Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacko

Jutro zakładam instalację do swojego paska (1.8T) BRC Sekuent 24 (2800zł), i ciągle jestem niepewny swojego wyboru. CZy nie będzie się notorycznie psuć, jakie będzie spalanie, itp. Proszę o jakieś sugestie , rady itp.. Czy może moje auto jest już trochę za stare na instalacje, (1998rok) a może mam już zbyt dużo najechane (162 tyś) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj i się nie zastanawiaj ! Dobra instalacja a jeśli auto zadbane i znasz dobry zakład / instalatora to nie ma co się zastanawiać. ja za swoją instalację dałem 2500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie wrażenia po założeniu instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacko

Jak na razie jest super, przełącza się z zimnego silnika na gaz po ok 30 sek. (jestem zszokowany że tak szybko). Ogólnie na razie jest wszystko ok, ale trzeba jeszcze trochę pojeździć, i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie jest super, przełącza się z zimnego silnika na gaz po ok 30 sek.

Czy to czasem nie za szybko? Po 30 sekundach od uruchomienia zimnego silnika nie osiągnie przecież 40 *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacko

Ustawione na 28 st C, i niema tu żadnego przegięcia, gdyż taka zalecana jest nawet przez producenta tej instalacji. Zresztą u znajomych też tak jest ustawione (ta sama instalacja) i nie mają żadnych problemów z instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro zakładam instalację do swojego paska (1.8T) BRC Sekuent 24 (2800zł), i ciągle jestem niepewny swojego wyboru. CZy nie będzie się notorycznie psuć, jakie będzie spalanie, itp. Proszę o jakieś sugestie , rady itp.. Czy może moje auto jest już trochę za stare na instalacje, (1998rok) a może mam już zbyt dużo najechane (162 tyś) ???

 

i jakie wrażenia po 3 miesiącach uzytkowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam BRC tylko dokłądnie nie wiem jaką wiem tylko co za marka i jestem naprawde zadowolony !!! Sama się uruchamia po przekroczeniu pewnej temp.silnika. nie wiem na ile jest ustawione no ale nie po 30s ..... No chyba że dał bym mu ostro popalić ... Uważam że BRC to dobra firma. A co do spalania to hehe wiadomo 1.8T jak się postaramy potrafi spalić odrobinę u mnie jest tak jak się naprawdę dobrze postaram to i 20 ale musze sie starać ale jak jade powiedzmy 60-80 po mieście nie kręcąc go ostro to i ok.10-11 W trasie leciałem sobie spokojnie 120 bez mocnych przyspieszeń to 8.5 ( Tak pokazuje komputer ) a dosłownie za 100zł po mieście na średnim gazie ( przynajmniej jak dla mnie ) to jest ok. 250 km,ale za to jak leciałęm w trasie 500 km spalił mi paliwa w jedną stronę za ok. 120-140 zł (ok 120km/h)!!!Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie od 4 dni mam STAG 300, KME Silver i wtryski MagicJet. I na razie szału nie ma gdyż auto przy 5 tys obrotów szarpie przy zmianie biegu (automat). Do tego na 200 km spalił mi 30 litów gazu czyli 15l/100km a powinno być przy takiej jeździe w granicach 12-13l/100km. Już się umówiłem na wtorek na pierwszą regulację.

P/S Czy myślicie że to szarpanie i zbyt duże spalanie jest ze sobą powiązane tj. zbyt duża dawka gazu zalewa silnik ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja u siebie od 4 dni mam STAG 300, KME Silver i wtryski MagicJet.

 

KME Silver nie daje rady w 1.8T - wymień reduktor (np. EG200) i będzie dobrze.

 

Kolego BulkaW zabiłeś silnik gazem drugiej generacji i dziwisz się że nawet po wymienie na sekwencję było źle .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam u siebie STAG 300, do tego KME SILVER i żółte wtryski Valtec.

Instalacja była robiona w marcu, do tej pory mam zrobione na niej prawie 30.000km.

ANI RAZU nie zapalił mi się check, NIGDY nie mialem problemów z LPG. Spalanie rozsadne, bo zawsze około 14-20% więcej niż pokauje komputer. W jeżdzie przez Niemcy (spokojna) komputer pokazła mi 7,1litra a gaz wyszedł 8litrów!!

W Polsce minimalne spalanie to 9 litrów,ale to przy jezdzie nocy i w pojedynkę.

Normalne spalanie to około 11 litrów. W miescie 13 rtrzeba liczyc.

Mam 5-cio biegowy automat. Jeśli wciskam gaz w podłogę, auto ciągnie równutko do 6500obr/min bez zadnych problemów.

Koszt w marcu to 2200zł + 2 razy wymieniałem filtry po ok 60zł.

Gaz zakładałem przy 240.000km teraz prawie 270.000km i odpukać działa bez problemów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Jak tylko się dowiem gdzie Nikoś ma zakład podzielę się tą wiedzą (ostatnio się to zmieniło).

 

Migaz - Modlińska 264 - również polecam , nikt tam nie zamontuje wam Alaski do 1.8T ;)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu trafiłeś do ludzi którzy wiedza dlaczego auto jeździ.Żółte valki no daj ci panie niech służą lata.Jeszcze pochwal się gdzie zakładałeś to może ktoś z forum skorzysta.Jeśli Warszawa to tylko Nikoś na modlińskiej .

 

 

Witam po weekendzie:)

 

zakładałem w Legionowie - nie Warszawa, ale można dojechać.

Robiłem tam gaz do swojego pasiaka, Taty A4. Oba 1.8 T - oba super.

Poleciłem zakład znajomym i tak pod gaz poszła astra 1.6 16v , omega C 2.2.

Adresu(nazwy ulicy) nie pamiętam, ale mam numer telefonu - 601-900-800

Facet konkretny, ma swój zakład - wszystko robi sam. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 3miasto...??? STAG do mojego turbiacza???

kolega polecał jakis montaz z oliwiarka?? sprawdza sie to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam instalację tak jak w podpisie i mam z nią od samego początku ten sam problem tzn. za dużo pali. Na paliwie palił tak w jeździe mieszanej bez szaleństw 10-11l/100 km więc na gazie spodziewałem że będzie to w podobnych warunkach między 12-13/100 km tak wynika też z postów innych użytkowników tego samego modelu. Niestety spalanie waha się między 15-16/100 km. Raz już byłem na poprawie map i nic to nie dało. Dodam jeszcze że w tej centralce nie zapaliła się czerwona dioda tylko od razu zapiszczał i przełączył się na gaz.

Teraz pytanie co by mogło realnie pomóc przed kolejną wizytą u gazownika ??

Nowe świece ? Nowe kable ? Czy nie ma szans na zejście z tych 3-4l/100 km

Proszę o jakieś sugestie i z góry dzięki

P/S Proszę tylko nie pisać że: "KME Silver nie daje rady w 1.8T - wymień reduktor (np. EG200) i będzie dobrze"

Inni jeżdżą na tym reduktorze i jest OK.

B5(3BG) 1.8T 150KM (AWT)[/b]

Rok prod: 2002

STAG 300 + dobre wtryskiwacze (MagicJest ' date=' PlaniJet) , dobry reduktor (KME silver lub Gold) miedź 8mm , ale przede wszystkim dobry instalator.

Stag jest elektroniką bardzo popularną , spore możliwości regulacyjne , cały czas rozwijane , możliwość upgrade firmware-u.

Poza tym jak się pogniewasz z gazownikiem to kupisz sobie interfejs i z pomocą braci gazowej sam zestroisz.

Pozdr

Jeżli chodzi o reduktor to KME Silver lub Zavoli.[/quote']

aswywiadu: KME Silver nie daje rady w 1.8T - wymień reduktor (np. EG200) i będzie dobrze.

Pozdr

Edytowane przez aswywiadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdź sobie daty postów które zacytowałeś.

W międzyczasie pojawiło się parę zabawek które lepiej sprawują się w 1.8T (chodzi oczywiście o reduktor).

Nie chcesz wierzyć że w 1.8T na Silverze spadek ciśnienia przy max bucie sięga 0.4-0.5 - twoja sprawa , twój silnik.

Zapodaj screen z progamu diagnostycznego (mapa i mnożnik).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że to są wcześniejsze posty tylko reduktor jest jaki jest, mleko się rozlało i próbuję coś z tym zrobić. Nie będę przecież wyrzucał nowego reduktora chyba że już nic nie pomoże to zażądam wymiany go przez zakład montujący LPG.

Jak pojadę teraz do nich to zrobię te screeny i wrzucę.

Dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KME Silver nie daje rady w 1.8T - wymień reduktor (np. EG200) i będzie dobrze.

 

Witam

 

Sprawdź sobie daty postów które zacytowałeś.

W międzyczasie pojawiło się parę zabawek które lepiej sprawują się w 1.8T (chodzi oczywiście o reduktor).

Nie chcesz wierzyć że w 1.8T na Silverze spadek ciśnienia przy max bucie sięga 0.4-0.5 - twoja sprawa , twój silnik.

Zapodaj screen z progamu diagnostycznego (mapa i mnożnik).

 

degasek czy my juz nie rozmawialismy o silverku na spocie?

Nie masz zupełnie racji wiec please nie rozpowiadaj ze Silver nie daje rady z 1.8T.

Miałem konfiguracje: reduktor Silver, komputer KME i wtryski Waltek czerwony i dawały rade obsłużyć SERYJNY 1.8T. Zerknij w link z mojego podpisu - zamiescilem tam wykres z hamowni przed chipem na benzynie i na gazie. Spadek mocy na gazie niewielki.

Mało tego: teraz po chipie jest kiszka zwiazana prawdopodobnie z komputerem KME, reduktor trzyma cały czas cisnienie powyzej 1 bara.

 

 

Witam

Posiadam instalację tak jak w podpisie i mam z nią od samego początku ten sam problem tzn. za dużo pali. Na paliwie palił tak w jeździe mieszanej bez szaleństw 10-11l/100 km więc na gazie spodziewałem że będzie to w podobnych warunkach między 12-13/100 km tak wynika też z postów innych użytkowników tego samego modelu. Niestety spalanie waha się między 15-16/100 km. Raz już byłem na poprawie map i nic to nie dało. Dodam jeszcze że w tej centralce nie zapaliła się czerwona dioda tylko od razu zapiszczał i przełączył się na gaz.

Teraz pytanie co by mogło realnie pomóc przed kolejną wizytą u gazownika ??

Nowe świece ? Nowe kable ? Czy nie ma szans na zejście z tych 3-4l/100 km

Proszę o jakieś sugestie i z góry dzięki

P/S Proszę tylko nie pisać że: "KME Silver nie daje rady w 1.8T - wymień reduktor (np. EG200) i będzie dobrze"

Inni jeżdżą na tym reduktorze i jest OK.

 

Przyczyną za wysokiego spalania moze byc niepoprawna mapa gazu, słabe świece.

Przerzucanie na benzyne w sytuacji gdy masz jeszcze sporo gazu moze byc spowodowane tym ze ustawili Ci zbyt wysokie cisnienie przełączania - jak dajesz gazu to cisnienie w butli spada. Jak spadnie do poziomu ktory został ustawiony to przerzuca sie na benzynke. Moze to byc tez problem zbyt niskiego cisnienia pomiedzy reduktorem a wtryskami. Silver ma srubke/zaworek ktora reguluje to cisnienie.

Mozliwe tez ze Twoi fachowcy zastosowali złą średnicę dysz i teraz mają problem z ustawieniem mapy gazu. Jak ustawią dobrze obroty na biegu jałowym to jest problem z wysokimi obrotami i odwrotnie.

Co do kabli to u mnie ich nie ma a u Ciebie są??

 

Wydaje mi sie ze jedyna rzecza ktora mozesz zrobic sam to zmiana swiec. Moze nieco pomoc aczkolwiek problemu racze nie rozwiaze. Reszta musza sie zajac gazownicy.

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań po twoim poście :

1) " Przerzucanie na benzyne w sytuacji gdy masz jeszcze sporo gazu moze byc spowodowane tym ze ustawili Ci zbyt wysokie cisnienie przełączania"

To jakie powinno być to ciśnienie ?

Dodam iż wcale tego gazu nie było sporo bo za dużo nim nie pojeździłem bo jak pojechałem na stację po paru dniach to było całkiem pusto.

2) "Moze to byc tez problem zbyt niskiego cisnienia pomiedzy reduktorem a wtryskami. Silver ma srubke/zaworek ktora reguluje to cisnienie."

Pytanie jak wyżej ?

3) "Mozliwe tez ze Twoi fachowcy zastosowali złą średnicę dysz"

Jaki powinien być prawidłowy rozmiar dysz ?

4) "Wydaje mi sie ze jedyna rzecza ktora mozesz zrobic sam to zmiana swiec"

Jakie świece polecasz do tego modelu z LPG ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka Darku.

 

Tak rozmawialiśmy na spocie - to że KME pokazuje dobre ciśnienie nie znaczy że jest dobre , korekcje też ma popsute także nie wiadomo co jeszcze.

Popatrzcie na to : http://lpg.info.pl/viewtopic.php?t=319

 

Marcin - masz wszystko jak trzeba : stag , magici no i ten reduktor.

Proponuję jak wcześniej : zapodaj screen ze staga - obadamy - wcześniej nie wróżymy :).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności