazu dochodziło nawet do 50 stopni więc ok a dziś po przejechaniu 35 km na końcu trasy zrobiłem loga http://vaglog.pl/log_211160.html patrzę na temperaturę i jest -11 więc troche niska. Czyżby mój acr01 czerwony był niewydolny termicznie.minisec v3 18t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziki wszytko będzie widać. Powiedz mu ze chcesz wtryski hana lub baraccuda, reduktor AC r01 i ECU Staga 4+ lub tech 214. Nie daj sobie wcisnąć Staga Eco bo to okrojony sterownik.

 

Witam ponownie po kilku miesiach:) Zamontowalem LPG posluchałem Cię, reduktor mam AC R01 lecz wtryski to juz temat gorszy,ponieważ w papierach nie ma takiej rubryki ,więc do konca nie wiem jakie zamontował :/ jak to sprawdzic? jest jakis sposob na to by mieć czarno na białym ? jadąc do warsztatu z takim pytaniem? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc do konca nie wiem jakie zamontował :/ jak to sprawdzic?
Spojrzec na nie i odczytac nazwe, ew. zrobic fotki i wrzucic na forum, ew. podjechac do innego gazownika celem konsultacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu śledzę forum gdyż chcę do swojego Passata 1.8T AEB 150KM założyć instalację gazową. Zastanawiam się nad zestawem:

 

STAG 300 4 ISA2

Hanna 2000 zielone / niebieskie

KME Silver Turbo fi 6/8

 

To są te trzy najważniejsze rzeczy. Teraz jest obecnie 150KM lecz w przyszłości chciałbym go poddać profesjonalnemu chipowi tak do 170-180KM. Myślę, że taki zabieg będę robił w przyszłym roku lecz nie chciałbym niczego zmieniać w instalacji gazowej wolałbym teraz troszkę naddać aby potem się nie martwić.

 

Teraz mam takie pytanie, na forum wyczytałem, że niebieskie mogą zimą przelewać ? tego bym nie chciał, ale nie wiem czy zielone pociągną gdy moc będzie około 180KM żeby one też nie pracowały na granicy wytrzymałości ?

 

Czy reduktor na mieć fi 6 czy 8 czy to ma znaczenie ? Widzę, że nawet fi 6 ma zapas do 240KM a przy docelowych 180KM będzie miała zapas, nie będzie pracować na granicy wytrzymałości.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie na co zwrócić uwagę, gdyż jak się okazuje to bardzoooo duże znaczenie ma prawidłowe zamontowanie, odpowiednie wwierty itp.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STAG 300 4 ISA2

Stag QBox nowszy i bardziej rozwojowy.

Hanna 2000 zielone / niebieskie

Taką moc w jaką mierzysz zielona ogarnie można też pomyśleć nad Barracudą.

 

Czy reduktor na mieć fi 6 czy 8 czy to ma znaczenie ? Widzę, że nawet fi 6 ma zapas do 240KM a przy docelowych 180KM będzie miała zapas, nie będzie pracować na granicy wytrzymałości.

Wszystko zależy czy Twój apetyt nie urośnie bardziej. ;) Te 180 kucy na 6mm nie będzie miało problemu, ale jak coś Ci się "urodzi", aby modzić dalej to może być różnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa miesiące temu zakładałem LPG taki set:

Stag 4 premium

Baracudy

Red. R01 czerwony (250KM)

rurki z tworzywa 8

na chwilę obecna po lekkim chipie taka instalka daje rade jak najbardziej.

na początku lekko nie wydalała lecz po pierwszym przeglądzie i regulacji jest już OK

spalanie średnie 11,8 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja z czystym sumieniem moge polecic zestaw

TECH-DRAGON BF

Shark 1500

tech 214

gaz ladnie pracuje, w trasie norma 9-11l w mieście okolo 12-15l, zamontowany na początku stycznia narazie żadnych problemów przejechane już okolo 12 tys.

silnik seria 150km i w tym zestawieniu daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Ja z czystym sumieniem moge polecic zestaw

TECH-DRAGON BF

Shark 1500

tech 214

gaz ladnie pracuje, w trasie norma 9-11l w mieście okolo 12-15l, zamontowany na początku stycznia narazie żadnych problemów przejechane już okolo 12 tys.

silnik seria 150km i w tym zestawieniu daje rade

 

Przy jakich prędkościach wychodzi ci to 9-11 w trasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności