Skocz do zawartości
Carrey

Sonda lambda - dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pojechałem dziś do gazownika na wymianę filetrków i przy okazji podpiąłem się do kompa celem sprawdzenia mapy, ewentualnej regulacji itp.

I tu zonk...

gość sprawdza i sprawdza i nie dowierza .... sonda na benzynie to totalny trup - zatrzymała się na 0,37V i koniec - ani drgnie, po przełączeniu na gaz ładnie skacze w zakresie 0-1V. Dodam że nie dawno pisałem w wątku o porannym odpalaniu po którym silnik przez kilka chwil chodzi jakby na 3 gary (wtedy chodzi na benzynie) - to by wyjaśniało problem - lambda podaje kiepskie wartości i silnik dostaje złą mieszankę.

Czy w ten sposób "uszkodzoną" sondę można odreanimować czy tylko wymiana ? No i czy ta wymiana coś da skoro na sonda umarła na benzynie a na gazie nie - wygląda jakby komp silnika jej nie widział a komp gazu tak :-/

 

Ewentualnie jaką sondę nabyć, jakiej firmy polecacie, a jakie odradzacie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrey jedna rzecz mnie ciekawi , piszesz o padniętej sondzie lambda i problemach na benzynie - przecież sterownik instalki gazowej korzysta ze wszystkich czujników w tym i z sondy oryginalnej instalacji pojazdu ; przynajmniej powinien korzystać.Dziwna ta Twoja instalacja gazowa .

 

EDIT

 

Sondę trzeba wymienić na nową bez reanimacji.

Oto nr katalogowe ORI na ich podstawie znajdziesz zamiennik

032 906 265 cena 136€ nr nadw F>>3B-X-360 000

058 906 265 B cena 167€ nr nadw F 3B-X-358 001>>

 

Powodzenia.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Carrey jedna rzecz mnie ciekawi , piszesz o padniętej sondzie lambda i problemach na benzynie - przecież sterownik instalki gazowej korzysta ze wszystkich czujników w tym i z sondy oryginalnej instalacji pojazdu ; przynajmniej powinien korzystać.Dziwna ta Twoja instalacja gazowa .

 

EDIT

 

Sondę trzeba wymienić na nową bez reanimacji.

Oto nr katalogowe ORI na ich podstawie znajdziesz zamiennik

032 906 265 cena 136€ nr nadw F>>3B-X-360 000

058 906 265 B cena 167€ nr nadw F 3B-X-358 001>>

 

Powodzenia.:)

 

Owszem, instalka korzysta z instalacji oryginalnej, jednak komp instalki jest wpięty (wlutowany przewód) w połowie sondy i ten komp gazowy widzi sondę, a komp silnika nie widzi :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo w poprzednim aucie. Mozesz sprobowac wykrecic sonde i ja wyczyscic - tylko deliaktnie, u mnie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności