Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Lolo masz truchlo a nie instalacje. Zalozyles lpg w szopie po kosztach i teraz chwalisz się na forum ale nie masz czym. Ja tez monterem nie jestem ale jeżdżę drugim 1.8t (w pierwszym miałem LPG i wiem czym to pachnie). Dużo rozmawiałem ze swoim gaziarzem jednym z lepszym w Polsce (nowotczynski) i mówił ze do turbo nadaje się ACR01 i to też zależy od partii bo niektóre spadają z ciśnieniem na ryj. Zavolak nadaje się do aut bez Turbo. Słuchaj ludzi na forum bo prawdę piszą a Ty póki co musisz się dużo nauczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszcie tylko o LPG do 1,8T.

Oczywiście tylko LPG i tylko 1.8T.

 

16 maj 2011r. loluś kupił golfika. ;) deklaruje przebieg 50tys. km.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=72&t=403537&p=4908779#p4908779

 

Zapewne jeszcze trochę pojeździł zanim założył LPG, zaznaczam w silniku 1.8T.

Obecnie i ostatnio na dzień: 11.03.2014r deklarowany przebieg 63tys. km.

http://rzeszow.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1257363396/rzeszow-Vw-golf-gti-1-8t-180km-lpg.html

 

Ale miesiąc wcześniej deklarowany przebieg był o 1 tys. mniejszy.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/69525-vw-golf-03-gti-18t-lpg-180km/

Przez 11lat 63kkm, ale zdarza się i w miesiąc 1kkm. Hehe Bajki to dzieciom na dobranoc.

Faktycznie masz co polecać zrobiłeś na tej instalacji ok 10tys. km. a nie 20 i rzeczywiście jest to oszałamiający przebieg, aby coś powiedzieć o danych podzespołach, tym bardziej, że nie wiesz jak pracują i jak powinny pracować. Albo skręciłeś szafę i oszukujesz ludzi. O spamowaniu ogłoszeniami w całej sieci nie wspomnę.

Poza tym produkcja Golfa 16.10.2002r. ;)

 

Nie masz nic do powiedzenia o mechanice, ani LPG więc cóż możesz innego wnieść do tematu jak nie bicie piany. Mówię konkrety, a Ty potrafisz łapać za słówka i nic więcej. Widać Ciężka Twa natura nie wiesz to się nie udzielaj, ale na siłę chcesz coś pokazać. Tylko co??

Że nie jesteś taki zły, ten gorszy? Gdybyś miał odrobinę honoru i ogłady to nie dusiłbyś się jak mały piesek tylko wtulił uszy bo masz z tych dziedzin braki wiedzy i mało do powiedzenia, a polegasz na tym co usłyszałeś, przeczytałeś bo sam niestety oprócz jazdy niczego innego nie doświadczyłeś. Zresztą sam to potwierdzasz zarówno tu jak i na innych forach, swoją laicką wiedzę.

Tobie nie da się niczego wytłumaczyć bo jak o czymś ni masz pojęcia to i tak sam wiesz lepiej, albo Twój mechanik. Więc pytam się po co szukasz pomocy na forach jak masz takich profesjonalistów, którzy na forach nie chcą pomagać bo to ich "chleb", a pomoc otrzymasz od takich, którzy nie są fachowcami z kilkunastoletnim stażem w danej dziedzinie, a mają dużą wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lolo masz truchlo a nie instalacje

 

następny mistrzunio rośnie ...

 

 

Ja tez monterem nie jestem ale jeżdżę drugim 1.8t (w pierwszym miałem LPG i wiem czym to pachnie)

 

a co się w pierwszym stało ??? coś nie halo ???

Ja nie wiem czym to pachnie bo jak pisałem wcześniej zrobiłem ładnych kilkaset tysięcy różnymi autami z LPG i NIGDY nie miałem żadnych problemów - no q...a o czymś to świadczy chyba co ?

 

 

Ty póki co musisz się dużo nauczyć

 

nic nie muszę !!! jak pisałem wcześniej są odpowiedni ludzie od tego, którzy odwalają DOBRĄ robotę, a klienci się cieszą i jeżdżą, a nie plują się po forach i udają wielkich znawców !!!

---------------------------------------------------------------------

To na koniec proszę znawców o napisanie co stanie się z silnikiem za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy na takim zestawie, a ja przypomnę się za kilka lat i opowiem dla ciekawskich czy "ZŁE" opowieści i wróżby się sprawdziły.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A że wątek ma być o LPG 1.8T - to niech napiszą forumowicze jakie mają największe przebiegi, na jakich podzespołach i wtedy wysnujemy odpowiednie wnioski :-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

16 maj 2011r. loluś kupił golfika. deklaruje przebieg 50tys. km.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...08779#p4908779

 

Zapewne jeszcze trochę pojeździł zanim założył LPG, zaznaczam w silniku 1.8T.

Obecnie i ostatnio na dzień: 11.03.2014r deklarowany przebieg 63tys. km.

http://rzeszow.oglaszamy24.pl/oglosz...180km-lpg.html

 

Ale miesiąc wcześniej deklarowany przebieg był o 1 tys. mniejszy.

http://www.forum.subaru.pl/index.php...18t-lpg-180km/

Przez 11lat 63kkm, ale zdarza się i w miesiąc 1kkm. Hehe Bajki to dzieciom na dobranoc.

 

kolego "Grucha" czytaj posty ze zrozumieniem. Czy to że na forum Golfa w maju 2011 r. zadałem jakieś pytanie to znaczy, że w ten dzień kupiłem auto - no masakra ogarnij się człowieku ...

Wszystko co jest w ogłoszeniu jest prawdą, ale w Polsce nie do uwierzenia bo najlepiej i tak sprzedają się diesle z 600 tys na szafie , a skręcone na 185 tys.

Teraz auto ma prawie 64 tys km i o czym to według ciebie świadczy - bo nie bardzo rozumiem - jak się jeździ autem to licznik chyba się nie cofa tylko liczy do przodu. Było 62, było 63 a teraz jest prawie 64 tys. km - czegoś tu nie rozumiesz ??? Czy 1000 km miesięcznie to dla ciebie niewyobrażalny przebieg ???

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napisałem już wcześniej niech ludzie napiszą kto ile przejechał i na jakim zestawie (oczywiście w 1.8T-bo o tym jest temat) i wtedy zobaczymy czy tylko tak polecane zestawy przez ciebie mogą jeździć długo bez szkody dla silnika - czy też czasem na innych podzespołach też silnik daje radę i jest OK (ale może to być nie do przyjęcia przez ciebie - co ??? )

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Poza tym produkcja Golfa 16.10.2002r

 

wyjechał z salonu w 2003 i tak ma w dowodzie rejestracyjnym - coś nie tak ???

 

 

zrobiłeś na tej instalacji ok 10tys. km. a nie 20 . skręciłeś szafę i oszukujesz ludzi

 

zrobiłem na LPG około 20 tys km (jak już wielokrotnie pisałem, ale widzę że nie dociera to do ciebie !!!).

jak masz dowody że buda skręcona to podaj, a chętnie spotkam się z tobą w sądzie i udowodnię swoją rację - bo widzę że czegoś tu nie ogarniasz !!!! Jak tak latasz śmiało po forach to znajdź raport z Carfaxu i zobacz z jakim przebiegiem auto wyjechało z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . od miesiąca posiadam Passata b5 1.8 T 2000r z gazem firmy PRINS. Dodam,że ta instalacja nie jest tania .koszt to okolo 4.500 -5000 zl. lecz nie zawsze ,co się świeci złotem jest . Narazie nie sprawia problemów. Lecz chciałbym zaczerpnąć waszych opinii na temat tej sekwencji w tym silniku . z góry dziękuje ;)

Pozdrawiam Adrian ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . od miesiąca posiadam Passata b5 1.8 T 2000r z gazem firmy PRINS. Dodam,że ta instalacja nie jest tania .koszt to okolo 4.500 -5000 zl. lecz nie zawsze ,co się świeci złotem jest . Narazie nie sprawia problemów. Lecz chciałbym zaczerpnąć waszych opinii na temat tej sekwencji w tym silniku . z góry dziękuje ;)

Pozdrawiam Adrian ;)

 

Cześć jak wszystko założone zgodnie ze sztuką to instalacja zachowuje się tak samo jak w każdym innym silnikiem :) póki się nic nie dzieje nie ma co kombinować tylko na czas zmieniaj filtry. Na forum a3 jest wiele mocnych 1.8t z mocami większymi niż 250km i wszystko jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z podaniem producenta instalacji, przebytych na niej kilometrach i ewentualnych usterkach w trakcie eksploatacji jest jak najbardziej słuszny!

Jestem 3 x na TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na zavoli zeta s ponad 2 lata i pewnie trzeba go bedzie wkońcu wywalić.Gaz zakładał poprzedni własciciel z lublina w pseudo firmie planiplastic założyli zetę n która wogóle nie wyrabiała,przy tym wióra z wiercenia dysz zalegały pod jednym zaworem ssacym wiec slabsza kompresja i wypadanie zapłonów.Na zeta s jezdzi sie ok mocy nie brakuje tyle ze bardzo denerwujące jest pompowanie się reduktora po ostrej jezdzie i przełanczanie na benzynę jak i lekko niestabilna praca na zimnym silniku.Wtryski barracuda wiec one raczej są ok. Myśle o ACR01 czerwony oby nie sprawiał kłopotów.Niektórzy piszą że schodzą ze spalaniem w trasie poniżej 10 litrów a mi sie jakoś to nigdy nie udało mniej niż 11 no chyba że to była jazda do 100 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy piszą że schodzą ze spalaniem w trasie poniżej 10 litrów a mi sie jakoś to nigdy nie udało mniej niż 11 no chyba że to była jazda do 100 km/h.

 

Ja instalacji wyszukanej nie mam a średnie spalanie 10 LPG/100km i wyniki są powtarzalne. Dodam tylko, że głównie trasę robię z prędkością przelotową 90-110km/h.

 

PS.

Od momentu założenia LPG prowadzę dziennik pokładowy.

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roger bierz ACR01. Ile tam masz kucykow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś rozważa montaż Zavoli to nich najpierw poczyta:

http://lpg-forum.pl/reduktor-zavoli-s-do-1-8t-180km-t38884.html

lub wpisze na LPG forum frazy zavoli turbo itp. Same ciekawe opinie fachowców i nie tylko. ;)

 

Lecz chciałbym zaczerpnąć waszych opinii na temat tej sekwencji w tym silniku .

Prins to górna półka. Jakościowo bardzo OK jak to na holenderski kit przystało. ;)

U nas trochę gorzej jest z fachowcami do obcych instalek bo jest ich po prostu mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że dobrym wyborem do 1.8t są reduktory kme silver lub gold do seryjnej mocy spokojnie oba wystarczaja przy poprawnie zamontowanej butli i rurce fi 6mm, przy większej mocy fi 8 mm i też będzie dobrze, reduktory sprawdzone przez wiele lat, ac r01 to pewnie loteria zależy na jaki się trafi, co do wtrysków to przy tak dużym wyborze jak jest teraz każdy coś znajdzie dla siebie w odpowiedniej cenie bo i z tańszych wtrysków sa dobre listwy typu ac w01 i z droższych tez hana, baracuda.

 

Co do prinsa dobra instalka, wytrzymałe wtryskiwacze, niestety przy jakiejs awarii niestety koszty tez większe bo i wtryski kosztują duzo więcej na szczęscie można próbowac je czyścic sa firmy które się tym zajmuja, no i jak Grucha pisał nie kazdy ogarnie ta instalkę, bo mało kto ma fejsa i program do niej, inne popularne instalacje typu stag, kme ogarnąc mozna jednym kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gazera z moim 1.8T złożył właśnie te ac r01, zapytałem czy są sprawdzone, bo słyszałem że potrafią zawodzić. Odpowiedź uzyskałem taką że przez ponad rok nie korzystali z tych reduktorów bo było dużo reklamacji, ale teraz od ponad pół roku nie ma problemów i wrócili do montażu tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , generalnie z dobrym reduktorem do turbo jest problem .

- ACR01 nie jest taki idealny , ale patrząc na ilość montowanych raczej wady wieku dziecięcego zostały ogarnięte.

- Zavoli się nie nadaje - przerosty ciśnienia na cutoff są ogromne - nie mam pojęcia jak ludzie z tym jeżdżą - generalnie reduktor na 130-140KM

- Silver dobry dopóki nowy , bo do 150KM to jest stykowo, a do zaczipowanego się nie nadaje ( chyba że podpieramy się benzynką)

- Gold jest drogi i termicznie słabiutki -- przy 180-190KM marznie jak dziki

- KME Tur x 2 , albo kanapka z Turów -- tanio i dobrze

 

Wtryski Hana są ostatnio beznadziejne -- te montowane 2 lata temu , wytrzymały 70tys -- w zeszłym roku kupiłem bo jeden się popsuł i po 15tys brak wydajności.

Chyba lepszy ukłon w stronę Barracudy.

 

A tak naprawdę warto dorzucić grosza i zamontować LandiRenzo i mieć z czapki problemy - wiem że po kupnie każdy grosz ważny , ale oszczędności na początku zemszczą się później.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może doświadczenie z reduktorem SHARK 1200 i 1500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To montuj spokojnie i będziesz się cieszył przy dystrybutorze. W Snopkowie masz Rogowskiego, ale u niego ceny zaporowe. W LU mogę Ci jeszcze polecić Warsztatownię na Wojciechowskiej. I pamiętaj najpierw rozeznanie co i jak montowane, a potem montaż. ;)

 

Jesteś już drugą osobą, która poleca akurat te dwa miejsca/warsztaty. Widzę że chyba jest coś na rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam Rogowski ma bardzo dobrą renomę wśród gaziarzy możesz śmiało montować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na etapie wyboru instalacji!

 

VW PASSSAT B5; 1,8t 20V 150KM seria (AWT) ; rocznik : 2002; przebieg : 138kkm;

 

Dostałem taką propozycję od p. Piotra Ficka (Kraków):

1.

elektronika: Stag 4Plus

zbiornik: 630/225/55l.

reduktor: ACR01

elektrozawór: Valtek typ03

wtryskiwacze: Hana Gold

 

 

2.

elektronika: Stag 300-4Isa2

zbiornik: 630/225/55l.

reduktor: ACR01

elektrozawór: Valtek typ03

wtryskiwacze: Hana Gold

 

Teoretycznie Hana Gold bez dysz jest odpowiednikiem zielonej, czy nie warto założyć niebieskich? W najbliższym czasie nie planuje programu na 180 KM ale nie wykluczone, że może kiedyś tak.

Muszę dopytać o typ reduktora bo pasuje żeby był czerwony ->250KM?

Zbiornik poproszę 630x250 (lekka przeróbka pokrywy).

Sterownik Stag 4plus ?

Wypytać jeszcze o jakieś istotne szczegóły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone Hanki ACR01 i stag 4 to odpowiedni zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam Rogowski ma bardzo dobrą renomę wśród gaziarzy

Ceny też. ;)

Teoretycznie Hana Gold bez dysz jest odpowiednikiem zielonej, czy nie warto założyć niebieskich? W najbliższym czasie nie planuje programu na 180 KM ale nie wykluczone, że może kiedyś tak.

Raczej nie ma potrzeby. Czy to 150 czy 180KM zielona sobie spokojnie poradzi. Możesz pomyśleć też nad Barracudą.

Muszę dopytać o typ reduktora bo pasuje żeby był czerwony ->250KM?

Czarny do 200KM też da radę. Czerwony niesie za sobą większe koszty: wielozawór i grubsze zasilenie. ;) A z tymi AC-kami też różnie bywa. ;)

Sterownik Stag 4plus ?

Jak ze Staga to 4+, albo Qbox.

Wypytać jeszcze o jakieś istotne szczegóły?

Estetyka. ;) Montaż wtryskiwaczy pojedynczo pod osłoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz baraccudy są trwalsze od Hanki które u mnie przyjechały ledwo 10k km i zaczęły przypuszczać. Czytałem gdzieś ze lepsze są zielone niż niebieskie patrz wytrzymalsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności