Skocz do zawartości
Gość axor

MONSOON sound system w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość axor

Jako że jest to mój pierwszy post pozwólcię że się przywitam ze szanownymi kolegami z tutejszego forum oraz opowiem coś o sobie.

Z VW przygodę zacząłem w 1992 roku od Golfa 2, następnie była Jetta, i kolejno passaty B4, B5 (2002) i obecnie kończę składać B6 (2006 rok) 2.0 TDI 140 PS, kombi Highline, kolor Mocca z Alcantarą Late Macchiatto.

B6 kupiłem w Niemczech lekko rozbite i jest już po naprawach blacharsko-lakierniczych.

W zasadzie mechanik zaczyna składać wszystko w całość.

 

Lubię posłuchać dobrej jakościowo i często trochę głośniejszej muzyki, zacząłem zastanawiać się czy nie dołożyć sobie jakiegoś małego ampli + woofer w jeden z tylnich boczków bagażnika. Fabrycznie auto miało zamontowane radio RCD 500, jednak zostanie w jego miejscu zainstalowana navi MFD2 vC.

I tu małe odkrycie, kiedy bawiłem się ETKĄ zauważyłem że moj Passat wyposażony jest w MONSOON SOUND SYSTEM włącznie z Ampli na pokładzie, wzmacniacz (sporych gabarytów) znalazłem fizycznie zainstalowany pod fotelem kierowcy.

Pod tapicerkami drzwi zamontowane są głośniki Blaupunkta z przodu 6, z tyłu 4.

 

Czy ktoś z forumowiczów ma może ten system i może cokolwiek powiedzieć jak on się spisuje ?, oraz czy MFD2 będzie współpracowało z tym systemem ??

 

Z góry dziękuję za pomoc

Olek z okolic Kalisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

Nie znam tego systemu, ale ja mam u siebie fabrycznie DYNAUDIO - 10 głośników, wzmacniacz 600W dziesięciokanałowy, RCD500.

Niezależnie od tego, że zmieniając na MFD2 traci się zmieniarkę CD, to podobno nie uzyska się tej jakości, co w dotychczasowym systemie.

No i kupiłem navi przenośne :-)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axor witamy na forum! :vw:

 

wszystkiego się dowiesz jak wsiądziesz i przejedziesz sie parę razy, wazne zeby ładnie grało, a nie co tam siedzi ;) ogolnie blaupunkt nie robi najlepszych głosnikow i pewnie bedziesz chciał je zmienic, ale najpierw sam oceń jak to gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość axor
Nie znam tego systemu, ale ja mam u siebie fabrycznie DYNAUDIO - 10 głośników, wzmacniacz 600W dziesięciokanałowy, RCD500.

Niezależnie od tego, że zmieniając na MFD2 traci się zmieniarkę CD, to podobno nie uzyska się tej jakości, co w dotychczasowym systemie.

Wzmacniacz z zewnątrz wygląda jak Dynaudio, jak gra tego jeszcze nie wiem.

Zmieniarkę kupiłem i mam zamiar wpakować ją do schowka na książkę serwisową w schowku głównym.

 

wszystkiego się dowiesz jak wsiądziesz i przejedziesz sie parę razy, wazne zeby ładnie grało, a nie co tam siedzi ogolnie blaupunkt nie robi najlepszych głosnikow i pewnie bedziesz chciał je zmienic, ale najpierw sam oceń jak to gra.

... pewnie że się przekonam, ale teraz jest jeszcze czas przed założeniem raz zdjętych tapicerek, każda kolejna próba ich zdejmowania i zakładania zawsze wiąże się z ryzykiem urwania kolejnych uchwytów.

A trzeszczące tapicerki to chyba największa zmora ... ;-)

 

dzięki koledzy za info, może jednak znajdzie się ktoś kto ma zamontowany ten system w swoim pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności