Skocz do zawartości
przewir

manetka / przełącznik z tempomatem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje zrobić mały upgrade i dodać do swojego passata tempomat - mam dziwna wersje highline bez ;-( ...

Czy ktos mogłby mi odpowiedzieć na pytanie, czy manetki w passacie jak moj są ze sobą zespolone na stałe czy można je rozkręcić na 2 częsci (lewą i prawą)

Ja potrzebuje tylko lewą więc jeżeli jest taka możliwośc kupiłbym tylką tą obsługującą tempomat i skręcił z ta prawą ze spryskiwaczami, którą mam teraz bo nie ma potrzeby jej wymieniać

 

zgóry dziekuje za pomoc, pozdr!

przewir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Planuje zrobić mały upgrade i dodać do swojego passata tempomat - mam dziwna wersje highline bez ;-( ...

Czy ktos mogłby mi odpowiedzieć na pytanie, czy manetki w passacie jak moj są ze sobą zespolone na stałe czy można je rozkręcić na 2 częsci (lewą i prawą)

Ja potrzebuje tylko lewą więc jeżeli jest taka możliwośc kupiłbym tylką tą obsługującą tempomat i skręcił z ta prawą ze spryskiwaczami, którą mam teraz bo nie ma potrzeby jej wymieniać

 

zgóry dziekuje za pomoc, pozdr!

przewir

 

mozna rozlaczyc je na dwie oddzielne czesci.

nowa manetka z tempomatem w serwisie kosztuje 160zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna rozlaczyc je na dwie oddzielne czesci.

nowa manetka z tempomatem w serwisie kosztuje 160zl

 

Hmmm ciekawe, mi w ASO Bursiak w Łodzi jakiś czas temu powiedzieli coś około 250 zł, dlatego też kupiłem zamiennik na allegro za 70 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego upgradu oprócz manetki bedzie jeszcze pewnie potrzebna wiązka???...

orientujecie sie ile może kosztowac?...

 

dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama kostka w serwisie we Wrocławiu na zamówienie za 38zł, kabelki swoje z garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do takiego upgradu oprócz manetki bedzie jeszcze pewnie potrzebna wiązka???...

orientujecie sie ile może kosztowac?...

 

dzieki za pomoc!

 

kiedyś na alledrogo można było kupić kompletną wiązkę za 30pln ale podobno za gościa (balticar) wzięła się prokuratura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wiązek już nie sprzedają. W ASO samej wiązki też nie można kupić bo została wycofana ze sprzedaży bodajże w 2001 roku. Można natomiast w ASO kupić zestaw montażowy tempomatu, tj. manetka razem z wiązką, koszt tego to około 380 zł. Taniej jednak wychodzi kupić samą manetkę a w ASO kupić jedynie kostkę za około 30 zł i samemu zmontować sobie tą wiązkę ( ja tak zrobiłem ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ASO kupić jedynie kostkę za około 30 zł

 

czyli nie jest tak źle aczkolwiek za taką pierdółkę jak kostka i to jeszcze bez pinów 30pln to lekkie ździerstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nie jest tak źle aczkolwiek za taką pierdółkę jak kostka i to jeszcze bez pinów 30pln to lekkie ździerstwo

 

W kostce piny są, nie ma jedynie pinów do kostek przy ECU, ale zamiast pinów wystarczy się bezpośrednio wlutować w przewody z nich wychodzące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kostce piny są, nie ma jedynie pinów do kostek przy ECU, ale zamiast pinów wystarczy się bezpośrednio wlutować w przewody z nich wychodzące.

 

jak ja montowałem tempomat to na szczęście udało się kupić wtyczkę ze wszystkimi potrzebnymi pinami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie samemu zmontowałem wiązkę i tempomat działa bez zarzutów, no i koszt jego założenia wyniósł mnie w całości około 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpena

Witam

Nie dajmy się zwariować :) Wiązka o której tu tak głośno że taka droga itp z tej strony gdzie podpina się ją do manetki ma rozstaw pinów standardowy jak w taśmie komputerowej (takiej od dysku lub od fdd) więc wystarczy obciąc kawałek z 2-giej strony i tak w 99% przypadków trzeba się wlutować w istniejące przewody. W ten sposób cena wiązki to 0,5zł :D sam kupiłem kiedyś od balticar na allegro a potem stwierdziłem że i wizytę w prokuraturze i tą wiązkę mogłem sobie darować :).

Koledze zrobiłem już na taśmie z kompa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny pomysł z tą taśmą od kompa...

 

Znalazłem wiązkę do tempomatu na allegro, czy taką własnie powiniem mieć żebym mogł bez problemu zamontowac ten tempomat? - http://www.allegro.pl/item373547499_tempomat_wiazka_tempomatu_vw_audi_skoda.html

 

I czy taka wiązka + manetka to juz będzie komplet części które są potrzebne zeby przystąpic do montowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie taka wiązka jaką potrzebujesz tylko te 150zł :659: Do tego manetka i to wszystko z części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu zbędną mi nowiutką wiązkę z kostką i pinami do tempomatu B5 (nawet nierozpakowana). Mogę ją odsprzedać za tyle za ile kupiłem - 65 pln. Nie zdąrzyłem jej zamontować, bo mój passat został skasowany przez TIRa :-( i tak od tamtej pory leży w szufladzie.

Do montażu potrzebna ci będzie tylko wiązka i manetka. Po zamontowaniu trzeba jeszcze przez VAGa uaktywnić tempomat i to cała robota. Wprawnej osobie nie zajmie to więcej niż 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności