Skocz do zawartości
Maki

Kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie stosujecie kosmetyki do pielęgnacji karoserii?Może ktoś polecić jakąś dobrą,sprawdzoną firmę?Pochwalcie się czym polerujecie swojego Passata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Ja po 2 myciach szamponem z woskiem doszedlem do wniosku ze nie ma sensu myc auta trace dobra godzine a na drugi dzien auto jest juz cale brudne... Nie wiem moze cos zle robilem albo mialem troche hmm badziewny szampon ale ostatnio 1 raz pojechalem na myjke reczne porzadna ( obok mnie myli C6 i Ferrari F430 :D ) i jedrze tydzien i dopiero dzis pojawil sie pierwszy kurz na bagazniku. po myciu domowym na drugi dzien bylo mi wstyd jezdzic...

 

Podepne sie pod temat, mam bezowe skory i juz mam brudne o jeansow, czym to najlepiej czyscic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie stosujecie kosmetyki do pielęgnacji karoserii?Może ktoś polecić jakąś dobrą,sprawdzoną firmę?Pochwalcie się czym polerujecie swojego Passata :)

 

Ja Do karoserii Do jej pielęgnacji Używam Mleczka Firmy K2 pełna nazwe podam jutro Ładnie nabłyszcza i wydobywa kolorek a do wnetrza mam płyn do plastików tez k2 jak macie bardzo trudny bród to go kupcie wszystko wyczyści . czyści a zarazem konserwuje plasticzek i plakiem przelece wanilia mat powiem szczerze ze kosmetyczków mam od groma powiem szczerze jestem pedantem na punkcie czystości w samochodzie he :D Pozdrawiam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie produkty firmy SONAX są bardzo dobre ja stosuje je od niedawna i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek83

Fajny temat : Mówią szczerze pielegnacja woskiem jest dobra tyle że na krótką mete,ważne jest to by w karoserii uzupełnić pory najlepiej ją natłuścić stosowanym do wewnątrz plackiem popularnym lub sunnycar cocpit spray niczym nie odbiegający od placka za niższą cene. Po kilku jazdach jak zbierze ci się kurz wycierasz szmatką i auto wygląda jak nowe ,sunnycar posiada jeszcze inne ciekawe kosmetyki za rozsądną cene ! http://www.allegro.pl/item370212555_cocpit_spray_750_ml_firmy_sannycar_wyprzedaz.html ten pan sprzedaje takie kosmetyki.

Kolejne super kosmetyki to car walet ..http://moto.allegro.pl/item371179664_super_nablyszczacz_do_opon_1l_od_carvalet.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny temat : Mówią szczerze pielegnacja woskiem jest dobra tyle że na krótką mete,ważne jest to by w karoserii uzupełnić pory najlepiej ją natłuścić stosowanym do wewnątrz plackiem popularnym lub sunnycar cocpit spray niczym nie odbiegający od placka za niższą cene. Po kilku jazdach jak zbierze ci się kurz wycierasz szmatką i auto wygląda jak nowe ,sunnycar posiada jeszcze inne ciekawe kosmetyki za rozsądną cene ! http://www.allegro.pl/item370212555_cocpit_spray_750_ml_firmy_sannycar_wyprzedaz.html ten pan sprzedaje takie kosmetyki.

Kolejne super kosmetyki to car walet ..http://moto.allegro.pl/item371179664_super_nablyszczacz_do_opon_1l_od_carvalet.html

 

teraz szczególnie w lato przy nie dużym zakurzeniu ścieram kurz ściereczką taka z mikrofibry ładnie łapie kurz i ściąga go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde najwazniejsze jest polerowanie całej bryki np pasta G3 firmy farecla jest to droga pasta ale naprawde b.wydajna uzywana przez wszystkich lakierników.a potem co miesiac czyscic auto mleczkiem black top. ewentualnie mozna uzyc wosku carnauba jest to twardy wosk.efekt gwarantowany.a plastiki czyszcze autolandem ładny efekt daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jedyne, najlepsze, w 100% skuteczne, zadziwiające kosmetyki to chemia firmy : Meguiar's

Jedyna wada to - drogie !! mimo to polecam w 100% REWELACJA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak naprawde najwazniejsze jest polerowanie całej bryki np pasta G3

 

Zdecydowanie popieram.Również używam tej pasty polerskiej i jestem bardzo zadowolony:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam co 2-3 mycia wosku SONAX z serii NANO a 3 razy do roku oprócz tego po myciu SONAX Polish+Wax też NANO. Pasek świeci się i lakierek zadbany i kurz tak się nie czepia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam produktów Sonax i Hartim. Zdecydowanie obie firmy polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porzadne serie turtle wax oraz wszystkie produkty meguiars. sonaxa uzywam tylko psiukadla do felg wiec tylko to polecam. ponad to do polerki farecla, przymierzam sie teraz do kupna mleczka g10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja uzywam firmy AUTOGLYM moja zonka pracuje w pozadnej firmie ktora sie zajmuje czyszczeniem sam. nie tanie preparaty ale dobre juz nie dlugo zaczne sprzedawac te produkty po dobrych cenach wiec mozna bedzie cos zamowic a po za tym tu macie stronke

 

http://www.autoglym.com/enGB/default.asp

 

polecan super wosk nowosc High Definition Wax

tu macie na you tube mozecie poogladac jak sie sprawdza

 

http://uk.youtube.com/watch?v=1-MnzbWAOs4

 

czyz nie pieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np używam szamponu i silicone glaze z amway. Efekt gwarantowany.

Myć często nie trzeba no i błysk na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja np używam szamponu i silicone glaze z amway. Efekt gwarantowany.

Myć często nie trzeba no i błysk na dłuższy czas.

 

Miałem styczność z jednym i drugim. Silicone glaze jeszcze jakaś resztka została w garażu. Jest wogóle szansa dostać jeszcze kosmetyki tej firmy ?? Jak pamiętam były one rozprowadzane przez konsultantów, coś jak kosmetyki AVON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, a jak ktoś jest zainteresowany jak kupić coś po niższej cenie to proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

A ja od 2 miesiecy odwiedzam myjke bezdotykową jak dotad nie narzekam swietna sprawa za 10 zł auto jest umyte spłukane nawoskowane i ponownie spłukane woda demineralizowana. Efekt boski zadnych zacieków nawet na szybach autko po 10 minutach lsni jak .... raz na 4 dni i auto zawsze czysciutkie. najbardziej zaskoczyło mnie w tym to ze nawet pózniej po deszczu autko jak wyschnie nie ma zadnych zacieków niestety po recznym myciu i opadach auto juz na 2 dzien wygladało jak przed myciem :(

OT. pózniej pozostaje tylko odkurzanie i "pieszczenie" wnetrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuchnet, No tak auto ładnie wygląda po myjce bez dotykowej ale jest jeden problem moim zdaniem ze na tych myjniach używają karcher-ów a po tym nasze autka niszczą się ja osobiście używam karcher-a raz na kilka m-c. Ja jestem tego zdania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie najlepsza firma Meguiar's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jedni mają w kokpicie plastiki, drewno, skóre a ja coś skóro podobne. Niby nie plastik i nie skóra, zastanawiam się czym mogę to konserwować/dbać. Znalazłem ostatnio coś ala Plack - sonaxa bez silikonu waniliowego. Piszą że do plastików i drewna, boje się żeby nie zrobić krzywdy mojej tapicerce... Czym dbacie o tą skóropodobną tapicerke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności