Skocz do zawartości
cris52

czujnik poziomu plynu chlodzacego

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory czujnik jest odpowiedzialny za poziom plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym?.W moim pasku/silnik ABS/przy zbiorniczku nie ma czujnika ani miejsca na niego,nie dochodza rowniez zadne kabelki.Pytam poniewaz kontrolka lubi sie czesto zapalic mimo,ze plynu jest dosc.Mam jeszcze prosbe czy ktos co posiada w swoim samochodzie silnik ABS moglby podeslac fotke zbiorniczka wyrownawczego oraz fotke silnika szczegolnie prawa strona/bok/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge się mylić, ale w prawie każdym VW z silnikiem ABS w zbiorniczku był owy czujnik i podpięta do niego kostka. Kontrolka może się zapalac, bo coś dzieje się z zegarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie,dlatego prosze o fotki zeby to zobaczyc jak inni to maja,zastanawiaja mnie te trzy przewody,ktore mam przykrecone do bloku silnika z prawej strony,czy przypadkiem poprzedni wlasciciel nie wymienial zbiorniczka i zam,ontowal zbiorniczek bez czujnika a przewody przykrecil do silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,dlatego prosze o fotki zeby to zobaczyc jak inni to maja,zastanawiaja mnie te trzy przewody,ktore mam przykrecone do bloku silnika z prawej strony,czy przypadkiem poprzedni wlasciciel nie wymienial zbiorniczka i zam,ontowal zbiorniczek bez czujnika a przewody przykrecil do silnika.

 

e14b465ad8b45771m.jpg92dfaf27e2125fa9m.jpg

f2cf1e4cf45c8aa6m.jpg c80f483099d588aam.jpg

3f18274470bece23m.jpg 97c8af80d3581f07m.jpg

 

Pozdrawiam Miłosz :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to i ja zgłupiałem , mam takiego samego paska 93r 1.8 90KM i też nie mam tego czujnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,dlatego prosze o fotki zeby to zobaczyc
teraz to i ja zgłupiałem , mam takiego samego paska 93r 1.8 90KM i też nie mam tego czujnika...

Czyli wszyskie krisy tak mają :D

Pozdrawiam Miłosz :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczki bez czujnika były montowane w Transporterze, natomiast nie słyszałem nigdy żeby w Passacie oryginalnie był montowany zbiornik bez czujnika, nawet w najuboższych wersjach. Pewnie któryś z poprzednich właścicieli podmienił zbiorniczek, oprócz braku otworu na czujnik nie różni się wyglądem od normalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik jest jak na fotkach, jednak nie ma czujnika. Mam sporo zdjęć silnika ale mam problem z rozmiarem, jakby ktoś był zainteresowany podeśle pocztą celem porównania ze swoim silnikiem

IMG_2811 copy.jpg

IMG_2812 copy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój silnik jest jak na fotkach, jednak nie ma czujnika. Mam sporo zdjęć silnika ale mam problem z rozmiarem, jakby ktoś był zainteresowany podeśle pocztą celem porównania ze swoim silnikiem

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

nie wiem od czego sa te trzy przewody/tj.brazowy grubszy,brazowy cienszy i brazowo-zolty/ przykrecone do szpilki krocca pokazane na fotce nr 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 9A mialem zbiorniczek z czujnikiem, teraz mam RP i niestety nie mam czujnika, tzn mam cały zbiornik ale nie ma nigdzie tej wtyczki :/ czy ona jest gdzies schowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem od czego sa te trzy przewody/tj.brazowy grubszy,brazowy cienszy i brazowo-zolty/ przykrecone do szpilki krocca pokazane na fotce nr 2

do masy - ktoś zrobił dodatkowe połączenie bloku silnika z masą, bo na fabryczne to to nie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdźcie czy nad wskaźnikiem temperatury jest czerwona dioda, bo właśnie ona jest podłączona pod ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 9A mialem zbiorniczek z czujnikiem, teraz mam RP i niestety nie mam czujnika, tzn mam cały zbiornik ale nie ma nigdzie tej wtyczki :/ czy ona jest gdzies schowana?

 

Ja też nie mam tej wtyczki. A RP wogóle miały ten czujnik :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu płynu chłodzącego? Fakt, przydałby się. W weekend na rajdzie Polski zrobiła mi się dziura w wężu i wywaliło prawie cały płyn a ja to zauważyłem dopiero po buchającej parze (waliło na kolektor) spod maski po dojechaniu na os (żeby nie było wątpliwości: jako kibic ;) ). Zbiornik i układ prawie puściutki, temp na dojazdówkach 70-90, niby wszystko ok i gdyby nie ta para na postoju to za nic bym tego nie zauważył dopóki by mi silnik nie stanął (a wystarczyłoby przecież jechać bez postoju jakieś 300 km i klops). Ale widać jeszcze coś tam w zakamarkach układu pozostało bo dojechałem 130 km do Olsztyna z duszą na ramieniu i z 3 postojami na dolewki po schłodzeniu. Problem był taki, że co dolałem to 30 cm za zbiornikiem wyrównawczym wywalało wszystko przez dziurę. Wąż krótki - dziura w jego połowie, zero sprzętu, niedziela, 2 godz. do gp kanady ale zdążyłem. Wąż wymieniony, wszystko już ok. Ale mam pytanko, tak dla potomnych: czy ten podciśnieniowy wąż da sie czymś doraźnie zakleić bez wymiany w warunkach polowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności