Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup samochodu - kontrola działania ważnych części

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktos mial cos podobnego??
Pełno takich przypadków opisanych jest na forum, rozejrzyj się. Szukaj wątków o uszczelce pod głowicą. Te objawy, które wymieniłeś wcale przy padniętej uszczelce nie muszą się pojawiać.

Przy niewielkim przedmuchu na uszczelce test z menzurkami i zmianą barwy płynu pod wpływem spalin też nic nie wykaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyszlo wszystko. Zmiana pompy wodnej z rozrzadem. Pompa sie blokowala i wywalalo cala wode koreczkiem pod zbiorniczkiem do plynu chlodzacego. Jednak to nie byla uszczelka pod glowica ( wczesniejsze testy ). Testy po zmianie pompy "Pozytywnie" Nic juz nie ucieka. Co prawda tez duzy wydatek ale mam spokoj. Pozdrawiam i dzieki za pomoc

 

A jednak - bylo wszystko OK przez 1 dzien , znowu woda uciekala , mechanik ponownie , wyszlo wszystko - uszczelka , glowica . Silnik byl wogole tak zaniedbany ze musieli go calego czyscic , nowe uszczelki , zmiana oleju , glowica - i poszlo kope kasy :( No ale... juz po robociznie jezdze dosc dlugo i mam spokoj. Teraz to tylko dbac o samochod jako nowy wlasciciel. Pozdrawiam

Edytowane przez pitbull291
Dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w tym modelu z wchodzącą rdzą nad szybą czołową (dach). Widziałem już wiele pasków z widoczną korozją w tamtym miejscu. W 2010 roku kuzyn kupił takiego było to 6 letnie auto z 2004r. Piękny i jeszcze nowością pachniał ale nad szybą coś już zaczęło się dziać i bardzo mnie to zdziwiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko nad szybą czołową, nie wiem jak to jest w poliftach ale u mnie rdza atakuje klapę tylną przy szybie i nad szybą czołową z przodu także zaczyna się coś dziać. Tak właśnie myślę czy warto to wyczyścić i pomalować czy zostawić w spokoju :-) Co wy na to? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rdza zaczela wychodzic w miejscu zaczepu zew. klamki do otwierania drzwi od kierowcy :D klamka mi sie musiala jakos dziwnie poluzowac i gdy mocniej pociagnalem widac bylo troszke rdzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdza w passacie?? Hmmm dziwne. Ja nie ma rzadnej rdzy, po za tylną klapą ktora byla malowana. Reszta w ORI i bez grama rdzy, nawet pod dolnymi listwami drzwi. Przy szybie to raczej wina nieumiejętnie wymienionej szyby lub jakiegoś malowania dachu.

 

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad szybą przednią często wychodzi rdza od kamieni czyli odprysków po nich,jak tylko da sie zauważyć odpryski od razu zalecam zamalować je pędzelkiem bo rdza pójdzie dalej,u mnie lewy przedni błotnik na rancie nadkola rdza ostro bierze,po zimie będzie sito,czeka mnie wymiana całego błotnika ale przeczekam z tym do wiosny,dodam że lakier oryginalny nic nie było malowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pełny fis i oryginalnie wpakowane radio mcd. 1/3 fis nie działa po włączeniu radia, przy rezerwie  czy braku płynu spryskiwaczy działa, jakieś informacje czy da się to uruchomić? Przy radiu to ta czerwona kostka? idą tam 2 przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie Passata B5 w dieslu polecam sprawdzić czy turbo nie łapie trybu awaryjnego najlepiej droga pod górke 3 bieg i but w podłoge jak turbo zapieczone to zaraz odetnie moc. Dodatkowo sprawdzić mikrostyki w zamkach, otworzyć wszystkie drzwi i patrzeć czy lampki świecą. Na stacji najlepiej zobaczyć czy z dołu olej nie cieknie ze skrzyni i silnika. Zawsze coś można stargować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Doradźcie moi drodzy jakiego passacika fl kupić w benzynie tak 2003-2005 .2.0 (130 KM)czy 1.8T (150 KM).Oba w pieknym stanie przebiegi maja 130 000 a ten drugi 123 000?

Bede wdzieczny za podpowiedzi .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passaty, które robiły mniej niż 8kkm rocznie...... Brać oba i jeździć na zmianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa to nie ale nie moge nigdzie znaleźć porownania tych silnikow.Opini osób,ktore ew by podpowiedzialy

 

 

No nie ma tu osób na forum vw ,które to mogłyby doradzic jaki silnik wybrać

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem chcą, ale jak widzą takiego lenia, któremu się nie chce czytać, tylko wali kleksa i czeka aż mu wszystko podadzą na tacy, to im się odechciewa pisać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ktoś odpisał.Wielkie dzięki za poświęcony czas

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności