Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

DSC_0027.jpg

No tak tylko pytam konkret o Wawe bo do swojego rodzimego miasta (mechanika) mam 250 km.

Ostatnie pytanie w temacie bo faktycznie zboczyłem z lpg, sorry.

Załączyłem foto wkładu przepływki, na zdjęciu widać że nie ma drucika, pytanie czy powinien być czy nie?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno byc.

Dziekuje, życzę udanego weekendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maf kupuje się nowy (tzn regenerowany ale z aso) bo te z allegro to pokazują głupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam Passata 1.8T 150km 2000r faktyczny stan licznika 130tys:) auto w rodzinie wiec pewniak.Na wiosne chcę zainstalować LPG i tu moja prożba. Na co mam zwrocic uwage rozmawiając z fachowcem? czego unikać? po nprostu nie chcę zapłacić za coś czego ewentualnie moge nie dostać,wiadomo jak to teraz każdy kąbinuje,gość powie że zamontuje dany rodzaj instalacji,reduktor marki...itd a może się okazać ze jest zamontowane jakieś badziewie,czy jest możliwość sprawdzenia pózniej co mam zainstalowane? Bardzo proszę o informacje, najlepiej sprawdzone i szczere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki wszytko będzie widać. Powiedz mu ze chcesz wtryski hana lub baraccuda, reduktor AC r01 i ECU Staga 4+ lub tech 214. Nie daj sobie wcisnąć Staga Eco bo to okrojony sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Radosław,widzę konkretna odpowiedz:) Powiedz mi masz to sprawdzone jakos? posiadasz LPG? wlasnie na tych częsciach? wiem dociekliwy jestem;) nie jest to koszt tani wiec chcialbym wiedziec jak najwiecej. koles tylko mi powiedzial tyle,ze koszt instalacji 2800zl ze do turbo musi dac dobry reduktor,nic wiecej nie wymienial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo autek jeździ na takim setupie jak podał Radek nie tylko 1.8T i jest OK cena vs jakość...

Dobrze jak by Twój monter podał Ci szczegóły: jaki reduktor, jakie wtryski, jaka elektronika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przegladam info na temat reduktora AC r01 i jest zalecany bardzo do tego silnika:) co do wtryskow to hana i baraccuda są dobre, lecz hana wydała serie wadliwych i są reklamacje,a nie wiadomo czy sie trafi akurat na ten feler , a baraccuda jest ponoc tanszy a nawet rownie dobry jak hana:) elegancko że mam od was jakieś info za co dzięki wielkie:) ale chętnie jeszcze dowiem sie jak najwiecej opini itd :) czym wiecej tym lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki miałem taką właśnie instalke w 1.8t i wszystko śmigło jak należy. To jest sprawdzony setup w tym motorze, warunkiem jest jednak prawidłowy montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego obawiam sie najbardziej. ale chyba nie zostało mi nic innego jak zaufanie,mam jeden zakład na oku jest zachwalany, Auto Czech w Cieszynie, mam nadzieję że dadzą panowie rade. Jesli jest tu ktoś z okolic i może doradzić to i owo to bedę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknij na lpg forum, jest tam taki dział z polecanymi gaziarzami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.8 TSI mam instalke montowaną w AG centrum Wrocław - zenit pro direct. Podczas pracy na lpg jednocześnie dawkuje małe ilości paliwa ( około 0,5 l/ 100 km), jak na razie po przejechaniu około 50 000 km chodzi jak złoto. Generalnie chciałem polecić AGC jako gazowników, a w szczególności warsztat we wrocku na starogardzkiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim 1.8 TSI mam instalke montowaną w AG centrum Wrocław - zenit pro direct. Podczas pracy na lpg jednocześnie dawkuje małe ilości paliwa ( około 0,5 l/ 100 km), jak na razie po przejechaniu około 50 000 km chodzi jak złoto. Generalnie chciałem polecić AGC jako gazowników, a w szczególności warsztat we wrocku na starogardzkiej.

Nie znam się na 5 gen, ale fajnie ze juz ogarniaja temat :) ile dałeś za instalacjie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletna instalacja gazowa Stag 4 QBOX

 

reduktor ACR 01

 

wielozawór Tomasetto

 

listwa wtryskowa AC W01 4 cy

 

co o tym myslicie? lub jaki mi polecacie w granicach 2100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kompletna instalacja gazowa Stag 4 QBOX

 

reduktor ACR 01

 

wielozawór Tomasetto

 

listwa wtryskowa AC W01 4 cy

 

co o tym myslicie? lub jaki mi polecacie w granicach 2100

Ze da rade pod warunkiem prawidłowego montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim 1.8 TSI mam instalke montowaną w AG centrum Wrocław - zenit pro direct. Podczas pracy na lpg jednocześnie dawkuje małe ilości paliwa ( około 0,5 l/ 100 km), jak na razie po przejechaniu około 50 000 km chodzi jak złoto. Generalnie chciałem polecić AGC jako gazowników, a w szczególności warsztat we wrocku na starogardzkiej.

 

A co byś polecał do B5 1.9 TDI 110 km, 1998 r? Też Zenit Pro Direct? Słyszałem nawet pozytywne opinie, ale jeszcze tak podpytuję tu i tam. akurat jestem z Wro, więc też polecony warsztat się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wybrać Zenita pro, wtryskiwacze Hana i reduktor Gurtner bądź KME Silver. Samochód nie jest bardzo wymagający wiec ustawienia powinny być dokładne. Proponuje wybrac zakład z dobrymi opiniami na temat montażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratkowski, a do Volkswagen Passat B7 DSG 1.8 TSI 118kW? Też ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kratkowski, a do Volkswagen Passat B7 DSG 1.8 TSI 118kW? Też ten zestaw?

Tego nie da się zagazowac tymi gratami. Tutaj potrzebna jest instalacja V generacji. (do wtryskow bezpośrednich). Poczytaj o stag 400 dpi

Edytowane przez r4d3oN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności