Skocz do zawartości
Smuggler

Piszczace sprzeglo w 3B APU

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Naciskam pedal sprzegla cos piszczy i czeszczy. doprowadza mnie to do szalu, obledu i wscieklosci jak mam cicho radio. Ktoregos pieknego dni kupilem sobie silikon w spray'u i rozebralem wszystko pod kierownica zeby dobrac sie do pedla tam gdzie sie rusza. popsialem, wsadzialem tam leb i uszy i piszczy dalej. po kilku minutach sluchania i lokalizowania zrodla dzwieku doszedlem do wniosku ze to gdzies pod autem kolo skrzyni. jednak nic tam nie widze zeby cos sie ruszalo wiec boje sie ze to doscik w skrzyni piszczy. przebieg mam juz prawie 150tys wiec chyba sprzeglo ma prawo sie konczyc? a jak sie okaze ze to sprzeglo to mam tez kolo zamachowe zmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

jesli piszczy w czasie kiedy trzymasz sprzęgło to wydaje mi sie ze to łożysko oporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze piszyczy tylko w czasie przciskania i zwalniania pedalu. a samo sprzeglo bierze juz tak lekko przy gorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Do wymiany lozysko sprzęgłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie oporowe? jakie to lozysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale chyba nie oporowe? jakie to lozysko?

 

Łożysko oporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mowia niemcy: szajze! wiec czeka mnie teraz wymiana sprzegla. musze zmieniac tez kolo zamachowe? ja mam wogule dwu masowke czy jedno? no to ile mam kasy szykowac? jakies wskazowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam AFN, więc trochę starszy, ale myślę że ceny będą podobne w twoim wypadku. Ja ostatnio za całe sprzęgło LUKa, bez dwumasówki oczywiście, zapłaciłem coś około 850 zł + ileś tam za wymianę, nie pamiętam już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

jesli to tylko oporowe to bez przesady wymieniac łozysko a nie całe sprzegło! jedno z drugim współpracuje ale posrednio to tak jakby wymieniac silnik a nie same świece tyle ze robocizna droga bo trzeba rozpinac skrzynie od silnika. jak tarcza jest ok to wymien same łozysko i ciesz sie dalej jazdą passatem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze i docisk tez zmeinie za jednym zamachem to juz tam nie sa takie ogromne koszta a bedzie za jedym raze zrobione. boje sie tylko tego kola zamahowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey niedawno robilem sprzeglo u swoim aucie, caly komplet sacha bez dwumasy(brak $) jednak teraz czuje przy wolniutkim ruszaniu lekkie szarpniecia. Warto zapytac mechanika po zdjeciu sprzegla o stan dwumasy, zycze pomyslnej odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności