Skocz do zawartości
Gość Dyrektor

Różnica pomiędzy silnikami 2E a AGG

Rekomendowane odpowiedzi

ADY to nie ADZ

sory, mój błąd..

 

ADY ma 2.0, ale chodzi mi o bardziej konkretną pojemność, tak jak tu:

proszę, tu na pewno znajdziesz:

http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/dane-silnikow/

 

 

Pytanie stąd, że na wlepie w bagażniku mam napisane ADY, ale na pokrywie silnika markerem czy czymśtam jest napisane 2E i chciałbym dojść czy silnik w moim aucie był zmieniany (w dowodzie mam 1984 cm^3).

tym się nie sugeruj bo widziałem różne pokrywy/dekielki na silnikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w bagażniku mam napisane ADY, ale na pokrywie silnika markerem czy czymśtam jest napisane 2E i chciałbym dojść czy silnik w moim aucie był zmieniany

Tak wygląda 2E

zdjcie0069fy1.jpg

A tak ADY ewentualnie Agg

2509733877

 

 

Czyli inna elektryka, przepływomierz, kolektor ssący itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym się nie sugeruj bo widziałem różne pokrywy/dekielki na silnikach...

No niby tak, ale to jest napis typowo 'szrotowy'.

 

 

Czyli inna elektryka, przepływomierz, kolektor ssący itd.

Wiecie co? Jutro wstawię zdjęcie swojego silnika i mi powiecie, ok? ;) Różnic za wiele nie widzę, a i tak za krótko mam auto, żeby znać je na wylot :) ale bardziej stałbym za tym 2. zdjęciem, chociaż nie mam tego węża po lewej biegnącego do chłodnicy (ale to chyba klima?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mojego silnika

http://db.tt/5hJYvGJ5

http://db.tt/r5J0JAif - zdjęcie samego napisu

http://db.tt/TT0UBoxP - przy okazji pozbyłem się stresującego mnie napisu i wyczyściłem wszystko w koło zmywaczem do paznokci

 

mam nadzieję, że sama ta pokrywa jest od 2E, a nie cały silnik

Edytowane przez sekate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mam nadzieję, że sama ta pokrywa jest od 2E, a nie cały silnik

 

 

Porównaj ze zdjęciami jakie zamieścił lebow, wygląda jak ten niebieski czyli ADY.

Ja mam 2E i jest inny niż twój, jest taki jak "czerwony" u lebowa, czyli m. inn. ma inną przepustnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hurra::hurra::hurra::hurra:

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chyba przez to ze jestem tu nowy wiec chyba nie moge zakladac nowych temato ,wiec napisalem tutaj, a mianowicie mam taki problem w moim AGG skonczyl sie czujnik Halla i musze go wymienic na nowy. Moj wyglada tak i tutaj zdjecie pogladowe z aukcjii allegro

http://allegro.pl/czujnik-halla-vw-golf-iii-passat-polo-sharan-vento-i2550606905.html,

natomiast zonka dostala w sklepie taki

http://allegro.pl/nowy-czujnik-halla-vw-passat-polo-sharan-wszystkie-i2565583987.html

prosze o wszystkich w temacie czy da rade zamontowac ten drugi czujnik i czy bedzie dzialal poprawnie, czy poprostu musze jechac do sklepu i wymienic go na taki sam jaki mam obecnie

Z gory dziekuje i prosze o odpowiedzi. Pozdarwiam forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale go pokierowałeś.. a na właściwym tropie był.. tam to na pewno mu pomogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da rade zamontowac ten drugi czujnik i czy bedzie dzialal poprawnie

Obydwa czujniki działaja tak samo a co do montażu to...

...prawdopodobnie da się zamontować ale nie gwarantuje czy faktycznie tak jest.

U Ciebie jest nowsze rozwiązanie czujnika a ten z kabelkami jest starszy...jak masz mozliwość wymiany w sklepie to tak zrób.

A wracając do tego czy jest on sprawny to dodam tylko że u Ciebie jest jeszcze jeden hall...na wale=kole zamachowym...dlatego niekoniecznie masz uszkodzony ten w aparacie.

Nie podpowiem jak sprawdzic który faktycznie nawalił ale może na forum coś byś na ten temat znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że sama ta pokrywa jest od 2E, a nie cały silnik

Dokładnie ...pokrywy są identyczne...

Zasadnicze różnice masz na fotce zaznaczone na niebiesko a na czerwono potencjalne oznaczenie silnika...na plastiku osłony paska masz naklejkę i na niej jest oznaczenie silnika ale osłona też mogła byc podmieniona dlatego na bloku jest kawałem sfrezowanego miejsca i na nim masz oznaczenie i numer silnika (XXX XXXXX)...wystarczy przetrzeć papierem ściernym to miejsce i wszystko sie wyjaśni.

qqqq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem: w moim passacie b4 był zamontowany silnik ADY. zginął śmiercią tragiczną i zamieniłem go na inny a mianowicie na 2e. podczas montowania wszystkiego na aucie, pod koniec pracy, okazało się, że nie mam gdzie podpiąć czujnika położenia wału korbowego. Teraz już wiem,że to jedna z różnic i chyba jedyna, żeby nie dało się go uruchomić. Zamieniłem sam słupek. Wszystko inne pozostało z mojego ADY. Pytanie brzmi co teraz zrobić żeby to chodziło? Muszę wymieniać wiązkę, komputer, przepływomierz itd z 2e? A może szukać silnika ADY? Czy jest jakiś inny sposób? Istnieje możliwość usunięcia mu z komputera tego czujnika i zastąpienia jej informacją z czujnika halla tak jak w 2e? Nie wiem co teraz zrobić. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności