Skocz do zawartości
Gość tomsons77

sciąganie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomsons77

hej,mam ostatnio cos takiego ze jak jade prosto to na kazdym rodzaju drogi -moze byc idealnie rowna, sciąga mnie delikatnie w prawo , tzn tzn jak puszczze kierownice to powoli sie skreca w prawo :(czego to moze byc wina ? bo przyznaje ze niedawno kupilem to auto i nie robilem w nim np.zbieznosci ani geometrii:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niedawno kupilem to auto i nie robilem w nim np.zbieznosci ani geometrii

Nie czekaj kolego, nie maluj na forum, tylko leć na badanie. Przez internet nie da się tego sprawdzić ;-)

Ja profilaktycznie co jakiś czas sprawdzam. Teraz miałem lekko rozbieżny przód, a założyłem nowe opony, więc szkoda, aby je cieło. Poustawiane za 70 zł.

 

U Ciebie przyjrzałbym się dokładnie tylnej belce. Niech mechanik zwróci dużą uwagę na tył, belkę, zużycie tulei itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw zrób geometrie i dopiero wtedy sprawdź czy nadal ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomsons77

a czym sie wogole rozni geometria od zbieznosci ?:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym, ze gośc przy geometrii, ruszy jedną lub dwoma śrubami dodatkowo i zamiast standardowo 50 zeta za zbieżność, doliczaja jeszcze 40 za caaaałą geometrie :rotfl: ZDZIERCY :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomsons77

heh to dobrze wiedziec czyli zrobie zbieznosc ,dzieki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No źle mnie z lekka zrozumiałeś. Jeśli to nowe auto i nie wiesz, co z nim wczesniej było, to niech ci sprawdzą i zrobia cala geometrie. Wtedy bedziesz wiedział, co jest grane. Na stacji diagnostycznej zwróc uwage na to, jakie są odchyłki od dopuszczalnych wartosci i poproś o wydruk na koniec, żeby sobie w domu "na spokojnie" to prześledzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomsons77

a juz myslalem ze oszczedze hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własnym bezpieczeństwie? Troche dziwne podejście do tematu. W późniejszych przypadkach, mozesz sobie pooszczedzac i robić samą zbieżność (ewentualnie...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabialem temat sciagania ostatnio

efekt byl: przy niewielkich predkosciach (np 50km/h) sciagalo.. przy wiekszych 100+ efekt znikal.. po "nierownym" napompowaniu opony (by zniwelowac efekt) przy mniejsyzch predkosciach sciagalo w jedna strone (te sama) a przy wiekszych druga

po sprawdzeniu geometri (roznica w kacie nachylenia bedaca w normie producenta -> niewytlumaczala sciaganie zdaniem fachmana) wymienilem przednie opony (byly nierowno zjechane)... sciaganie ustalo jak reka odjal

Pasaty b5 nie maja regulowanego kata nachylenia kol przednich (to nie mcperson ze mozna cos na srubach zwrotnica<->amor cos zmienic) wiec mozna tylko sprawdzic poprawnosc. Zapewne nawet wymiana wahaczy z jednej strony (bez wymiany z drugiej) moze doporowadzic do jakis rozbieznosci (np w starym tuleja wewnetrzna tulei metalowo-gumowej po n latach przesunie sie w gumie.. i mamy rozbieznosc)

Nie mam pewnosci czy np po n tys km ta niewielka roznica "w normach producenta" nie wywola tego efektu nierownego zuzycia na oponach i problem powroci np za 2 lata - zycie pokaze. Opony mam nie kierunkowe ale z okreslona strona wewn/zewn (zamiast "rotation" jest napis "inide/outside") wiec najwyzej po roku profilaktycznie zmienie strony)

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności