Skocz do zawartości
Gość p0is0n

Spalanie TDI w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość p0is0n

Jak w temacie...

u mnie na poczatku nie schodzilo z 8l/100km...

ale teraz po przekroczeniu 6 tys km :

Trasa : Mrągowo-Warszawa-Mrągowo ok 500 km.

srednie zuzycie paliwa : 5,5l/100km

Mysle,ze to niezly wynik,biorac pod uwage fakt,ze nie jechalem 70-80km/h, tylko normalna jazda 100-120 km/h.

 

Moj silnik : 2.0 tdi 140 KM + MT 6 biegow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart1976

Witam

 

Mój pali w mieście ok. 9,5 l, w trasie wychodzi przy prędkości ok 140 - 160 km/h ok 6,8 -7,0 l :evil:

jak jadę do 130 km/h - 6,2 - 6,5 l :cwaniak:

 

Spalanie trochę spada wraz z liczbą najeżdżonych kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

u mnei zależy kto prowadzi,

 

moja żona jadąc z Lodzi do Warszawy (liczac od centrum Lodzi do centrum Warszawy) zrobila najniższe średnie w tym aucie, 5.4 !!!, przysięgam, lagodnie przyspieszala, a na trasie leciala +/- 120km/h sam siezastanawiam jak to zrobila :-o

ale zazwyczaj średnie u żony to około 6-6,6 litra na 100km

 

u mnie wyglada to troszkę gorzej,ja zazwyczaj średnie mam 6,8-7,4 litra (w mieście około 8, na trasie około 6,5), przy czym raczej mam ciężką nogę, na Katowickiej rzadko schodzę poniżej 140km/h, no i na ograniczeniach tak nie latam, chyba że nie ma warunków to też schodzę poniżej, no i może nie jak dzieciak ktory dorwal auto ojca wieczorem i na światlach robi kupę dymu, ale dynamicznie przyspieszam i wyprzedzam.

 

ale jak na tą wagę (Variant + DSG) i takie osiągi jakie daje TDi170KM to jestem w szoku że to auto tak mało pali!!! bravo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bori

Mi pali 14,5 do 15 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

10-11/100km - swobodna jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sliwbar

Moje średnie zużycie to 6,5 l/100 przy średniej prędkości przeszło 75 km/h. Na autostradzie przy 160 to około 7 l. W Austrii poza autostrada (odcinek około 100 km) spalił mi 5,2 l. Dodam, że jeżdzę na V-Power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

Witam,

Jutro śmigam w pierwszą dłuższą trasę to dam znać...

W jedną stronę mam ok. 500 km więc jest gdzie testować ;)

Do tej pory, głównie po mieście spala ok. 7l. Przejechałem dopiero 605 km i staram się "docierać" moje cudeńko, ale przyznam się, że zdażyło mi się przycisnąć troszkę mocniej :zawstydzony: Ciężko się powstrzymać przy tych 170 KM i DSG!

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Witam,

Jutro śmigam w pierwszą dłuższą trasę to dam znać...

W jedną stronę mam ok. 500 km więc jest gdzie testować ;)

Do tej pory, głównie po mieście spala ok. 7l. Przejechałem dopiero 605 km i staram się "docierać" moje cudeńko, ale przyznam się, że zdażyło mi się przycisnąć troszkę mocniej :zawstydzony: Ciężko się powstrzymać przy tych 170 KM i DSG!

Pozdrawiam,

Bartek

 

wiem o czym piszesz :-D

gratuluje bardzo dobrego wyboru, ja swoim 170KM TDi z DSG machnałem juz 26tysięcy kilometrów (w ciągu 5 miesięcy :-o) i oprócz obciachowych, rodem z aut koreańskich, nieusuwalnych trzasków i pykań z konsoli reszta na 5+

Fantastycznia dynamika, mega komfort dzięki DSG, ten samochód połyka niezauważalnie kilometry, do tego baaaaardzo oszczędny!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziółek

1300km przebiegu. Spalanie średnie wynosi 7,9l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tod

Srednio 15l/100km w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

Witajcie!

Wróciłem z trasy 1080 km ;-) Jechałem ze Szczecina za Olsztyn i powrót. Było cuuuuuuuudnie! :hurra::ok::D:hyhy: Po pierwsze komfort i raz jeszcze komfort. Faktycznie na większych nierównościach troszkę cuś tłucze spod konsoli i gdzieś po bokach, ale tylko na większych dziurach (stara kostka, większe i obfite ubytki w asfalcie). Audio bomba, chociaż denerwowało mnie, że nie mogłem korzystać z CD (czekam na zmieniareczkę :hyhy: ) bo navi chodziła. Odnośnie navi, generalnie jest bardzo dobrze (wcześniej używałem GARMIN SP C320), brakuje paru pomniejszych dróg, ale akurat tu się nie dziwię, nie wiem czy są one na mapach :rotfl: Bez problemu można trafić oszczędzając czas i stres.

Teraz się zastanawiam czy to dobry temat na te wywody, ale trudno już piszę...

Spalanie:

Przejechałem 1080 km ze średnią prędkością 67 km/h

Starałem się nie przekraczać 3000 o/min. i nie jechać szybciej niż 140 km/h

Spalanie średnie wyszło mi 5.8 l/100 km!!! :hurra::ok:

Przypominam, że Passacik był docierany właśnie podczas tej trasy, chciaż w drodze powrotnej już troszkę śmielej wciskałem pierwszy pedał od prawej :evil:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Witam,

swoim turbodieselkiem zrobiłem już 17 tys km i średnia co miesiąc to ok 6,5 l/100km :ok:

Tyle tylko, że dodatkowo przez pierwsze 10 tys km zeżarł 1,2 litra oleju silnikowego (dolewałem 2 razy). :dobani: Podobno to normalne przez pierwsze kilometry, ale czy na pewno???

I nie szarżowałem!!!

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jackp

cześć

Jeżdżę już swoim autkiem od grudnia i muszę przyznać , że nie mam się do czego przyczepić. Moje średnie spalanie od początku jazdy wynosi 6,4 l przy normalnej jeżdzie tzn na trasie ok 120 km/h Ostatnia moja trasa z Płocka do Zakopanego to zużycie 6,2 w jedną stronę i 5,9 z powrotem przy czym kawałkami tzw. autostrat jechałem 140-160 km/h. Jeżdżę na verva lub v power. Jazda po mieście to spalanie w granicach 8-9 l.

Moje autko to TDI 170 KM DSG. To zestawienie daje naprawdę super jazdę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Castor1495

Trochę inny silnik, ale co tam, może da to jakiś pogląd innym. Mój sedan 2,0 TFSI Tiptronic, przy obecnym przebiegu na poziomie 17.000 km pali, w trasie przy spokojnej jeździe autostradami (90%) ze Vśrednią = 150 km/h i z boxem Thule na dachu 8,7 l/100 km. Odległość na której testowałem to 1000 km. Jazda miejska, dynamiczna na dystansie max.. 15 km = 13,5 l/100 km. Jazda ekstremalna tryb skrzyni S - dystans 200 - 300 km z w miarę stałą, pomijając hamowanie z powodu TIRów, Vmax 230-240 km/h = 18,5 l/100.

Generalnie jestem zachwycony. Spodziewałem się znacznie wyższego spalania w przypadku długich podróży autostradami. Dodam, że podczas tej długiej podróży spalanie utrzymywało się na poziomie 9,7 l/100 km (Pb98 BP Ultimate) do momentu zatankowania czeskiej VPower Pb100. Od tego momentu spadek o litr zauważalny od ręki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaciek

moje cacko spożywa 11-12l (zużycie rzeczywiste) średnio w mieście, gdy się śpieszę to komputerek wskazuje 15, a gdy wygłupiam się to 18l/100km. w trasie ok 9 nieco się śpiesząc. czy to dużo czy mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karjoka

Mam na dachu tymczasem bagażnik i mocowania do nart więc to może trochę przekłamać. Z tym sprzętem mój 2,0 TFSI pali przy spokojnej jeździe w mieście ok. 12,5l/100km. Na autostradzie, szybka jazda (180 - 200 km/h) ok.16,5l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karjoka

Po miesiącu, zdjęciu bagażnika z dachu i przejechaniu 6000 km mam dokładniejsze dane:

 

miasto: 12 - 16l/100km zależy od agresywności jazdy

poza miastem: 12 - 13 l/100km

autostrada przy prędkościach powyżej 165 km/h: 16 - 18 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kris4motion

Witam forumowiczów,

 

wkrótce zamieszczę fotki mojego Passata 3.2 DSG, a co do spalania to jest następujące (mam już ponad 2,4 kkm przebiegu)

 

- Trasa, jazda do 140-160/h pali ok. 11,5-12 l/100 km

- Trasa (150 km) max. 120-130 km/h (na dotarciu) zszedł do poziomu 9,1 l/100 km

- Miasto ok. 11,5- 15 l/100 km w zależności od stylu:)

- średnie od momentu zakupu wyniosło 11,2 l/100 km

 

Ogólnie powiem, że on prowokuje do szybkiej jazdy, za niedługą chwilkę podzielę się fotkami i wrażeniami, a dodam, że są one niesamowite:) (i fotki, i wrażenia)

 

Kris4motion

 

P.S. Ja wiem, że diesle (jeżdziłem długo VW Touranem 2.0 Tdi) palą mniej ale dzwięk i osiągi V6 normalnie powalają.To jest jednak warte dopłaty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sendo

Witam wszystkich

 

 

W B6 TDI 170KM można już było dwukrotnie zmienić oprogramowanie

sterownika:

 

pierwsze zmniejszyło między chęci rumaka na paliwo (reszta???);

 

drugie poprawiło błędy: immobilisera,

blokady elektrycznej kierownicy

oraz zwiększyło zużycie paliwa (sprawdzone dopiero w trasie)

 

Informacje zaczerpnięte z obserwacji i rozmów z pracownikiem serwisu.

 

Teraz średnie spalanie przy jeździe mieszanej kształtuje się na poziomie 7,2-7,6l na 100km (obserwacja po przejechaniu ok.1000 km od zmiany) tak więc wymiana oprogramowania zwiększyła apetyt o ok. 1-1,5l na 100km.

 

Po ponownej wizycie w serwisie:

sprawa do wyjaśnienia (mogło się zwiększyć zużycie paliwa ale tylko o trochę - odpowiedź serwisu) prześlą zapytanie a ja czekam już drugi tydzień i cisza.

 

Zauważyć można również większe spalanie na wolnych obrotach (luz) wcześniej 0,6l teraz 0,8l sporadycznie spada do 0,7l.

 

W trakcie testów w serwisie spalanie osiągnęło nawet 10l na 100km (częsty but w podłogę)

 

 

Tym razem wymiana oprogramowania to pomyłka może i chroni bardziej silnik przed złej jakości paliwem (reklamacjami na koszt serwisu), ale zmienia zużycie które deklarowane było wcześniej. :[

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piterpan

Witam,

u mnie po przejechaniu 8500 tyś. km spalanie wygląda tak:

miasto: 7.9l-8.2l/100 (niestety często krótkie trasy)

poza miastem: 6.1l-6.5l/100 (jazda do 140 km/h) 6.8l-7.6l/100 (jazda 180km/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności