Skocz do zawartości
baciar

Do Wszystkich Złomiarzy

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam problem z oświetleniem kabiny,brzęczkiem zapalonych świateł,podświetleniem podłogi,pulsowaniem diody immo w drzwiach i inne.(wiadomo diagnoza:mikrostyki w zamku)PRZESTRZEGAM!!! jak ktoś rozbiera złom na sprzedaż to jest stosunkowo łatwo rozbebeszyć drzwi,wyjąć szybę(o ile istnieje)zdemontować zamek,i dostać się do mechanizmu elektroniki sterującej centralnym i nie tylko.ale złożyć to potem do kupy jest troche trudniej o czym już nie doczytałem (a dużo czytałem-szukałem)ogrom detali i elementów po takim demontażu jest porażający jak by to powiedział pan? ziobro!dlatego życzliwym radzę żeby nie linkowali tematów np do stron niemieckich samemu nie mając pojęcia o temacie.ja rozkopałem wszystko i mikrostyki wydają sie być w stanie nienaruszonym(jutro elektronik to obwącha)ale kto mi to poskłada to ja już nie wiem.elementów jest tak dużo że wątpię we własne możliwości a nie uważam sie za łamage.

p.s.

nasze forum już niejednokrotnie dało mi odpowiedż na najbardziej trudne pytania ale z mikrostykami jest temat wyrażnie pojechany.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Wiesz kolego, przykro mi bardzo, ale...

To juz Twoja wina, ze tego nie umiesz zlozyc... Rozebrac potrafiles... Czyli zrobiles po prostu jak dziecko.

Jezeli nie masz o czyms pojecia, to sie za to nie zabieraj-bo widocznie porozkladales niepotrzebnie pelno elementow i teraz tego jest efekt.

Moge jedynie napisac, ze Ci wspolczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Mega Blaster Krawcol na pewno dalby rade:D, kolega tylko ostrzega innych przed bledem ktory sam popelnil - na drugi raz posortuj co rozkladasz z mysla o skladaniu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
...mam problem z oświetleniem kabiny,brzęczkiem zapalonych świateł,podświetleniem podłogi,pulsowaniem diody immo w drzwiach i inne.(wiadomo diagnoza:mikrostyki w zamku)...

 

...ja rozkopałem wszystko i mikrostyki wydają sie być w stanie nienaruszonym(jutro elektronik to obwącha)

 

 

Powodem Twoich problemow nie sa mikrostyki zabudowane w plastikowym pudelku tylko jeden mikrostyk umiejscowiony na metalowym elemencie zamka. Wymiana jest mozliwa ale nie wiem czy mozna kupic taki mikrostyk. Ja swoj rozebralem, przeczyscilem i cieszylem sie jakies 4 miesiace, poczym problem powrocil.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21732&highlight=mikrostyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z mikrostykami jest temat wyrażnie pojechany.

Po prostu mierz siły na zamiary :), dla jednego nie ma żadnego problemu z rozebraniem i złożeniem zamka, a dla drugiego będzie to czarna magia, a na forum jest wszystko bardzo ładnie opisane, osobiście rozebrałem i złożyłem zamek, więc wiem o czym pisze.

A jak mam obawy że mogę czegoś nie złożyć robię dużo zdjęć - tak na wszelki przypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem cały zamek, na Litwie, oczywiście na szrocie, kosztuje 10 euro. Wymieniłem go i do dnia dzisiejszego jest sprawy a to już prawie rok. Poza tym przy rozbieraniu drzwi aby wydobyć zamek nie ma potrzeby wyciągania szyby. Wystarczy zjechać do otworów odkręcić szybę a następnie rękoma podciągnąć ją do góry i przykleić taśmą aby nie zjechała i w taki sposób nie musimy wyciągać szyby, z tego co słyszałem tak robią to w ASO VW i ja tak robiłem. Szybko i sprawnie bez marnowania czasu na szybę.

Poza tym te mikrostyki wewnątrz nie odpowiadają za tę usterkę którą masz , tak jak pisał kri100v chodzi o jeden mikrostyk który strasznie sie zasyfia.

Pozdrawiam @ll

 

Kiedyś ja pytałem o to samo: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=11845&highlight=mikrostyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozebrałem i złożyłem bo tez miałem świra ale łopotem był "zimny lut" przy wtyczce.

Zamek rozebrałem na części pierwsze i poskładałem bez problemu ale założenie lineczki od klamki to wyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Mega Blaster Krawcol na pewno dalby rade

Uzylem nieco innych slow, moze niezbyt milych, ale mialem na mysli to, co pozniej jeden z kolegow napisal:

Po prostu mierz siły na zamiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś niedomaga mikrostyk w zamku, więc mierzac siły na zamiary, to wymienię od razu całe drzwi. Łatwo, szybko i przyjemnie :D 6 śrub, pare kabelków, guma..... nie ma tam nic mniejszego od 50-o groszówki :hyhy:

Przestancie już sobie "wrzucać", bo się niesmacznie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Uzylem nieco innych slow, moze niezbyt milych, ale mialem na mysli to, co pozniej jeden z kolegow napisal:

 

Wiesz jak to jest, cos ci sie w rekach rozsypuje, szukasz pomocy - a tu cie tylko besztaja (eeehhh takie forum;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie !! na forum to my narzekać nie możemy i nie chcemy!! zamka jeszcze nie składałem!nie przekreślajcie mnie tak szybko!!!! :> jak skończe sprawe to napisze czy dałem rade,czy też (co jest wielce prawdopodobne)zakupiłem za 100 pln używke.pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskładane.bez zdjęć (tych z niemieckiej strony :>)to bym tego nie pochytał.ale robota na nic.elektronik przelutował wszystkie styki we wszystkich kostkach a jest ich tam 5.mikrostyki w stanie idealnym ,ścieżki też.chyba do elektryka jednak zajade bo bezpieczniki probierzem badająć(wpięte)wykazują brak przewodzenia,a element np.ośw.tablicy świeci. O_O i bądż tu mądry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeusz

Witam - poruszając temat rozbierania i składania czegokolwiek - nie koniecznie musi to być w samochodzie jest prosty sposób aby było dobrze ( nie jest mój ale może komuś się przyda) u mnie się od dawna sprawdza - mniemam że w tej dobie każdy z nas dysponuje jakąś cyfrówką czy to aparat czy komórka - po prostu róbcie zdjęcia tego co demontujecie po kolei a później w razie problemu można spojrzeć na zdjęcie jak to powinno być w taki sposób jeszcze nie miałem problemu ze złożeniem czegokolwiek- pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej usprawnić swoją głowę i połknąć trochę lecytynki to cyfrówka nie będzie potrzebna.:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności