Skocz do zawartości
Doc

Soczewki od Depo - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zakupiłem soczewki firmy Depo D2S pod Xenon. Do tego dobre przetwornice, dobre żarniki.

Zamontowałem całość, przełożyłem silniczki ze starych lamp i wszystko ok działa.

Pojechałem zadowolony na ustawienie świateł i kupa. Nie działa w żadnej z lamp regulacja. Regulator się kręci, trybik również, a soczewka stoi w miejscu. Spec na stacji diagnostycznej - buc swoją drogą niezły - kręcił tylko regulatorem nr 2. Nie widział regulatora nr 1, dopiero teraz zauważyłem na fotce, że jest on. Ustawiać próbował światła mijania, zatem xenonowe soczewki. Kręcił w kółko, a soczewka stała w miejscu.

Który regulator odpowiada za soczewkę ? Oba ? Czy tylko jeden ? Może złym kręcił ? Próbował równe 10 sekund o olał mnie.

Oto zdjęcie tyłu i naniesione numerki.

c5a975412929b16e.jpg

 

Nie bardzo usmiecha mi się zwracanie towaru mimo, że jest nowy z gwarancją, ponieważ wiązałoby się to z unieruchomieniem auta. Czy ktoś z Was miał taki problem ? Rozbierał je ? Co doradzacie ? Nie rozleci się ten szajs w rękach rozbierając ? Z tego co wiem, wiele osób posiada takie lampki.

Nie sprawdzałem przed montażem czy regulatory działały, ale nie sądzę, aby uszkodziły je przełożone silniczki.

 

 

VWPA9700PHCC-DEPO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają napewno tylko się trzeba sporo nakręcić. Nie pamietam kolejności ale jedynka jest lewo-prawo a dwójka góra-dół (albo odwrotnie) przesuwa się soczewka. Stań przy ścianie i kręć obojętnie którym regulatorem w jedną strone tylko rób to długo a zobaczysz, że się przesuwa. Po 10 sek możesz nie zauważyć że się przesunęło. Też myślałem, że mam coś zepsute. Zwróć uwagę czy jak kręcisz to kręci się również ten element który wchodzi w obudowę lampy po tej zębatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróć uwagę czy jak kręcisz to kręci się również ten element który wchodzi w obudowę lampy po tej zębatce.
Kręci się. Sprawdzałem.

 

Bydlak miał akurat śniadanie, a szef stacji zawołał go do ustawiania świateł. Pewnie dlatego długo nie kręcił i olał mnie mówiąc, że reflektory są uszkodzone. Dosłownie przekręcił 3 obroty.

Ok, jutro pokręce dłużej i będę obserwował. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3 obrotach to napewno nie zauważysz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOc mógł byś umieścić fotki z lampami passka bo ja takie chcę zamontować akurat masz taki sam kolor jak ja i chcę spojrzeć jak to wygląda

 

//Byłeś wielokrotnie ostrzegany w temacie gramatyki i stylistyki i widzę, że znowu zaczynasz. Zaraz znowu zarobisz ostrzeżenie. Istnieje coś takiego, jak znaki interpunkcyjne. Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tych lampach mozna regolwac osobno dlugie i krutkie, czy jest jedna regolacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DOc mugł byś umieścić fotki z lampami passka bo ja takie chcem zamontować akurat masz taki sam kolor jak ja i cchem spojrzeć jak to wygląda

 

Ja też mam takie lampki (fotka w załączeniu).

 

DOC: radze uważać przy regulacji bo jak przesadzisz z kręceniem to wyskoczy ci cięgno od regulacji (regulator nr 1 ze zdjęcia -reg.prawo-lewo) i wtedy aby wstawić je na swoje miejsce trzeba rozebrać (rozhermetyzować) całą lampę. Natomiast regulator nr.2 (reg. góra - dół) z foty łatwo połamać - kruchy plastik. Tak więc kręć z czuciem ;)

P1020135.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja to samo mialem po zakupie tych lamp i u mnie po prostu odbłysniki pospadały z regulacji i mozna sobie było krecic do woli, one wygladaja jakby dobrze siedziały a jak sie reguluje to nic sie nie rusza... wcisnąłem odbłysniki i od tamtej pory zero problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w tych lampach mozna regolwac osobno dlugie i krutkie, czy jest jedna regolacja?

 

regulujesz całą lampę a nie każde światło z osobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DOC: radze uważać przy regulacji bo jak przesadzisz z kręceniem to wyskoczy ci cięgno od regulacji (regulator nr 1 ze zdjęcia -reg.prawo-lewo) i wtedy aby wstawić je na swoje miejsce trzeba rozebrać (rozhermetyzować) całą lampę. Natomiast regulator nr.2 (reg. góra - dół)
No to jajca jak berety. Podjechałem wieczorem pod ścianę na równym podłożu. U mnie regulator nr 1 ( ten w środku lampy ) działa góra dół, a regulator numer 2 ( ten skrajny ) kręcę i nic zupełnie się nie dzieje w żadnej z lamp od ich nowości, a nie przekręciłem napewno nic. Fachowiec kręcił skrajnym chcąc ustawić światła góra dół i nie widział reakcji. gdyby kręcił środkowym obniżyłby lub podniósł soczewki ewidentnie.

 

Jutro podjadę jeszcze raz na stację diagnostyczną, ale czuje, że będzie kupa zwłaszcza chcąc ustawiać je lewo prawo.

Obserwując światła mijania nocą wydaje mi się, że za bardzo zbieżnie świecą, poza tym wiadomo, że ich ustawienie powinno być asymetryczne.

 

Depo itp to jednak typowo Chińskie zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od kręcenie lewo-prawo ręka bolała, u ciebie powinno być podobnie. Góra-dół szybciej się reguluje niż lewo-prawo. Spróbuj jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sporo sie namęczyłem z regulacją tych lamp.

Regulowałem kluczem imbusowym, bo od śrubokręta ten plastik się wyrabia - i mozna wtedy sobie kręcić - tego nie widać bo nakrętka regulacji jest słabo widoczna.

Jak bedziesz regulował (reg. 1 -prawo-lewo) to obserwuj co się dzieje z odbłyśnikiem (przy soczewce)- powinien się przybliżać i oddalać od obudowy klosza. Jeśli miałbyś coś skopane z regulacją (prawo-lewo) to będziesz miał bardzo duże drgania odbłyśnika.

Tak swoją drogą to podłożyłem pod te lampy sporej grubości gumę aby dodatkowo stłumić drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że lampy FK mają identyczną regulację jak opisane lampy Depo, tj. reg. 1 prawo-lewo ; reg. 2 góra-dół . Lampy FK ustawiłem bez kłopotów na stacji diagnostycznej :).

P.s. wiem że nie w temacie soczewek Depo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie. Mieliście racje. Zwracam honor producentowi tj Depo, a pies drapał diagnostów. Faktycznie wszystko działa zarówno góra dół jak i lewo prawo. Trzeba tylko spokojnie do tematu podejść.

 

Diagnosta dotknął tylko, raz przekręcił kretyn i stwierdził, że nie działa żadna regulacja.

 

Ci, którzy chcieli zobaczyć jak lampki te wyglądaja w granatowym passacie, proszę oto link do albumu dzisiaj zrobionego.

 

http://djdr.fotosik.pl/albumy/443444.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :) ładnie się prezentuje. Fajne masz fele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Moze pomozecie podjac decyzje. Mam xenony Hella ori w samochodzie ktory juz jakby nie patrzec ma 8 lat, po zamontowaniu nowych zarnikow jakos nie kladzie na kolana (w ogole na zoltawo jakby swieca) wiec mysle ze moze odblysniki xenonow sa juz wypalone i soczewki zabrudzone. Probowalem juz jedna lampe rozkleic i wyczyscic soczewke ale taka robota nie dla mnie i tylko lekko uszkodzilem odblysnik zewnetrzny z przodu, ktory na swiatlo na szczescie specjalnie nie wplywa bo gdyby od tego fragmentu swiatlo mialo by sie odbijac to bym stracil tylko to co pojdzie w niebo. Innymi slowy zastanawiam sie czy zmiana na Depo mi pomoze.

 

Co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu qrcze nie zaglada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak się wyjmuje te zaślepki z miejsca gdzie powinny być silniczki w depo h7/h7. Nie chcę nic robić na siłę żeby nie połamać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niestety musisz użyć siły u mnie było to samo aż paluchy mnie bolały albo spróbuj kombinerkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli trzeba wykręcać :) A w którą stronę :D I jeszcze jedno czy ten drut zaczepiony za obudowę " fixed spring " trzeba zdemontować czy zostawić go tam gdzie jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności