Skocz do zawartości
dominb

Obniżenie zawieszenia B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym choć troszkę obniżyć i usztywnić zawieszenie w swoim 3C. Może ktoś podpowie jak najlepiej to zrobić i jakie są z tym związane koszty. Jakiej firmy zawieszenie najlepiej kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej21i

Witam

Mam 3BG i 3C ale w 3C jeszcze nic nie robiłem. Musisz się zdecydować i najlepiej napisać jak bardzo chcesz obniżyć zawieszenie. W wypadku do 30 - 35mm mogą być to same sprężyny z orginalnymi amortyzatorami. Na pewno ktoś tu jeszcze napisze, wtedy szybciej siadają amortyzatory i będzie miał rację, ale przy tak małym obniżeniu można to zrobic niewielkim kosztem do ok 800 zł w zależności od firmy sprężyn. jeśli chcesz iść niżej musisz kupić zawieszenie za amortyzatorami o niższym skoku. w zależności od firmy i możliwości regulacji wysokości i twardości będzie cię to kosztować od 800 nawet do 5000 zł. Widziałem tu już chybA temat dotyczący twojego problemu. Jeśli poszukasz napewno coć doczytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Chciałbym choć troszkę obniżyć i usztywnić zawieszenie w swoim 3C. Może ktoś podpowie jak najlepiej to zrobić i jakie są z tym związane koszty. Jakiej firmy zawieszenie najlepiej kupić?

Wstaw zawieszenie od sportline, będzie niżej i twardziej a co najważniejsze oryginalnie wiec rozwiązanie sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstaw zawieszenie od sportline, będzie niżej i twardziej a co najważniejsze oryginalnie wiec rozwiązanie sprawdzone.

Ale ja mam zawieszenie od sportline i jest za wysoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro było ostatnio coś -30 -20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3C BILSTEIN B6 komplet to okolo 1800zl (allegro firma: DEXX) + sprinig EIBACH (tel.: 504392829, gg: 6966981) -30mm jakies 700zl + robocizna jakies 200-300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw EIBACH Pro-System -30mm za 2300zł tutaj dostaniesz:

 

http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=46291&t_id=33&d_id=90525

 

sprawdź tylko czy odpowiada Twojej wersji silnikowej (najlepiej zapytać sie obsługi sklepu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat u nich nie ma sprężyn do tego modelu.

Pewnie na zamówienie tylko będzie można je dostać, lub ściąganie ze stanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadziak

cześć mam 2,0 TFSI 240Km .. i nie wiem co robić - chciałem obniżyć o ok. -30 mm furę z myślą o planowych 19" lub 18" calach ..i nasuwa się tu pytanie - czy dedykowane sprężyny - np. H&R, VOUGLAND lub EIBACh - będą dobrze działały z seryjnymi amortyzatorami (mam wersje 2,0tfsi - więc to jest chyba zawieszenie już seryjnie usztywnione i lekko obniżone w stosunku do diesli i mniejszych benzyn..

 

proszę o radę - czy to się sprawdzi - same sprężyny, czy może od razu trzeba także amortyzatory (dedykowany zestaw) .. ktoś wie co wybrać - H&R, VOUGLANDa czy może EIBACH - jakieś doświadczenia ?

 

pozdrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć mam 2,0 TFSI 240Km .. i nie wiem co robić - chciałem obniżyć o ok. -30 mm furę z myślą o planowych 19" lub 18" calach ..i nasuwa się tu pytanie - czy dedykowane sprężyny - np. H&R, VOUGLAND lub EIBACh - będą dobrze działały z seryjnymi amortyzatorami (mam wersje 2,0tfsi - więc to jest chyba zawieszenie już seryjnie usztywnione i lekko obniżone w stosunku do diesli i mniejszych benzyn..

 

proszę o radę - czy to się sprawdzi - same sprężyny, czy może od razu trzeba także amortyzatory (dedykowany zestaw) .. ktoś wie co wybrać - H&R, VOUGLANDa czy może EIBACH - jakieś doświadczenia ?

 

pozdrr

czym mniej obniżysz tym lepiej dla ori amorów,ogólnie Eibach zawsze robił obniżenie które może współpracować z ori amorami,ale nie wiem jakie obniżenia do B6 robi,najlepiej -20mm-30mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 3C BILSTEIN B6 komplet to okolo 1800zl (allegro firma: DEXX) + sprinig EIBACH (tel.: 504392829, gg: 6966981) -30mm jakies 700zl + robocizna jakies 200-300zl.

 

Nom i robi się kwota, za którą kupuje się pełny B12 idealnie zestrojony przez producenta - czyli B8 + H&R lub Eibach, w zależności co wpakują. Ja nie wiem, skąd ta mania na zakładanie standardowej długości B6-tki do obniżanych springów :). Przecież po coś firma Bilstein te B8-emki wypuściła na rynek.

 

Brać B12 i będzie ideał.

Fotka poglądowa

b12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem eibachy -30mm do mojego b6 niby dedykowne do 2.0 tdi dsg i miały one współgrać z seryjnymi amortyzatorami, podjechałem do warsztatu i po załorzeniu tragedia auto usiadło a facet powiedział żę będzie to taczka bo amortyzator praktycznie siedzi i nie ma sprężystości więc nie wiem co robić ponieważ zanim kupiłem te eibachy to byłem zapewniony żę będą one idealnie pasowały do seryjnych amorków, chciałem tylko delikatnie obniżyć i zachować komfort zdecydowałem się zdjąć te sprężyny i teraz nie wiem co robić bo chce miec obniżony samochód + komfort czy jest to realne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było zmierzyć przed i po obniżeniu i podjechać lub zadzwonić tam gzie kupiłeś springi,może tak ma być,a w/g mechaników to zawsze przesadzają z tą taczką,sprawdź ile się naprawdę obniżył a nie słuchasz gościa który może nie mieć racji bo się nie zna, a tobie było nisko,czy facet powiedział......:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było nisko, na samym poczatku załorzył tylko prawy przód i z nacikał na lewy blotnik i normalnie się zginał a tam gdzie był eibach to praktycznie nie było skoku

 

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

 

Podsyłam link do sprężyn które kupiłem http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=6769&t_id=33&d_id=90418

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było nisko, na samym poczatku załorzył tylko prawy przód i z nacikał na lewy blotnik i normalnie się zginał a tam gdzie był eibach to praktycznie nie było skoku

 

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

 

Podsyłam link do sprężyn które kupiłem http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=6769&t_id=33&d_id=90418

co ma piernik do wiatraka,no i co z tego że się nie ugiął,a jak ma być przy niższych sprężynach?przecież jak obniżasz to muszą być twardsze,chyba że obetniesz swoje oryginalne,sorki ale śmiać mi się chce jak ludzie chcą mieć coś sportowego bez utraty komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że komfort napewno się traci ale wybó padł na eibach bo podobno najbardziej komfortowe i powinny obniżyć auto -30mm a po załorzeniu to nawet palec się nie mieścił więc coś jest nie tak miało być bez ingerencji w amortyzatory a raczej bez tego się nie obędzie wiec jak czytam że eibach -30mm idealnie współgra z seryjnymi amortyzatorami to niestety ale tak nie jest i teraz nie wiem co zrobić

 

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

 

dodam jeszcze że mój passat siedzi na 18 calowych felgach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,widze że nie ma chętnych do pomocy ale troche się dowiedziałem i najprawdopodobniej dokupie amortyzatory koni super sport i podobno bedzię wtedy to miało wszystko sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,widze że nie ma chętnych do pomocy ale troche się dowiedziałem i najprawdopodobniej dokupie amortyzatory koni super sport i podobno bedzię wtedy to miało wszystko sens

 

ja mam springi eibacha na ori amorach z tym ze mam b5fl w kombi i tragedii nie ma;) Trzeba bylo sie przeejchac i ocenic.. a mechanior pewnie wciskal kit;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,widze że nie ma chętnych do pomocy ale troche się dowiedziałem i najprawdopodobniej dokupie amortyzatory koni super sport i podobno bedzię wtedy to miało wszystko sens

 

Zdecydowanie zmień amortyzator do tych sprężyn i po kłopocie.

Masz foto jak ''nisko'' jest obecnie??

Edytowane przez pro rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek jeszcze nie mam ale przymierzam się do kupna amortyzatorów koni 1110 co sądzicie o tym zestawieniu eibach -30mm plus koni 1110 ???? badz bilstein b6?? chodzi mi o zachowanie jak największego komfortu jeśli to możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności