Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Co to da? No 2 rzeczy na pewno, tzn. mozna ustawić wtryski w pionie oraz skrócić wężyki miedzy wtryskiem a wkrętką do minimum. Praktycznie króciec wtrysku dotyka wkrętki, wtedy ładnie sie to chowa pod osłoną.
To ja to wiem, ale mnie bardziej zastanawia ile to wplynie na zachowanie sie instalki - reakcja na gaz, spalanie. Bo jesli tylko zysk wizualny bedzie w porownaniu do tego co mam, to wsadze na listwie, zeby bylo bez zabawy w kombinowanie ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja mam Hany zielone, obecnie 70 kkm na nich i jeszcze żadnych oznak(tfu tfu) niedomagań nie ma.
A jakie filtry stosujesz?

Ja mam jakiegos certoolsa, chyba F-781.

 

Poza tym korekta dluga plywa mi jak chce.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja to wiem, ale mnie bardziej zastanawia ile to wplynie na zachowanie sie instalki - reakcja na gaz, spalanie.

 

To pewnie pytanie do wrózki :) Ja w każdym razie nie podejmuję się prorokować ;)

Obecnie na lpg reakcję na pedał gazu mam żwawszą niż na benzynie, spalanie... hmm bardzo zależne od nawyków kierowcy i stylu jazdy, prędkości. Ja mam w trasie przy prędkości preferowanej 120 km/h (czyli jeśli tylko się da, ale nie zawsze mozna) spalanie 10,5 l/100 km a w miescie 11,5-12,5 9styl jazdy dosć przewidywalny. natomiast moja zona w mieście ma 14.5 l/100 km (styl jazdy gaz-hamulec). Ja mam manuala. Jeżeli przyjąć zasadę z 2,5 TDI to przy tiptroniku dodaj 1 l/100 km :)

Nie wiem na ile te zmiany które mógłbyś zrobic wpłynie na powyższe?

 

Filtr fazy lotnej mam KME rozbieralny, z wymiennym wkłądem. Wymiana co 12 000 km +_ 1000. Czasem na wylocie jest całkiem czysto a czasem coś oleistego się pokazuje.

Korekta raczej stabilna, po wymianie zaworka odmy i uszczelnieniu wężyków "podciśnienia" uległa znacznej zmianie, w kierunku "0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sensie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

proszę o opinię dot. montowania gazu. Mam w sedanie paska AWT 2002r automat i zastanawiam się nad gazem. seryjnie mam 150KM chociaż być może jest większa moc.. trudno mi sprawdzić jestem zielony w tych sprawach a auto ściągnąłem 3 miesiące temu z Niemiec od prywatnej osoby, która sama nawet żarówki nie wymieniała (wszystko serwis).

Nie interesuje mnie zwiększanie mocy, ponieważ i tak ładnie idzie :) a przycisk kick down elegancko redukuje biegi :), no ale do rzeczy.

Mieszkam obecnie w wawie i mam bardzo blisko do EGP polska, polecili mi 2 zestawy do tego silnika:

 

1) KME NEVO/ STAG - Wtrysk Gazu IV generacja - system skradający się z podzespołów Producentów liczących się na rynku LPG. Reduktor KME, wtryskiwacze Baracuda, system który wybierany jest przez Klientów ze względu na rozsądną cenę i możliwości wzmocnienia mocy i strojenia z zapasem 250KM. Gwarancja : 2 lata gwarancji wtryskiwacze Barakuda , Reduktor KME Gold, zbiornik 53 litrów w cenie - 3000 ZŁ

 

2) BRC SQ 24.11 - PEŁNA WŁOSKA KOMPLETACJA - NIE SKŁADAK !!! 2 Lata gwarancji bez limitu kilometrów ze zbiornikiem w miejsce koła 53 L, reduktor MAX

Krajowym Pakietem Autoassistance, najlepsza w swojej klasie instalacja LPG dostępna na rynku.- 3200 zł

 

jako gratis mogą zamontować korek gazu w klapce.

Przeczytałem ostatnie 30 stron tego tematu i widzę, że większość tu osób piszących poleca wtryski baracuda ale nie na listwie tylko montowane pojedynczo..

z tego co widzę oni stosują listwę, czy to jakiś problem ?

co sądzicie o cenach ? jak patrze na wcześniejsze posty o instalacjach na fajnych podzespołach za 2500zł to złodziejstwo w biały dzień...

 

i standardowe pytanie jakie instalacje polecacie na jakich podzespołach?

 

a może ktoś poleca gazowników w wawie bądź okolicy, znający się na rzeczy?

Z góry dziękuje za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja lpg jest ważna ale gazownik jeszcze ważniejszy. Ja miałem do niedawna w moim Golfie inst Sequent 24 załozoną nową i powiem tylko że to była rewelacja.Wszystko oryginalne, nie interesowało mnie jaki reduktor, wtryski itd. Przez 4 lata zrobiłem ok 120 t km i tylko okresowo filtry były wymieniane. Ale wazne jest -jakie doświadczenie ma gazownik, jak to zestroi, dlatego polecam ci forum: http://lpg-forum.pl/. Tam wiedzą dużo więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam graty STAG-a, parownik, wtryski, sterownik GoFast 200 .... i żadnych problemów, bo wszystko dobrze zestrojone. Korekty oscylują w granicach do 3%, żadnych błędów katalizatora, nic.... da się ? DA !!

Tylko naprawdę albo gazownik musi być dobry, albo trzeba sobie samemu dobrze zestroić.

NAJWAŻNIEJSZY jest montaż, żeby "fizyka" byłą dobrze zrobiona. Wtedy nawet jak Twój gazownik nie potrafi dobrze zestroić, to na lpg-forum znajdziesz kogoś w okolicy kto Ci to ogarnie.

Ale jak "fizyczność" jest spartolona to żaden magik nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo przeczytalem na tamtym forum. Zdania sa mocno podzielone. Moderatorzy polecaja sie wzajemnie a w kategorii niepolecanych uzytkownicy ich wszystkich nie polecaja bo to oszusci itd... jednym słowem kazdy kazdego poleca a inni ich odradzają...

 

Po analizie kilkuset wypowiedzi doszedlem do wnioku ze dobrym rozwiazanien byloby wstawic taki zestaw:

Wtryski Barracuda 130nl

Reduktor kme gold lub acr01 red

Sterownik stag qbox

przewody miedziane faro 8 mm

Butla 55litrow (ponoć bez problemu wchodzi w zapas)

Wlew pod klapka od paliwa.

 

wycena gazownika 3tys

co o tym sądzicie? Jaki wybrać z tych dwóch reduktorów?

 

A może te wcześniejsze rozwiązania byłyby lepsze?

Edytowane przez StasieQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam qbox basic , red. Shark 1200, listwa wtryskowa AC W01,butla boromech 62 l wchodzi prawie 50 gazu, wszystko gra i buczy , musi byc dobrze wyregulowaba listwa wtryskowa inaczej blad 651 na.kompie i brak mocy na gazie, koszt 2,4k zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu z dość nietypowym pytaniem.

Mam 150 koniów, po roku użytkowania to jak krew z nosa, dowiedziałem się, że 1.8t nie tylko dobrze znosi podtlenek gazotu, ale także wiejski tjuning.

Mam w planach niewielkim kosztem (tak do tysiąca) podkręcić coś tego chomika. Jeszcze się na tym nie znam, ale wszystkie słowa klucz "szybko+tanio+dobrze" sprowadzają się do chip tuningu. Problem polega na tym, że niedawno zamontowałem instalacje BRC, mam 2 lata gwarancji i zastanawiam się jak to pogodzić? Czy po zamontowaniu chipa trzeba będzie regulować gaz na nowo? wymieniać jakieś elementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"instalacja BRC" mowi dokladnie tyle samo co "mam passata" czyli prawie nic. oczywiscie, ze trzeba bedzie stroic na nowo. to na pewno. czy cos wymieniac? nie wiemy co masz, wiec ciezko zgadywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduktor BRC typ Genius MB, numer 15AD21394

Zbiornik typ TOROIDaL

Wielozawór typ BRC numer 15LE 12080

Komputer sterujący numer 4392107

 

Dysponuje tylko takimi danymi. Czy na ich podstawie można coś określić?

 

Edit.

Mimo, że w danych technicznych którymi dysponuję nie ma jasno napisanego modelu, ale montowałem gaz w bardzo, ale to bardzo szanującej się firmie i fuszerki by nie odwalili. Zatem na 99.9% mam reduktor Genius MB 1500, który obsługuje samochody do 190KM.

Czy to zatem oznacza, że nic w instalacji LPG nie trzeba wymieniać?

 

 

Edytowane przez failure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia wtrysków, ich wydajność też jest bardzo istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety nie mam możliwości zamieszania postów więc podczepię się pod ten temat

 

Kupilem Paska z silnikiem 1.8T i chcę go założyć LPG

Gazownik zaoponował mi taki zestaw

 

Reduktor Tomasetto Artic

Wtryski AC W01

Sterownik STAG GOFAST

Pozostałe elementy gazu to Tomasetto.

 

Co sądzicie o takim zestawie? Słyszałem że często świeci się Czek Engine na gazie? Macie taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Gazownik zaoponował mi taki zestaw

 

Reduktor Tomasetto Artic

Wtryski AC W01

Sterownik STAG GOFAST

Pozostałe elementy gazu to Tomasetto.

 

Co sądzicie o takim zestawie?

 

Jeśli masz 150 pod maską, to według mnie jednak Artic może być mało optymalny. Jego wydajność to w testach potwierdzone 170 KM, choć nominalnie piszą, że 240 km. Możliwe, że zaproponował zestaw 'atrakcyjny cenowo'. Anatrtic byłby lepszy jeśli chodzi o tomasetto. Ewentualnie jakiś kme. Listwy bym wymienił na Herculesy. No i sterownik to też już leciwy. Po taniości. Silnik spoko, ale te podzespoły bym zmienił, łącznie ze sterownikiem na zenita pro. Żebyś nie żałował później :/ a ten problem - owszem, ale właśnie jak się zrobi po taniości, to może mieć miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

podpinam sie do tego wątku ponieważ też chciałam prosić o pomoc w kwestii dobory gazu. W chwili obecnej mam passata B6 1.8 TSi 160 KM z 2008 roku przebieg 150 000 tys km. Rok czasu przejeździłam bez instalacji około 30 000 tys km i zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej z przyczyn ekonomicznych. Czy miał juz ktoś jakieś doświadczenia z montażem w tego typu silnikach. Niestety słyszałam różne opinie od różnych "majstrów. Jeśli miałabym zakładac jakąś instalacje to oczywiście licze się z kosztami i wolałabym dołożyć, ponieważ mam zamiar samochodem troche pojeździć. Z góry będe wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz 150 pod maską, to według mnie jednak Artic może być mało optymalny. Jego wydajność to w testach potwierdzone 170 KM, choć nominalnie piszą, że 240 km. Możliwe, że zaproponował zestaw 'atrakcyjny cenowo'. Anatrtic byłby lepszy jeśli chodzi o tomasetto. Ewentualnie jakiś kme. Listwy bym wymienił na Herculesy. No i sterownik to też już leciwy. Po taniości. Silnik spoko, ale te podzespoły bym zmienił, łącznie ze sterownikiem na zenita pro. Żebyś nie żałował później :/ a ten problem - owszem, ale właśnie jak się zrobi po taniości, to może mieć miejsce.

 

Ale co ma żałować ? nie znam tego reduktora co Ci zaproponował, ale ja mam też staga RC01-czerwony do 250KM. reszta to samo i wszystko hula aż jak ta lala. Wszystko wyrabia, wtryski się nie pętlą, żadnych błędów sond nie ma więc nie kumam. Sterownik prosty do nawet samodzielnego ustawiania i w zupełności radzący sobie z tym silnikiem. Po co przepłacać skoro ww. sprzęt dla tego silnika jest w pełni wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

podpinam sie do tego wątku ponieważ też chciałam prosić o pomoc w kwestii dobory gazu. W chwili obecnej mam passata B6 1.8 TSi 160 KM z 2008 roku przebieg 150 000 tys km. Rok czasu przejeździłam bez instalacji około 30 000 tys km i zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej z przyczyn ekonomicznych. Czy miał juz ktoś jakieś doświadczenia z montażem w tego typu silnikach. Niestety słyszałam różne opinie od różnych "majstrów. Jeśli miałabym zakładac jakąś instalacje to oczywiście licze się z kosztami i wolałabym dołożyć, ponieważ mam zamiar samochodem troche pojeździć. Z góry będe wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam :)

 

Zadzwoń ewentualnie jedz do Radomia wiem że mają idealnie te samochody opracowane dużo w necie o nich piszą.sam posiadam directa i jestem mega zadowolony, własnie u nich montowałem i polecam spalanie 2.8l/100km benzyny i około 8,2 gazu na 100 w zależności od nogi oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoń ewentualnie jedz do Radomia wiem że mają idealnie te samochody opracowane dużo w necie o nich piszą.sam posiadam directa i jestem mega zadowolony, własnie u nich montowałem i polecam spalanie 2.8l/100km benzyny i około 8,2 gazu na 100 w zależności od nogi oczywiście

 

Czy mógłbyś zdradzić ile płaciłeś za instalacje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agis2-skontaktuj sie z warsztatem "Czakram" w Mysłowicach. Znają się na rzeczy, doradzą a masz zdecydowanie bliżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@agis2-skontaktuj sie z warsztatem "Czakram" w Mysłowicach. Znają się na rzeczy, doradzą a masz zdecydowanie bliżej

 

Dziękuje za podpowiedź. Słyszę kolejny pozytywny komentarz na ich temat więc chyba jednak podjadę i dopytam na miejscu. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności