Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za poradę, już w przyszłym tygodniu na gaziku bo czuć po kieszeni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedż lepiej na Prandoty do gościa co zakłada BRC .On jak Ci ustawi to Piotrek z Beskidzkiej ukichać się może , w mojej rodzince chyba już 4 instalacje zakładał do aut. I jak na razie każdy na maxa zadowolony.

Gość się zna na rzeczy.

I zakłada super instalacje a nie jakieś tam byle co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brc Ci płaci za pisanie bzdur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sam ma zakład i robi reklamę, albo komuś z rodziny, z drugiej strony dziwne bo jakoś na forum LPG nikt tego zakładu nie dodał w polecanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie sam ma zakład i robi reklamę, albo komuś z rodziny, z drugiej strony dziwne bo jakoś na forum LPG nikt tego zakładu nie dodał w polecanych.

Zaraz Szczupak napisze ze oni i my się nie znamy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brc Ci płaci za pisanie bzdur?

 

nikt mi nie płaci.....piszę prawdę z doświadczenia i z tego co ludzie którzy maja założona ta instalacje mówią.

Nigdy nie miałem benzyniaków zasilanych gazem i nie będę miał z przyczyn takich że jazda na gazie jest nieopłacalna .

Po za tym przegląd droższy noi problem z butlą.......gdzie ją umiejscowić :przestraszonyitp , itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie miałem benzyniaków zasilanych gazem i nie będę miał z przyczyn takich że jazda na gazie jest nieopłacalna .

 

75 tankowań i koszt przejechania 200-konną V6 za 33 zł to taniej niż Twoim klekotem czy np moim drugim autem, yarisem 1.3 w PB... No ale Ty wiesz lepiej...

 

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/60612

 

Chciałbym żebyś na przyszłość nie pisał bzdur bo jest wielu producentów instalacji LPG dobrych a nawet lepszych niż BRC. Wiele tez zależy od montażu.

 

 

Po za tym przegląd droższy noi problem z butlą.......gdzie ją umiejscowić itp , itd.

No tak, za przegląd płacę kilkukrotnie więcej niż Ty a butlę mam na dachu....

 

Nie wiem w czym Ty widzisz problem. Nie jest to temat do sprzeczania się co lepsze, diesel czy benzyna a może LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszne 60zł droższe badanie techniczne raz w roku... :lol3 Toż to rozbój w biały dzień.

z doświadczenia

To jest Twoje doświadczenie:

Nigdy nie miałem benzyniaków zasilanych gazem i nie będę miał

Usłyszałeś coś, poczytałeś i wtrącasz się jak byś LPG montował... A tak w ogóle wiesz na jakiej zasadzie działa sekwencyjna instalacja gazowa?? Wiesz jakie powinny być parametry pracy silnika? Wiesz jak przebiega regulacja? I jak dobrać odpowiednie podzespoły?

Zapraszam do dyskusji o KONKRETACH, a nie typu "Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział".

Co możesz tu wnieść jak nie znasz nawet podstaw?? Powielać bzdury z sieci to każdy potrafi....

Oczywiście znasz montera wartego polecenia jak najbardziej polecaj, ale nie podniecaj się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy.

Nie jeden tu nie jest monterem, a w pełni potrafi obsłużyć swoją instalację i co nie co liznął LPG, dlatego taka ciemnota tu nie przejdzie.

 

PS. Swoje wywody zaprezentuj na forum LPG to zobaczysz jak Cie zgaszą... :D

Aha zapomniałem tam przecież mogą być same nieuki i tępaki jedyny porządny monter to w Krakowie na Prandoty. :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szorstki, nie zakladaj tylko budzetowej instalacji, przynajmniej Staga 300 dobre wtryski i reduktor a bedziesz zadowolony. Zarezerwuj dodatkowa kase na cewki i swiece i nie daj sie jak gazownik powie ze na valtekach tez bedzie chodzic.Wazne to jest bo na slabej instalacji bedzie chodzil gorzej jak na indtalacji wyciagnietej z poloneza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie mi pomoc w wyborze gazownika z Warszawy lub okolic??

Poczytałem i wiem jaka powinna być :) ale gdzie ja założyć ciągle nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
75 tankowań i koszt przejechania 200-konną V6 za 33 zł to taniej niż Twoim klekotem czy np moim drugim autem, yarisem 1.3 w PB... No ale Ty wiesz lepiej...

Mało wiesz , bo ON kupuje po 3.0zł za litr , auto mi pali 6 litrów średnio to spalam za 18zł / 100km.

Może i klekot ale jest radość z jazdy w porównaniu z twoim pożeraczem paliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnie o wszystkich, nie tylko o Tobie...

 

Moj kuzyn, wójka szwagra ciotki brat ma za darmo ON i nic przejechanie 100 km go nie kosztuje....

 

Z mojej strony EOT, nie jesteś partnerem do rozmów Panie wszystkowiedzący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszę prawdę z doświadczenia i z tego co ludzie którzy maja założona ta instalacje mówią.

Nigdy nie miałem benzyniaków zasilanych gazem i nie będę miał z przyczyn takich że jazda na gazie jest nieopłacalna .

Po za tym przegląd droższy noi problem z butlą.......gdzie ją umiejscowić itp , itd.

 

Sam sobie przeczysz kolego, skoro nie miałeś nigdy auta z LPG to po jaki grzyb mieszasz w tym dziale. Co do nieopłacalności jazdy na LPG to też piszesz bzdury. Do swojego auta LPG założyłem tuż po zakupie przy przebiegu 198 tyś km. W chwili obecnej mam naganiane 268 tyś i w tym czasie ZERO problemów z instalacją. Jedyne przeglądy serwisowe przed każdym sezonem zima/lato (wymiana filtra gazu i ewentualna korekta ustawień) - koszt 30 zł. Nie chce mi się nawet liczyć ile razy zwrócił mi się montaż LPG w aucie i ile mi zostało w kieszeni dzięki instalacji LPG.

 

A butlę proponował bym Tobie zamontować na głowie ale nie z LPG a z olejem bo mało go w głowie , oj mało

 

Mało wiesz , bo ON kupuje po 3.0zł za litr , auto mi pali 6 litrów średnio to spalam za 18zł / 100km.

Może i klekot ale jest radość z jazdy w porównaniu z twoim pożeraczem paliwa

 

A kto powiedział że ktoś kto ma zainstalowane LPG w aucie nie ma radości z jazdy? Ja nie narzekam. Warunek tylko jeden ktoś kto montuje LPG musi mieć o tym pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A butlę proponował bym Tobie zamontować na głowie ale nie z LPG a z olejem bo mało go w głowie , oj mało

 

 

 

Myślałem że to forum dla rozumnych ludzi ale jak widze ty zamiast mózgu masz siano w główce.Druga sprawa u ciebie iloraz inteligencji jest mniejszy jak przysłowiowe "O".

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pisałem ogólnie o wszystkich, nie tylko o Tobie...

 

Moj kuzyn, wójka szwagra ciotki brat ma za darmo ON i nic przejechanie 100 km go nie kosztuje....

 

Z mojej strony EOT, nie jesteś partnerem do rozmów Panie wszystkowiedzący...

Kuczlew nie jestem wszechwiedzacy......... przedstawiłem tylko moją opinie gdzie warto załozyć instalacje gazową i tyle.

W mej rodzince mase osób na Prandoty w Krakowie zakłada gaz i uwierz mi nigdy nie maja z niczym problemu.

Tyle.

 

Ale jak widzę swojego zdania tutaj nie wolno przekazać bo zaraz człowiek jest zbesztany z błotem.

 

OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem że to forum dla rozumnych ludzi ale jak widze ty zamiast mózgu masz siano w główce.Druga sprawa u ciebie iloraz inteligencji jest mniejszy jak przysłowiowe "O".

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Kuczlew nie jestem wszechwiedzacy......... przedstawiłem tylko moją opinie gdzie warto załozyć instalacje gazową i tyle.

W mej rodzince mase osób na Prandoty w Krakowie zakłada gaz i uwierz mi nigdy nie maja z niczym problemu.

Tyle.

 

Ale jak widzę swojego zdania tutaj nie wolno przekazać bo zaraz człowiek jest zbesztany z błotem.

 

OK.

To niech w tym Krakowie ktoś przyjedzie z mega skopanym programem w 1.8t gdzie zwykle k03 dmucha 1.2 i wtryski mają czas dochodzący do 30ms :D takie auto weryfikuje wiedzę i umiejętności gazownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisałem w tym wątku na temat spalania Lpg w 1.8T, spalanie na trasie się unormowało natomiast pytanie o miasto bo mój wynik jest zaskakujący! 20L Lpg/100KM gdzie trasa przy 120-130 km/h spalanie 12-13 Litrów Lpg.

Czy ktoś miał podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pisałem w tym wątku na temat spalania Lpg w 1.8T, spalanie na trasie się unormowało natomiast pytanie o miasto bo mój wynik jest zaskakujący! 20L Lpg/100KM gdzie trasa przy 120-130 km/h spalanie 12-13 Litrów Lpg.

Czy ktoś miał podobne objawy?

Zdecydowanie za dużo i w trasie i w mieście. Często palowania poprzednie 1.8t po mieście i rekordem było 19, ale to cały czas ogień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To niech w tym Krakowie ktoś przyjedzie z mega skopanym programem w 1.8t gdzie zwykle k03 dmucha 1.2 i wtryski mają czas dochodzący do 30ms takie auto weryfikuje wiedzę i umiejętności gazownika

Hehe. On i tak tego nie zrozumie.... :ocochodzi

PS. Większość aut ma tak szeroki zakres korekty składu, że po samej autokalibracji jeżdżą bez checka. Także niektórzy nigdy nie zrozumieją i nie wiedzą czy ich instalacja działa jak należy czy nie. Jak nie ma checka i auto jedzie to jest dla nich dobrze.

Z tego morał taki, że na każdy polecany zakład i osobę, która go poleca trzeba brać poprawkę. To co jest dobrze dla zielonych, dla obczajonych w temacie wcale nie musi, a komp prawdę mówi ;)

 

Panowie pisałem w tym wątku na temat spalania Lpg w 1.8T, spalanie na trasie się unormowało natomiast pytanie o miasto bo mój wynik jest zaskakujący! 20L Lpg/100KM gdzie trasa przy 120-130 km/h spalanie 12-13 Litrów Lpg.

Czy ktoś miał podobne objawy?

Spalanie to pojęcie względne... Wszystko zależy od warunków, stylu jazdy... Ale jeśli rozmawiamy o normalnej jeździe to Twoje wyniki są zdecydowanie za wysokie, zarówno na mieście jak i na trasie.

 

 

Często palowania poprzednie 1.8t po mieście i rekordem było 19, ale to cały czas ogień

Oj.... To musiało być upalanie i cały czas czerwone pole. ;)

Ja czasami jak pająki wyganiam z wydechu i rozpalam turbo do czerwoności, a potem jeżdżę normalnie to na pełnym zbiorniku po samym mieście zamykm się w 12-13l/100 miejskich km. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pisałem w tym wątku na temat spalania Lpg w 1.8T, spalanie na trasie się unormowało natomiast pytanie o miasto bo mój wynik jest zaskakujący! 20L Lpg/100KM gdzie trasa przy 120-130 km/h spalanie 12-13 Litrów Lpg.

Czy ktoś miał podobne objawy?

 

Jedź na korektę. Tak być nie może. Moje AWM (170KM) w mieszanym spali 9 - 11 litrów... Właśnie wróciłem z trasy, przeszło 700 km bez oszczędzania i wynik przy prędkościach do 140 km/h 10 l gazu/100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gazownika w sobotę zanim jeszcze napisałem post.

Pokazywał mi mapy i wykres dla lpg pokrywal się z wykresem Pb.Wczoraj trasa 250 km spalanie około 13 L przy jeździe do 130.

 

W tym tygodniu sprawdzam mu spalanie na Pb w mieście.

Jeszcze jedno pytanie czy "przypchany" katalizator może miec wpływ na zwiększone spalanie w tym modelu (sonda za i przed kat.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności