Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jakich prędkościach wychodzi ci to 9-11 w trasie ?
Tylko ze to w manualu pewnie ;)

Moj w tipie bierze 10,5l do 12l w trasie (przewaznie 11-11,5l), miasto 15,5l - 18l lpg- w zaleznosci od stylu jazdy, ale jeszcze nie udalo mi sie pociskac caly czas na jednym baku, bo jezdze raczej ekonomicznie.

 

W styczniu trasa wawa-szczecin, autostrada, tempomat na 140, 3 osoby, full bagaz, i wyszlo chyba 12,6l lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Zenit Pro z wtryskami Herkules. Reduktor powinien być Gurtner Srebrny - na pewno poradzi sobie przy ewentualnym wzroście KM

w twoim wozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy jakich prędkościach wychodzi ci to 9-11 w trasie ?

okolo 120km/h zblokowany na tempomacie,wtedy spalanie w takich niskich granicach i oczywiście manual...

Edytowane przez greg_pulawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przeglądam ten wątek od czasu do czasu, więc na ile moja wiedza pozwala to ogarniam co tu bardziej doświadczeni doradzają w zakresie doboru komponentów i instalatorów. Nie zaglądam na "LPG forum" itp.

 

Zadam pytanie być może kontrowersyjne, ale:

chciałbym się zorientować wg waszej wiedzy jaka powinna być cena za zestaw oparty na najlepszych podzespołach tu polecanych (czyli np sterownik STAG lub TECH, reduktor ACR01, TECH, itp.) przy założeniu że ma być zapas taki aby 1.8T (AWT) obsłużone było bez problemu po programie ca 190KM i było to w miarę "bezobsługowe".

 

Nie pytam ile najtaniej, ale o "uczciwą" cenę, aby nie przepłacić za graty czy robociznę, która co zrozumiałe musi się różnic w zależności od lokalizacji, np Warszawa, czy też dalej od większych aglomeracji. Nie zawsze wysoka cena oznacza dobra jakość i odwrotnie.

 

Widziałem, że padają przykładowe ceny, ale prosiłbym o odp. jeśli to możliwe na tak a nie inaczej zdane pytanie.

 

PS. Czy firmowe komplety typu Omegas Landi, czy Prins są np dedykowane do 1.8T 150KM i w sytuacji gdy moc jest niestandardowa to nie ma opcji zastosowania, czy dobiera się komplet pod konkretną moc i wtedy ma być np do 200KM nieważne w jakim typie silnika (VAG czy inny)?

 

Z góry dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym się zorientować wg waszej wiedzy jaka powinna być cena za zestaw oparty na najlepszych podzespołach tu polecanych

Tu nie ma reguły wszystko zależy od instalatora jakości wykonania usługi i zastosowanych komponentów. Ale jeżeli pytasz o najczęściej polecane tu podzespoły to podam Ci przykład z ostatniego miesiąca. Kolega montował LPG w Audi S3 210KM (seria), ale byłe już po sofcie (nie mierzone) więc może mieć okolice 240KM. Za praktycznie prawie te same podzespoły zapłacił 2400zł w miarę znanym przez nas warsztacie gdzie już kilka aut tam było montowanych, a np. Pan Rogowski (najbardziej chyba znany i polecany w lubelskim na LPG Forum) zażyczył sobie za podobne komponenty 3800zł także przebitka nie zła. W większości warsztatów montaż instalacji na w/w elementach to okolice 3tys. zł.

czy dobiera się komplet pod konkretną moc

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za praktycznie prawie te same podzespoły zapłacił 2400zł
Prawie robi duza roznice.

Napisz jakie graty mu wsadzili za ta kwote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stag Gofast, AC R-01 czerwony, Barracuda wszystko na Faro 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stag Gofast, AC R-01 czerwony, Barracuda wszystko na Faro 13.

 

No to faktycznie tanio wyszlo. Mnie gnoje w 2011.12 skasowali 3100zl, a chcieli 3300z; (hana zielona, faro, wlew w klapce, AC r01 czarny, Stag 300 isa2 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pan Rogowski (najbardziej chyba znany i polecany w lubelskim na LPG Forum) zażyczył sobie za podobne komponenty 3800zł także przebitka nie zła.[/quot]

 

Dlatego na tym forum ceny tylko na PW...

Edytowane przez solar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie ma reguły wszystko zależy od instalatora jakości wykonania usługi i zastosowanych komponentów. Ale jeżeli pytasz o najczęściej polecane tu podzespoły to podam Ci przykład z ostatniego miesiąca. Kolega montował LPG w Audi S3 210KM (seria), ale byłe już po sofcie (nie mierzone) więc może mieć okolice 240KM. Za praktycznie prawie te same podzespoły zapłacił 2400zł w miarę znanym przez nas warsztacie gdzie już kilka aut tam było montowanych, a np. Pan Rogowski (najbardziej chyba znany i polecany w lubelskim na LPG Forum) zażyczył sobie za podobne komponenty 3800zł także przebitka nie zła. W większości warsztatów montaż instalacji na w/w elementach to okolice 3tys. zł.

 

Stag Gofast, AC R-01 czerwony, Barracuda wszystko na Faro 13.

 

Dzięki! ;-)

 

Pan Rogowski (najbardziej chyba znany i polecany w lubelskim na LPG Forum) zażyczył sobie za podobne komponenty 3800zł także przebitka nie zła.

 

Dlatego na tym forum ceny tylko na PW...

 

A jaki to ma związek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki to ma związek?

Ma to związek z wypowiedzią Gruchy.

Jeżeli chodzi o Ciebie to polecam przyjrzeć się /poczytać o AC 250 ze względu na niestabilność ciśnienia zwłaszcza w okresie zimowym.

Są zwolennicy ,ale również jest wielu monterów,którzy nie chcą tego reduktora montować.(alternatywa romano)

Co do wtryskiwaczy,to barracuda jest w tym przypadku najlepszym wyborem a montaż polecam pojedynczo na adapterach .

Możesz też wziąć pod uwagę barracudę tzw. wzmacnianą o większej wydajności o oznaczeniu 130 ,wówczas max moc /cyl jest o 5KM większa .Cena ta sama...

Jeżeli chodzi o sterownik to taki by monter mógł go bezproblemowo ogarnąć i nie był typu eco.

Edytowane przez solar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poddac ocenie moj zestaw z ktorym zakupilem passata otóż: parownik ZAVOLI, uklad sterujacy STAG4, WTRYSKI valtek. tyle wyczystałem z karty montażowej a ze sie mało znam na tym dlatego pytam czy obsluguje to mojego passata 1.8T 150km z należyta wydajnościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być zapewne tanio i jest. Wtryski Valtek najniższa półka niżej się nie da. Jakość słaba. Zavoli do turbo nie najlepszy pomysł.

Pokaż foty z pod maski. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się również was poradzić gdzie najlepiej w Polsce założyć lpg? tak żeby to wszystko miało ręcę i nogi na długie lata :) Ja obecnie przesiaduje w Berlinie także najlepiej coś w miarę blisko granicy ;) motor mam 1.8t awt w automacie. Nie wiem czy nie ma cos kombinowane z mocą musiałbym zmierzyć mu moc na hamowni przed instalacja gazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, chciałbym się również was poradzić gdzie najlepiej w Polsce założyć lpg? tak żeby to wszystko miało ręcę i nogi na długie lata :) Ja obecnie przesiaduje w Berlinie także najlepiej coś w miarę blisko granicy ;) motor mam 1.8t awt w automacie. Nie wiem czy nie ma cos kombinowane z mocą musiałbym zmierzyć mu moc na hamowni przed instalacja gazu :)

 

Nie musisz zaraz jechać na hamownie, wystarczą logi dynamiczne z VAG-a żeby z grubsza stwierdzić czy i na ile było grzebane. Po doładowaniu i zasysaniu powietrza da się z grubsza powiedzieć w okolicy czego lata fura.

Co do zakładów, to znajdziesz parę już w samych Słubicach, ale nie znam ich osobiście więc nie polecę. Natomiast w Zielonej Górze możesz spokojnie udać się do Alfa AutoGaz na Dworcowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobic i jakie grupy trzeba patrzec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli AWT to zrób 002+115, 003+118, 002+031.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro może mi się uda zrobić to wrzucę do analizy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie do ludzi którzy jeżdżą dłubniętymi 1.8t na większą moc. Mój jeździ raczej ok ale przy ostrej jeździe powyżej 5 tyś obr nie wydala instalacja lpg i szarpie choć nie zawsze.Reduktor acr01 red 1,4 bar i barracudy 2,7 mm.Kilka razy stroiłem i jest podobnie.Tyle że mam faro 6 mm i zwykły zawór valtek 10 mm.Prawdopodobnie za mały przepływ. Jak wygląda zasilanie u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile masz dłubnięte auto? Jak się zachowuje ciśnienie reduktora w tych sytuacjach powyzej 5000 rpm? Po co Ci te dysze jak do seryjnych 150KM nie ma sensu dysza tylko montaż wtrysków bez dysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności