Skocz do zawartości
Gość Gordonpl

Padła skrzynia ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gordonpl

Dopiero co 3 dni temu zarejestrowany pasacik a juz nawaliła skrzynia cheba.

 

 

Jade sobie 110 KM/h na 6 biegu nagle odcina mi gaz i zaczyna auto hamowac samo od sie, coś tam szczela i klapa auto stoi.

 

Pierwsza mysl to rozrzad ale parze na obroty silnik pracuje, no to co jest qrw... . Próbuje ruszyc a tu dupa jakies szarpniecia cięzko wrzucic bieg i niema luzu !!!.

 

Lewarek w pozycji N a tak jakby włączony bieg, jak wcisne sprzegło auto nie jedzie ale nieda sie go popchnąć (znaczy sie ciężko jest) a jak sprzegło puszcze mimo że jest na luzie to auto chce jechac. Próbuje wrzucic wsteczny po paru chwilach udaje sie, auto jedzie do tyłu ale jakies zgrzyty i szarpniecia wiec mówie pierd.... ykam :] nie ruszam dzwonie po pomoc i na parking narazie bo do roboty sie śpiesze. Gdy przyszłem z pracy to sprawdziłem jeszcze takie cos ze jak jest na luzi i puszczone sprzegło to cos tak jakby haczy w skrzyni jak wcisne sprzegło to słychac tylko silnik.

 

Ludziska jakies sugestie ??

 

Wczoraj wymieniałem filtry i olej ale to cheba niema żadnego znaczenia co nie ??

 

Silnik 1.9 TDI 130KM skrzynia manualna 6 biegowa numeru niestety nie mam w tej chwili ale podam wam jak spisze.

 

Czy macie jakis poradnik jak sciagnąc samemu skrzynie, co trzeba wymienic chodzi o oleje i uszczelki, czy trzeba z silnika spuszczac płyny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień nazwe tematu...inaczej kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Porada tylko jedna, jedz z tym do mechanika i sam nie kombinuj jak nie potrafisz - tutaj juz z pomoca opisow na forum i kilku fotek nie dasz rady.

Nie musi to byc skrzynia, moze byc sam wybierak, itp. Do mechanika:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem auto 4Motion, to takie objawy wskazywały na uwalony przegub wewnętrzny. Trzaskało jak w skrzyni, nawet mechanik kapnął sie po jakimś czasie..... już miałem 6000 za naprawę przed oczami. Fakt jest taki, że 4Motion jedzie bo ma jeszcze 2 pozostałe dobre ...;) ale zgrzyty i inne objawy bardzo podobne. Trzymam kciuki żeby to nie była skrzynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

A macie jakiegos poleconego mechaniora w okolicach Katowice lub tychów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do ' Car Servis " Tychy koło Tesco , to jest servis audi,vw,seat nieautoryzowany ale robią ok i nie tak drogo,ja tam serwisuję swojego passata,telefon znajdziesz na necie,mają otwarte od 8 rano do 20 stej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

A mógł bys podac ten telefon soro tam serwisujesz to pewnie go masz :-]

 

W google znajduje mi jakiegos dealera fiat, alfa rome, itp niewem czy oto ci chodzi.

[url]http://www.carservis.pl/[/url]

 

 

Znajomy dzisiaj podjechał i zasugerował 3 opcje:

- urwana tarcza sprzegła (dwumas?)

- walnieta jakas choinka

- cos z przełożeniem, napędu na koła .

 

 

Stwierdził że jakby to była skrzynia to auto wogule nie ruszało by z miejsca a one jedzie tylko cos trzaska i szarpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego oto namiary na serwis w Tychach www.csfabryczna.pl, tel. 32/ 329 11 63÷64 Potwierdzam są OK !!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Dzis juz wiadomo skrzynia sie zatarła z powodu małej ilosci oleju.

 

 

Teraz pytanko co lepiej, oddac do regeneracji ta skrzynie czy kupic uzywke z niemiec lub angli ??

 

 

Jak sadzicie ile srednio wyjdzie koszt regeneracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

myszat

oddałem samochód do serwisu na fabrycznej we wtorek juz 3 pełne dn i jakoś to wolno idziei, czy aby napewno nie robia zadnych przekrętów ??

 

Boje sie żeby mi nie powymieniali wszystkich moich dobrych czesci na jakies stare.

 

Może ja poprostu panikuje ale strasznie długo im to idzie wczora dopiero podobno skrzynie rozebrali.

 

Co ty u nich robiełes ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co tylko wymiana przegubów, zbieżność i takie tam drobnostki i wszystko było bez zastrzeżeń, z pewnego źródła wiem że są OK - przekręty z częściami wykluczam, aczkolwiek nie dam sobie ręki odciąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Dzisiaj zadzwoniłem dowiedziałem sie ze trwa to tak długo gdyz skrzynia to powarzna naprawa i niechca zeby młodziki przytym grzebały tylko doświadczony mechanik a że od vw maja jednego który pracuje tylko do 16 to niewyrabia.

 

Poszło łożysko n głównym wale w skzyni. Jutro maja naprawic tak że mysle że do pon bede miał samochód w domu :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A slyszales cos ze skrzyni przed tym jak walnela? Jakies szumy, chrobotania, metaliczne dzwieki? Lewarek chodzil bez oporow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Nic nie było słychac nagle usłyszałem tylko taki trzask jaby cos sie rozleciało i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Auto naprawione, wymienino całą skrzynie na używke + sprzęgło i dwumas.

 

Autko smiga jak dawniej tylko niepokoi mnie jedna rzecz silnik jakby chodzi głośniej :-/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności