Skocz do zawartości
Gość volker88

Dorobienie świateł przeciwmgielnych w passacie b6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość volker88

Zastanawiałem się nad dorobieniem świateł przeciwmgielnych w moim pasku.

Czy ktoś się orientuje ile może kosztować założenie takiego czegoś ? ( halogeny i kratki już kupiłem )

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w passacie który nie posiadał takowych lamp jest instalacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klokaj

Pytałem swojego czasu w aso, ok 1000-1200 zł na gotowo z halogenami ,potrzebny Ci jeszcze włącznik jakiś przekaźnik i kable.Też się nad tym zastanawiam ale chyba dam sobie spokój.W sumie dni mglistych nie ma aż tak wiele a ja aż tak dużo nie jeżdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88

Ma ktoś pojęcie ile kosztuje założenie instalacji dla halogenów przeciwmgielnych ?

Lampy, kratki już kupiłem ale pozostaje ta nieszczęsna instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.Ja mieszkam w anglii , dużo jeżdżę i to rano więc mgły tu raczej są na porządku - porannym,ja będę je instalował , gdzieś za 2 tygodnie.Potzrebujesz kolego wyłącznik , kostkę(bardzo ważne)przekaźnik , shemat zdobędziesz jak pogrzebiesz w histrii tego forum , gdzieś z przed 3 tygodni.Instalacji niema ani jednego centymetra , musisz wyrzeźbić wszystko od podstaw,ale musi ci to robić ktoś kto wie jak obejść się z modułem.Jak zamontujesz daj znać i podziel się z nami . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88

Mam znajomego elektryka który jest w stanie mi zrobić te halogeny w aucie ale zastanawiam się czy w ASO nie będę miał w przyszłości problemów ;/

Czy jest możliwość że stracę gwarancje gdy zlecę montaż instalacji innej firmie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? W polskich warunkach halogeny nic nie dają pomijając estetykę - jazda na nich wygląda taj jak na postojówkach :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88
Tylko po co? W polskich warunkach halogeny nic nie dają pomijając estetykę - jazda na nich wygląda taj jak na postojówkach :).

 

 

Tu masz rację :)

Ale dostałem halogeny za śmieszne pieniądze ( wygrałem aukcje na allegro, 2 halogeny plus 2 kratki za ..... uwaga! 60 zł :D )

Lampy są w idealnym stanie i sprawne.

A po drugie to ja jestem człowiekiem który lubi gadżety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przepraszam ze sie wtracam ale nie chce zakłądac nowego tematu. Moze wiecie jak mozna zamontowac swiatlo przeciwmgielne ale tylne. Bylem u elektronika samochodowego i mi powiedzial ze nie da sie przeprogramowac kompa zeby bylo jedno wsteczne a zamiast drugiego wstecznego zeby bylo przeciwmgielne, tak jak jest to w wersjach europejskich. Moze wiecie gdzie najlepiej zamontowac takowe swiatlo? Nie chce zeby te swiatlo wisialo pod zderzakiem bo wyglada troche lipnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88
Koledzy przepraszam ze sie wtracam ale nie chce zakłądac nowego tematu. Moze wiecie jak mozna zamontowac swiatlo przeciwmgielne ale tylne. Bylem u elektronika samochodowego i mi powiedzial ze nie da sie przeprogramowac kompa zeby bylo jedno wsteczne a zamiast drugiego wstecznego zeby bylo przeciwmgielne, tak jak jest to w wersjach europejskich. Moze wiecie gdzie najlepiej zamontowac takowe swiatlo? Nie chce zeby te swiatlo wisialo pod zderzakiem bo wyglada troche lipnie.

 

 

za 3 dni muszę odwiedzić serwis i się zapytam przy okazji jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro odwiedzam ASO poniewaz podczas transporyu powstaly bardzo delikatne ryski na karoserii i teraz staram się o odszkodowanie od firmy ktora przewozila samochod i jade na wycenę do ASO i przy okazji spytam jak to mozna zrobic. Myslalem ze moze jest jakas osoba ktora juz dorobiła przeciwmgielne tylne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz rację :)

Ale dostałem halogeny za śmieszne pieniądze ( wygrałem aukcje na allegro, 2 halogeny plus 2 kratki za ..... uwaga! 60 zł :D )

Lampy są w idealnym stanie i sprawne.

A po drugie to ja jestem człowiekiem który lubi gadżety :D

To rzeczywiście, grzech było nie kupić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro odwiedzam ASO poniewaz podczas transporyu powstaly bardzo delikatne ryski na karoserii i teraz staram się o odszkodowanie od firmy ktora przewozila samochod i jade na wycenę do ASO i przy okazji spytam jak to mozna zrobic. Myslalem ze moze jest jakas osoba ktora juz dorobiła przeciwmgielne tylne.

 

 

Byłem dzisiaj w ASO i sie dowiedziałem że wystarczy przeprogramowac komputer i wystarczy wsadzic czerwoną żarówkę lub całą lampe wymienic. Koszt przeprogramowania komputera to 179zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88

Czy znacie jakiegoś dobrego elektryka z wrocławia który jest w stanie zrobić instalacje pod halogeny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj w ASO i sie dowiedziałem że wystarczy przeprogramowac komputer i wystarczy wsadzic czerwoną żarówkę lub całą lampe wymienic. Koszt przeprogramowania komputera to 179zł

 

Mam pytanie - zrobiłeś już to tylne przeciwmgielne? Jeśli tak, to masz jakiś dodatkowy przełącznik? Bo mam podobne auto i nawet nie wiem czy to było robione czy nie (nie ja sprowadzałem). Jakie były rzeczywiste koszty?

 

Dzięki i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zmiany żarówki względnie lampy i przeprogramowania Bordnetza, trzeba zamienić pin podłaczenia do tego sterownika. Sterownik nie jest w stanie "podmieniać" programowo wyjść a tylko może uaktywniać nieużywane. W ten sposób podłącza się np. p.mgielne przednie albo drugie p.mgielne tylne.

Przy wersji USA gdzie nie ma p.mgielnego tylnego, a zamiast tego dwa wsteczne, jest tylko jedno pytanie: czy te dwa są osobno zasilane od sterownika czy zmostkowane?

Jesli są osobno to sprawa prosta, jak pisałem wyżej.

Jeżeli mostek, to albo żegnasz się ze wstecznym (i masz dwa p.mgielne tylne) albo ciągniesz dodatkowy przewód.

 

PS. Na twoim miejscu nie zmieniałbym lampy, tylko czerowną żarówkę wsadził. O wiele ładniej to wyglada - symetrycznie białe środki lamp :D

 

Drobna uwaga co do p.mgielnych przednich: W golfieV/Touranie rozrózniane są różne wersje sterowników Bordnetz. I tak np. jeśli są w samochodzie ksenony to mozna wówczas dołozyć p.mgielne przednie. Wersja podstawowa tego juz nie obsłuży. Nie wiem jak jest w Pasku...

Edytowane przez Jetta_GT
uzupe?nienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - zrobiłeś już to tylne przeciwmgielne? Jeśli tak, to masz jakiś dodatkowy przełącznik? Bo mam podobne auto i nawet nie wiem czy to było robione czy nie (nie ja sprowadzałem). Jakie były rzeczywiste koszty?

 

Dzięki i pozdrawiam,

 

Wiesz co dzisiaj postawilem samochod do zrobienia jutro bedzie gotowy. Narazie chłopcy zrobią mi dodatkowy włącznik zeby tylko badanie techniczne przeszło bo jak narazie smigam na amerykanskich blachah a potem zakupie oryginalny włącznik i podłacze pod oryginalny. Koszt usługi u prywaciaza to 200zł. W Aso 170 za przeprogramowanie kompa + do tego robocizna i jeszcze inne. Lampy nie bede zmienial tylko czerwoną żarówke wstawie.

Jutro wszystko bede wiedział co trzeba było zrobic dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie odebrałem samochód od mechanika z dorobionymi światełkami przeciwgielnymi , jeśli jesteś nadal zainteresowany tym tematem - daj znać.Moje światełka działają póki co.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Własnie odebrałem swojego paska od mechanika i została wstawiona czerwona żarówka w miejsce lewego wstecznego, komputer przeprogramowany, kupilem oryginalny wlacznik swiatel z funkcja DRL oraz ze swiatlem przeciwmgielnym koszt takiego 170zl. Wstawienie żarówki, przeprogramowanie kompa, wymiana włacznika, zaprogramowanie żeby kluczyk otwierał i zamykał szybki Koszt tych wszystkich operacji 150zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Właśnie odebrałem samochód od mechanika z dorobionymi światełkami przeciwgielnymi , jeśli jesteś nadal zainteresowany tym tematem - daj znać.Moje światełka działają póki co.Pozdrawiam

 

Ja jestem zainteresowany. Mogę prosić szczegóły operacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ponieważ nie mogę się doszukać :niekumam to prosze o podpowiedz jak dostac sie do halogena przeciw mgielnego celem jego wymiany,proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności