Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,co sadzicie o tym: Landirenzo-zestaw Lovato. Taki zestaw proponuje mi firma w Bydgoszczy za 2200 zł do turbo.

 

Polecam Lovato. Mam u siebie od ponad roku 20 kkm stukneło i elegancko chodzi. Tylko taka rada ode mnie żeby ustawił Ci instalację także podczas jazdy najlepiej z Toba za kierownicą wtedy będzie efektywniej pracowała a nie zawsze gazownikom chce się to robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Lovato. Mam u siebie od ponad roku 20 kkm stukneło i elegancko chodzi. Tylko taka rada ode mnie żeby ustawił Ci instalację także podczas jazdy najlepiej z Toba za kierownicą wtedy będzie efektywniej pracowała a nie zawsze gazownikom chce się to robić

Miałem załozonego STAG 200 GoFast i musiałem zdjąć bo nawet zaburzała prace sondy i wtrysków benzynowych.Nie wiem czy mech. coś zle zrobił ale to takie proste? Zdjąłem ta i zalozyłem Lovato Smart i narazie bez zarzutu. Landi-Lovato montuje od A-Z swój zestaw a nie jak inni pomieszane z poplątanym, bo patrzą żeby jak najtaniej wyszło. Ja montowalem w Bydgoszczy za 2100 zl bo u mnie w Świeciu chciał 2400. W Bydg. już montowałem 3 instalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja właśnie u siebie mam STAG-200 GoFast, wtryski i parownik AC i wszystko śmiga wzorowo. Żadnych problemów sondą ani niczym innym. W zasadzie tankuję i przeglądy gwarancyjne i tyle. zzrobiłem 30tyś w trochę ponad rok i jak narazie bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety im bardziej zaawansowane instalacje, tym wiecej wymagaja od instalatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm a ja właśnie u siebie mam STAG-200 GoFast, wtryski i parownik AC i wszystko śmiga wzorowo. Żadnych problemów sondą ani niczym innym. W zasadzie tankuję i przeglądy gwarancyjne i tyle. zzrobiłem 30tyś w trochę ponad rok i jak narazie bez problemów.

 

Ja załozyłem z tzw. pochwalenia,polecenia. Zakladalem przedtem trzy w bydgoszczy i na serwis słowa zlego nie powiem ale ostatnio mialem STELLA ELISA i sie naciąlem ale oni saami przyznali ze odchodza od nich bo nie udane ale serwisowali mi trzy lata aż sprzedałem samochód. Teraz chciałem blizej domu i wyszlo jak wyszło. Po 1.5 m-cu serwisant nie kazał mi przyjezdżać bo on wszystko zrobil itd.Chodzilo o chek i bogata mieszanke, trzy razy robil i w koncu wysłałem oficjalne pismo, odpisał i zdjął inst. kase zwrócił i teraz mam LANDI=LOVATO SMART i cudownie chodzi ,przełaczanie zero odczucia czy automatycznie czy recznie. Tez miałem cały zestaw STaGA. Moze coś było w niej nie tak bo zakłócała prace sondy za katem, po przełaczeniu na gaz czasy wtrysku pb spadały poniżej 3.0ms. No nie wazne mam LOVATO za 2100zł i jest super. AJAKI ty masz reduktor do 1.8 T do 150 KM ? R01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wazne mam LOVATO za 2100zł i jest super
A jak spalanie ksztaltowalo sie na tych roznych instalkach w tym samym aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez miałem cały zestaw STaGA. Moze coś było w niej nie tak bo zakłócała prace sondy za katem, po przełaczeniu na gaz czasy wtrysku pb spadały poniżej 3.0ms.

Silnik 1.8 20V to bardzo prosty silnik jeżeli chodzi o LPG. Gość na 90% coś spartolił i nie ogarniał. Mogło coś się dziać w sterowniku, ale skoro gość ma zakład i montuje to sterownik można wykluczyć w ciągu kilku minut. Bardzo dobre zachowanie, gdyby więcej ludzi podejmowało takie kroki partacze zaczęli by się szkolić, albo zniknęli z rynku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak spalanie ksztaltowalo sie na tych roznych instalkach w tym samym aucie?

Spalanie było bardzo niskie bo w cyklu mieszanym miałem lekko ponad 10L.W tej LOVATO jeszcze nie wiem bo zrobiłem dopiero 220km. Napewno bedzie regulacja sprawdzajaca.Po jakims czasie napisze.To było własnie dziwne że chodziła super,wtrysków AC w ogóle nie słychac. Chciałem jeszcze wymienić na ACW02. mało palił a ciagle chek i za bogata.Jak mi zmniejszył jednego razu to była za uboga i drugi bład system zbyt bogaty. Samochód chodził dobrze ale te błedy były niebezpieczne dla silnika.Dobrze że mam swoje programy to mogłem sam kasować błędy.Ja uwazam ze w sterowniku musiał być jakiś feler.Ten STAG to akurat b.prosta inst. Facet sie poddał za wczesnie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Silnik 1.8 20V to bardzo prosty silnik jeżeli chodzi o LPG. Gość na 90% coś spartolił i nie ogarniał. Mogło coś się dziać w sterowniku, ale skoro gość ma zakład i montuje to sterownik można wykluczyć w ciągu kilku minut. Bardzo dobre zachowanie, gdyby więcej ludzi podejmowało takie kroki partacze zaczęli by się szkolić, albo zniknęli z rynku. :D

Jak on mi odmówił serwisu to zaraz napisałem pismo żeby sie zajał instalacja i doprowadził do stanu uzywalności zgodnie z przeznaczeniem i opisem. Sam zaproponował zdjęcie,bo to dla niego najniższy koszt.Gdyby sprawa sie potoczyła do sądu czy inaczej to musialby wymienić kolektor ssący zderzak w kolorze itd. W sadzie to jeszcze powazne jego problemy z kosztami i moim pełnomocnikiem. Jeszcze uruchomiłem całe szefostwo STAGA w Białymstoku.Pewnie oni jemu poradzili zeby zabrał. On chciał zebym pojechal na inną stacje montazu na regulacje.Pamietajcie zeby nie dać sie wrobić w takie coś bo grozi utrata gwarancji. Jedynie co to można taki numer zrobic w autoryzowanym warsztacie.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rozjeżdżajcie tematu!!!

Kolega Zbigniew zdaje się nie ogarnia do konca i władował się z Passatem 1,8 wolnossącym do wątku dotyczącego 1,8T. Także wszystkie porównania i dywagacje można o kant d..y roztrzaskać. :) Apel do admina o pousuwanie postów końcowych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On chciał zebym pojechal na inną stacje montazu na regulacje.Pamietajcie zeby nie dać sie wrobić w takie coś bo grozi utrata gwarancji. Jedynie co to można taki numer zrobic w autoryzowanym warsztacie.
Do obojetnie jakiego zakladu AC STAG mozna podjechac w razie problemow, ale musi to byc tylko PWS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, nie rozjeżdżajcie tematu!!!

Kolega Zbigniew zdaje się nie ogarnia do konca i władował się z Passatem 1,8 wolnossącym do wątku dotyczącego 1,8T. Także wszystkie porównania i dywagacje można o kant d..y roztrzaskać. :) Apel do admina o pousuwanie postów końcowych !

Kolego RomanS, wydaje sie że nie masz co robić i postanowiłeś pisać.Jaka jest róznica w zakładaniu instalacji do 1.8 a 1.8T. Jakbyś ogarniał temat to byś wiedział że instalacja do 1.8 T różni sie tylko mocą reduktora a u szanujacego sie montażysty do 1.8T zapłacisz tylko 100zł wiecej za reduktor o większej mocy.Żebyś przeczytał ze zrozumieniem to napisze Tobie że np.do silnika 125KM montuje sie reduktor min.150 Konny a do turbo ok.200KM Ze instalacja może sie róznić pośrednim lub bezposrednim wtryskiem, a nie tym czy masz turbo czy nie!!!:krzeslem

. Reduktor powinien mieć zawsze wiekszy zapas ,np.do 130KM powinien byc zamontowany reduktor powyzej 150KM.Ja w LOVATO mam 163KM. Pic polega na tym ze przy zamontowaniu reduktora z małym zapasem pózniej są problemy z utrzymaniem cisnienia kiedy gaz powoli sie konczy i wtedy kiedy gaz jeszcze jest przerzuca na pb. Takze kolego ogarnij najpierw o czym sie tu pisze, że nie jest tu mowa o mocy silników tylko o instalacji gazowej.Jeszcze prośba do Ciebie, jezeli nie masz nic sensownego do napisania tylko straszenie Adminem to nie zasmiecaj forum!.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego RomanS, wydaje sie że nie masz co robić i postanowiłeś pisać.Jaka jest róznica w zakładaniu instalacji do 1.8 a 1.8T. Jakbyś ogarniał temat to byś wiedział że instalacja do 1.8 T różni sie tylko mocą reduktora a u szanujacego sie montażysty do 1.8T zapłacisz tylko 100zł wiecej za reduktor o większej mocy.Żebyś przeczytał ze zrozumieniem to napisze Tobie że np.do silnika 125KM montuje sie reduktor min.150 Konny a do turbo ok.200KM Ze instalacja może sie róznić pośrednim lub bezposrednim wtryskiem, a nie tym czy masz turbo czy nie!!!:krzeslem

. Reduktor powinien mieć zawsze wiekszy zapas ,np.do 130KM powinien byc zamontowany reduktor powyzej 150KM.Ja w LOVATO mam 163KM. Pic polega na tym ze przy zamontowaniu reduktora z małym zapasem pózniej są problemy z utrzymaniem cisnienia kiedy gaz powoli sie konczy i wtedy kiedy gaz jeszcze jest przerzuca na pb. Takze kolego ogarnij najpierw o czym sie tu pisze, że nie jest tu mowa o mocy silników tylko o instalacji gazowej.Jeszcze prośba do Ciebie, jezeli nie masz nic sensownego do napisania tylko straszenie Adminem to nie zasmiecaj forum!.

 

No pewnie, że nie ma żadnej. Żadnej w instalacji, jej montazu, zuzyciu gazu przez 2 różne silniki, w ogóle nie ma też różnicy w efektach jazdy silnikiem 1,8 wolnossącym a 1,8T (o czym na pewno wiedzą wszyscy którzy mieli okazję jechać jednym i drugim :)).

No i na pewno, jeśli temat dotyczy 1,8 T to nalezy w nim pisać o wszystkich możliwych 1,8 jakie istnieją na swiecie :)

Adminem nie straszę tylko że jako od dawna jestem na tym forum i uważam je za stojące na wysokim poziomie, więc nie znoszę jak ktoś robi bałagan. Zajrzałem do tego tematu z ciekawości jako, że jeżdżę 1,8T i od dawna na lpg, więc chciałem zobaczyc czy może coś się zmieniło na tyle żebym mógł u siebie coś unowocześnić. No i ładuję się na Twoje rewelacje na temat innego silnika niż w tytule ?!

 

To już jest jakies przegięcie, że piszesz w nieodpowiednim wątku a jak Ci zwróciłem uwagę to występujesz z zarzutem, że ja zaśmiecam forum ???

 

Załóż swój temat pt. " LPG w silniku 1,8 wolnossącym" i tam opisz swoje doświadczenia (jezeli już musisz).

Na tematy techniczne nie będę z Tobą dyskutował bo tego się nie da zawrzeć w jednym zdaniu, że" reduktor Lovato ma 163 KM" (są różne aspekty doboru reduktora) więc chyba szkoda mojego czasu.

Forum jest co prawda od tego aby wymieniać poglądy ale w tym przypadku w wątku pt. "...1,8T" wymieniajmy je na temat 1,8T - bardzo Cię proszę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Romanie. Nie będziemy teraz zaśmiecać ,bo to robimy ale cos musze napisac. Przeczytaj pierwsze zadania swojego wpisu.Wkładasz mi w usta to czego nie powiedziałem,o efektach jazdy,o montażu inst.gazowej itd,itp. Podaj mi nazwe,chociaz jednej instalacji gazowej o której w tytule pisze tylko i wyłącznie"Do silników doładowanych", podaj mi częśc składowa w zestawie instalacji która jest tylko do turbo.Odpowiedz mi tylko na te dwa pytania !!! Ja jestem troche starszy od Ciebie i w tej chwili mam trzy samochody z których ostatni "Skoda" jest moim 17-tym pojazdem.OD benzyny po diesle i inst. gazowe,samoch. różnych marek,oprocz fordów wszystkie ze stajni VAG w tym także 1.8 T. Nie musisz mi mówic jak sie jezdzi 1.8 T, bo jak moge Tobie powiedzieć jak sie jezdzi 2.5 T 340KM.Z gazem mam do czynienia chyba od18 lat. Dlatego że nie ma specjalnych inst.do Turbo i znam dobrze rożne silniki i wiem co do czego pasuje to nie zabrania mi brania udziału w tej dyskusji.Nakreslamy tu nie tylko spr.techniczne ale też ja nakresliłem jak nalezy postepowac z takimi monterami inst.gaz. jak w moim przypadku było,bo szybkie działanie daje dużo wieksze mozliwosci niż np. po roku.Przeczytaj post z 17.11.2015. godz.19.54. moze cos da Ci do myslenia. Post powyzej.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Hmmm a ja właśnie u siebie mam STAG-200 GoFast, wtryski i parownik AC i wszystko śmiga wzorowo. Żadnych problemów sondą ani niczym innym. W zasadzie tankuję i przeglądy gwarancyjne i tyle. zzrobiłem 30tyś w trochę ponad rok i jak narazie bez problemów.

Paweł,a jaki masz reduktor ,chyba nie AC R01. bo pod tym symbolem sa dwa tylko kolorami sie różnią, srebrny do 150KM a czerwony chyba do 200 KM .Wtryski ACWO1? Jakby cos było z wtryskami to załóz AC W02 sa szybsze i maja żeberkowe chłodzenie.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, czerwony mam. Wtryski ACW01 ale póki co nie mam z nimi problemów i mam nadzieję, że nie będę miał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będziemy teraz zaśmiecać ,bo to robimy ale cos musze napisac

 

No i kto tu ma parcie na pisanie ?

 

Co do reszty (wiek, ilość samochodów, wielkośc silnika) nie będę polemizował. Piszemy w rzeczywistości internetowej i możesz byc równie dobrze 15 latkiem podającym się za 60 latka jak i 60 latkiem podrywającym gimnazjalistki :):)

Zresztą co to w ogóle za argument ? Moja żona jezdziła dokładnie tyloma autami co ja a umie tylko znalezć stacyjkę i korek do tankowania :). Co do ilości aut to jak napiszę że miałem o 1 więcej niż Ty, to znaczy że ja mam rację ? ;)

A wielkość silnika? Skąd wiesz, że nie mam ZIŁ-a, BRDM-a czy SKOT-a zagazowanego ? :)

Co do konkretów to już napisałem, że podawana przez producenta moc którą reduktor może obsłużyc to niejedyne kryterium doboru. Poza tym istnieją reduktory które obsłużą moc w silniku wolnossącym a w turbodoładowanym nie dadzą rady (bo ja twierdzę, że to ma znaczenie). Dlaczego ? nie będę rozwijał bo Ty pewnie i tak wiesz swoje :) a w tym wątku byłoby to nastepne OT ;)

Myslę, że wystarczy tego p....nia o niczym ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kto tu ma parcie na pisanie ?

 

Co do reszty (wiek, ilość samochodów, wielkośc silnika) nie będę polemizował. Piszemy w rzeczywistości internetowej i możesz byc równie dobrze 15 latkiem podającym się za 60 latka jak i 60 latkiem podrywającym gimnazjalistki :):)

Zresztą co to w ogóle za argument ? Moja żona jezdziła dokładnie tyloma autami co ja a umie tylko znalezć stacyjkę i korek do tankowania :). Co do ilości aut to jak napiszę że miałem o 1 więcej niż Ty, to znaczy że ja mam rację ? ;)

A wielkość silnika? Skąd wiesz, że nie mam ZIŁ-a, BRDM-a czy SKOT-a zagazowanego ? :)

Co do konkretów to już napisałem, że podawana przez producenta moc którą reduktor może obsłużyc to niejedyne kryterium doboru. Poza tym istnieją reduktory które obsłużą moc w silniku wolnossącym a w turbodoładowanym nie dadzą rady (bo ja twierdzę, że to ma znaczenie). Dlaczego ? nie będę rozwijał bo Ty pewnie i tak wiesz swoje :) a w tym wątku byłoby to nastepne OT ;)

Myslę, że wystarczy tego p....nia o niczym ? :)

Ale poleciałes po bandzie!Nie odpowiedziałeś mi na dwa pytania,to jeszcze trzecie,do czego służy reduktor-czas start. Nie szukaj odpowiedzi w necie.Koniec, nie wiesz!. A jezeli masz wątpliwości do moich wiadomości to wejdz na Mondeo Klub Polska temat. inst.gazowe i tam zobaczysz ile mam kwadracików przyznane za fachowość i porównaj z innymi. Silnik diesel ,nadwozie ,podwozie zawieszenie .Tylko na tych dawno mnie nie bylo.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wejdz na Mondeo Klub Polska temat. inst.gazowe i tam zobaczysz ile mam kwadracików przyznane za fachowość i porównaj z innymi.

 

Tak sądziłem, że nie wytrzymasz i przy.....lisz ! :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sądziłem, że nie wytrzymasz i przy.....lisz ! :):)

Pozdrawiam.Miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wrzucic zdjecie z montazu pojedynczych wtryskow w 1.8T w passacie?

 

Mam w tej chwili Hane na listwie, i nie wiem czy przy przesiadce na Barracude bawic sie w przerobke na montaz pojedynczy - co mi to da?. Zastanawiam sie jeszcze nad listwa AC W02.

 

Aktualnie mam tak (doprowadzenie gazu mam juz poprawione od strony grodzi):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3188b9a4e78417e6

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9bcf67162e0f0ad1

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/03f80420fc0084c6

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zdjec swoich nie mam ale zajrzyj na Forum lpg.pl, tam w galerii to znajdziesz. Jest w zasadzie stosowany jeden sposób montazu pojedynczych wtryskiwaczy.

Ja mam Hany zielone, obecnie 70 kkm na nich i jeszcze żadnych oznak(tfu tfu) niedomagań nie ma.

 

Co to da? No 2 rzeczy na pewno, tzn. mozna ustawić wtryski w pionie oraz skrócić wężyki miedzy wtryskiem a wkrętką do minimum. Praktycznie króciec wtrysku dotyka wkrętki, wtedy ładnie sie to chowa pod osłoną.

Na ile to dla Ciebie istotne to musisz sam rozwazyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności