Skocz do zawartości
Gość pablonzo

Stuki w zawieszeniu tył ( 4x4 )

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablonzo

Witam.

Na początku powiem, że używałem szukajki więc proszę nie bić !

 

Mam parę pytań co do zawieszenia w pasku 2.8 v6 syncro 1999 rok.

1. Z przodu przy skręcie słychać tłuczenie - zużyty wahacz pewnie ?

2. Z tyłu w zawieszeniu od paru dni pojawiły się dziwne stuki. Raz dobiegają z lewej strony a raz z prawej. Byłem już w takim akcie desperacji, że w niedzielę jeździłem pół godziny jak nie dłużej w bagażniku żeby zlokalizować te dziwne stukanie. Myślałem, że to jakieś plastiki czy coś. A to sie okazało (według mojego słuchu), że to chyba coś w zawieszeniu. Stuki słychać przy wjechaniu w jakieś zagłebienie na drodze bądź dziurę. Strasznie jest to upierdliwe. Zawieszenie zachowuje się normalnie.

3. Czy duży jest problem z tylnym zawiasem w SYNCRO ? chodzi mi o części oraz ich ceny .

4. Czy przy wymianie zawieszenie mogę zastosować elementy zawieszenia z wersji po lifcie? Stąd to pytanie, ponieważ czytałem, że w wersji po lifcie zawieszenie zostało wzmocnione i już tak szybko się nie wybija.

5. Jak długo wytrzymuje zawieszenie w b5 ?przejechałem 6000 km. Nie wiem ile jeździł poprzednik - auto mam 3 miesiące.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja chyba mam taki sam problem.. Czy znalazłeś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Na początku powiem, że używałem szukajki więc proszę nie bić !

 

Mam parę pytań co do zawieszenia w pasku 2.8 v6 syncro 1999 rok.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :P

 

Jesli wahacze beda bardzo zuzyte to wyjdzie na diagnostyce jesli nie, a dalej puka to rozkreczasz i patrzysz czy swoznie sa luzne, czasem jarzmo moze stukac, amortyzatory itp

Z tylu obejzyj tuleje belki, sprawdz amortyzatory (tez je mozna wykrecic najlepiej), czasem jarzmo moze stukac itp. :D

kto szuka nie bladzi, czy jakos tak...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co do 2 pyt to wydaje mi się że jest to górne łozysko amortyzatora tylnego. Miałem podobnie, piszczało mi jak wjechałem w dołek albo jakąś nierówność. Z niewiedzy co to wymieniłem nawet amortyzatory tylne. No ale na szczęście doszedłem co to i po wymianie cisza:) Acha ja po rabatach zapłaciłem za to łozysko 55zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablonzo ;

 

Zadając takie pytanie prawdopodobnie nie wiesz "bliżej" jak wygląda zawieszenie w Twoim Passku.Jak sam widzisz jest co się "wytłuc" w zawieszeniu 4 x 4.;)

 

Przód

 

b5zawieszenieprzdok4.th.pngthpix.gif

 

Tył

 

b5zawieszeniety4x4yh1.th.pngthpix.gifb5zawieszeniety4x4ramapbo0.th.pngthpix.gifb5zawieszeniety4x4wahacjz7.th.pngthpix.gifb5zawieszeniety4x4amoryrl5.th.pngthpix.gif

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Trafyc widzę że nie wiesz jak wygłąda zawieszenie w syncro, skoro twierdzisz by sprawdzić tuleje belki. Belki w zawieszeniu tylnym w przypadku syncro jak i 4motion brak.

a ja mam ten sam problem coś puka w zawiasie tylnym prawym i mimo zdejmowania kół i szarpania zawieszenia, jak i przejazd przez linie diagnostyczną mało pomogły w znalezieniu ów defektu, cóż wertuje forum szukam wskazówki... j=Jest tu pare osób zapewne co się uporało z tylnym zawieszeniem i jego bolączkami w wersji z napędem na 4 koła. Chłopaki jakaś podpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam problem w lewym kole:dupablada nie wiem co jest grane. Jak jezdze po dziurach to jest dziwny odglos w lewym kole nie wiem co mam zrobic bo w zeszlym roku stukalo bylem u mechanika ale nic nie znalazl i sie uspokoilo. W tym roku stuka ale juz prawie przy kazej dziuze np jak zjezdzam z kraweznika, chopki zwalniajace itp :dolamam pomocy moze jakis mechanik w krakowie co sie zna :kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać. Jakiś czas temu zaczęło mi pukać w tylnym zawieszeniu (4motion). Ponieważ kończył mi sie przegląd, to musiałem podjechać na stację diagnostyczną i wyszło, że do wymiany mam łącznik stabilizatora. Cała reszta ok. Teraz mam pytanie, gdzie dostanę taką część?

Na allegro nie mogę namierzyć, a chciałbym wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powitać. Jakiś czas temu zaczęło mi pukać w tylnym zawieszeniu (4motion). Ponieważ kończył mi sie przegląd, to musiałem podjechać na stację diagnostyczną i wyszło, że do wymiany mam łącznik stabilizatora. Cała reszta ok. Teraz mam pytanie, gdzie dostanę taką część?

Na allegro nie mogę namierzyć, a chciałbym wymienić.

A w tradycyjnym sklepie motoryzacyjnym byłeś? Napewno znajdą i jeszcze wybór producentów będzie. A w Intercarsie znalazłem takie coś, zakładając że szukasz łącznika stabilizatora tylnego.

 

http://czesci.samochodowe.intercars.com.pl/result1.php?res=1&atg=14729968&art=642320&gen=3010300&gru=3010300&towkod=B2C45E&zdj=1&km=0&typ=8444&wsk=O&linki=&lang_id=PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seetak

Szanowanie. Problem ten sam, po wymianie amorków tył coś zaczęło hałasować, wydaje mi się, że jak jest załadowany to jest spokojniej. W warsztacie powiedzieli, po jakimś tam sprawdzeniu, że jakieś tuleje są wywalone, i najlepiej cały komplet wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie... niedawno nabyłem passata 1.9tdi 90 konny

Po zakupie wymieniłem komplet rozrządu oraz przednie zawieszenie i od tego momentu w samochodzie pomiedzy prędkościami 70- 90 km/h słychać delikatne stukanie... z racji tego że zawieszenie było wymienione to chyba moge je wykluczyć...wydaje mi sie, że mechanik coś źle przykręcił osłone silnika znajdujaca sie od spodu auta i pęd powietrza powoduje jej drgania i co za tym idzie te dziwne stukanie...czy jest to możliwe?? Czy może ktoś z was mial podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekdako

Witam , otoz samochod zaczal plywac po drodze , mianowicie rzuca tylem jadac nawet po prostej drodze gdy skrecam na boki kierownica. poczytalem troche na forum no i doszedlem do wniosku , ze albo amorki albo tuleje tylnej belki ... wsyzstko fajnie itd. znalazlem tuleje na necie ( http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1 ) prosta wymiana , mysle szybko pojdzie ... ale do cholery przeciez tam nie ma belki bo to SYNCRO . teraz pytanie co to moze byc? malo jest tematow na ten temat , a tylne zawieszenie syncro do najprostszych nie nalezy . prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , otoz samochod zaczal plywac po drodze , mianowicie rzuca tylem jadac nawet po prostej drodze gdy skrecam na boki kierownica. poczytalem troche na forum no i doszedlem do wniosku , ze albo amorki albo tuleje tylnej belki ... wsyzstko fajnie itd. znalazlem tuleje na necie ( http://sklep.intercars.com.pl/#/dyna...upyS¬itle=1 ) prosta wymiana , mysle szybko pojdzie ... ale do cholery przeciez tam nie ma belki bo to SYNCRO . teraz pytanie co to moze byc? malo jest tematow na ten temat , a tylne zawieszenie syncro do najprostszych nie nalezy . prosze o pomoc...

Kolego jedź na stacje kontroli poj., dasz 20-30 zeta, a sprawa powinna się wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacenty13

Mam zawieszenie do naprawy w swoim passacie, jakiej firmy wahacze polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi na moje pytanie , jak nazywa się ten element na zdjęciu ? to jest jakaś poduszka skrzyni ?, pytam bo mam tam duży luz a coś metalicznie mi puka tam 12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi na moje pytanie , jak nazywa się ten element na zdjęciu ?

 

Ja tu tylko widzę tuleję wahacza typu "banan".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tu tylko widzę tuleję wahacza typu "banan".

Chodzi mi oczywiście o element zaznaczony prostokątem , na strzałki nie patrzcie bo to nie moje zdjęcie ...sorki za zamieszanie nie chodzi mi o tuleje wahacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi oczywiście o element zaznaczony prostokątem , na strzałki nie patrzcie bo to nie moje zdjęcie ...sorki za zamieszanie nie chodzi mi o tuleje wahacza

Zrobiłes zdjęcie kawałka sań tam gdzie jest mocowany wahacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi oczywiście o element zaznaczony prostokątem

 

No to tutaj przychodzi poduszka metalowo-gumowa. W sklepie gośc otworzy katalog i dojdzie o którą chodzi. Ja tą też wymieniałem, bo pęknięta była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zawieszenie do naprawy w swoim passacie, jakiej firmy wahacze polecacie?

 

Lemforder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności