Skocz do zawartości
Gość sly30

cos z antena od radia na dachu :( jak sie zabrac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sly30

Witam

Radio nie chce mi grac podejzewam ze cos ze wzmacniaczem ktory jest przy antenie poniewaz do radia wlozylem druta i dziala ok a po podlaczeniu anteny tylko szum momentami slychac ale z szumami. Teraz moje pytanie jak sie zabrac kurcze za rozebranie sciagniecie tej anteny z dachu mam nadzieje ze nie trzeba sciagac calej podsufitki aby radio zadzialalo bo mysle ze albo nie ma zasilania w tym wzmacniaczu albo wysiadl a jeszcze jedno pytanie jakim kabelkiem i skad jest zasilany tamten wzmacniacz antenowy w dachu moze przy podlaczeniu zasilania cos mi sie odlaczylo. Prosze o pomoc.

A auto to passat B5 3b 1.9 TDI 1997r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz radio??? bo ja mam navi MFD i tez miałem take problemy, wymieniłem antene na nową (z allegro) i działa (z początku lipnie, ale z czasem coraz lepiej zbiera)

 

aby zabrać się do demontażu stopki anteny w sedanie trzeba rozbierać podsufitke, w kombiaku wygląda to znacznie łatwiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

Radio mam zwyklego blaupunkta a z ta podsufitka to chyba wole jezdzic bez radia jak mam rozbierac pol wnetrza auta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam rozwiązałeś swój problem.

Tematy całkowicie opisany we wcześniejszych postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość debesciak

u mnie to wygladalo tak jak mialem firmowe radio vw to bylo ok jak wlozylem soniaka przestalo dobrze odbierac tu chodzi o zalaczanie wzmacniacza anteny przez firmowe radio i tyle.W wolnej chwili podlubie i znajde ktory to kabelek wlacza wzamcniacz i problem sie rozwiaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzych

Mam podobny problem. Po przestudiowaniu powyższych postów najbardziej do mnie trafia problem zasilania. Jeżeli wzmacniacz antenowy jest zasilany środkowym drutem kabla antenowego (czy ktoś może to potwierdzić?), to z pewnością potrzebny jest separator. W taki sposób np. są zasilane wzmacniacze antenowe TV w antenach zewnętrznych. Separator po pierwsze wprowadza zasilanie da kabla antenowego, a po drugie powoduje, że zasilacz (akumulator) nie tłumi sygnału z anteny. Zanim się dobiorę do podsufitki, sprawdzę skuteczność separatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

Tak wlasnie po przestudiowaniu wszystkiego za i przeciw kupilem separator i DZIALA !!!

Polecam wszystkim to byla przyczyna wiec nie ma co rozbierac podsufitki itp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności