Skocz do zawartości
Gość gdrabini

Wymiana wahaczy - Passat Variant 3BG 1,9 TDI AWX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gdrabini

Zgrzytało, skrzypiało w przednim zawieszeniu, diagnoza jednego z mechaników po wizycie na trzepakach: lewa strona wahaczy do wymiany. Pojechałem do innego, podobna diagnoza, z dodaniem, iż najlepiej wymienić obydwie strony. Zamówiłem, więc zestaw naprawczy o nr 8D0498998S1/MG. Okazało się, że dolne wahacze o numerze 4D0407151P nie pasują. Przyjechał gość z hurtowni stwierdził, że mam zaiweszenie z audi A8 albo Superb. Różnica polegała na średnicy sworznia - w tych, które otrzymałem u wierzchołka średnica wynosi 21mm a powinna być, no właśnie ile ? W sumie nieważne, bo mechanik kupił i założył. Ale... Po przekroczeniu 120 km/h, autem nie da się jechać - kierownicą trzepie jak cholera. Mechanik stwierdził, że regulację zbieżności zrobił, ale zwrócił mi uwagę, że koła są lekk "pochylone", bo: "więcej się nie da wyregulować, trzeba by wiercić..." co wiercić ? nie wiem, nie jestem fachowcem. Dodam, że dwa tygodnie wcześniej śmigałem na starych wahaczach 180 km/h bez jakichkolwiek drgań. Moje pytanie: w czym tkwi problem ? Czy zestaw naprawczy jest nieprawidłowy, czy mechanik mógł coś sp...lić ? Poprzedni własciciel stwierdził, że żadnych przeróbek w zawieszeniu nie robił, a kupując zestaw naprawczy w hurtowni chciano ode mnie tylko wiedzę na temat rocznika, silnika i nadwozia, bez jakichś konkretnych oznaczeń producenta, a zwracałem na to uwagę i zapytałem czy to są wszystkie dane, które są potrzebne żeby wahacze pasowały.

Rok produkcji Passata 2003 (typ pojazdu 3B6161)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Dowiedz sie najlepiej w ASO o numery czesci dokladne (po numerze VIN samochodu) i zmien mechanika, bo jesli on chce cos wiercic, to zapomnij o nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gdrabini

Samochód odebrałem w piątek, w sobotę po południu się o tym przekonałem, bo do 90km/h jest wszystko Ok, a potem jest coraz gorzej. Nie miałem więc okazji zapytać w ASO, ale fakt wiercić mu nic nie dam, bo skoro wcześniej nie było tego problemu przy większych prędkościach to teraz też nie może być.

Chyba, że jeszcze inne elementy z tego zestawu mają inną długość, czy jakieś inne parametry, ma ktoś podobne doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jakiej firmy masz ten zawias?Ja mialem Meyle i tez mi telepało kierownica powyzej 130.Rada na przyszlosc zmien mechanika,a stary niech wierci stare porozbijane padaczki nie w miare nowe paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gdrabini

Maxgear-tak, wiem to nie towar najwyższych lotów. Dlatego chciałbym wyjaśnić, czy mechanika mam op.lić,czy zwrócić towar, w końcu oferują 2 lata gwarancji, a pozatym rozmawiałem z gościem i nie chciał ode mnie żadnych innych informacji, ani VIN, ani typu pojzadu, stwierdził, że rocznik, silnik i nadwozie mu wystarczy, a ja zostałem z dwoma zbędnymi wahaczami i niejeżdżącym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te bicie to pomimo wzrostu predkości masz cały czas z tą samą czestotliwością i czy to czuc w podłodze samochodu? A kierownica to ci na boki lata czy po prostu czuć na niej bicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gdrabini

Cały samochód trzepie, nawet pasażerowie z tyłu to odczuwają, trudno powiedzieć czy poźniej się nasila, bo raczej zwolniłem, niż przyspieszyłem, kiedy zauważyłem te drgania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności