Skocz do zawartości
eusso

Brak elektryki tylnych szyb w B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z elektryką tylnych szyb. Zarówno w prawych i lewych tylnych drzwiach nie działa elektrka i oswietlenie wnetrza. Chyba wiem co zrobiłem że nie działa ale nie mam pojecia jak usunąc usterke. Wszystko działało jak należy dopóki nie zachciało mi sie wyczyścić gumy łączączej dzrzwi z słupkiem bocznym (taka gumowa harmonijka). Była pokryta białym nalotem wiec posanowiłem ją zdjąć i wyczyścić. Aby ją wyjąć odpiąłem dwie kostki z przewodami. Wyciągnałem ją, wyczyściłem, włożyłem i wpiąłem spowrotem dwie kostki na swoje miejsce. Od tego momentu nie działa mi zarówno elektryka tylnych szyb i oswietlenie wnętrza ( ale tylko jak otwieram tylne dzrzwi, przed wypięciem kostek wszystko działało jak należy).Może moduł komfortu coś źle mysli przez to że wypiąłem te kostki? Nie mam pojęcia jak poradzić sobie z tym problemem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie wiem co mogło się stać ale obstawiam te twoje łączówki-kostki. Zobacz czy na pinach nie ma nalotów (tlenków). Jezeli są to w kazdym sklepie elektronicznym kupisz preparat KONTAKT do usuwania takiego dziadostwa z łączy elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A nie naderwales kabli :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styki czyściłem , kable na 100% nie naderwane. Kostki odpinałem bardzo ostrożnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod kompa podpiąć, ciekawe co pokaże. Zapłonu nie włączałeś przy odpiętych kostkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był włączany zapłon przy odpiętych kostkach. A ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to nie wiem czy ma jakieś znaczenie aczkolwiek jak coś odpinam albo gdzieś się grzebie to zapłonu staram się nie włączać. Tak samo jak przy odpiętych airbagach nie należy włączać zapłonu. Może moduł zobaczył, że elektryka tylna odłączona i coś tam sobie "pomyślał" no nie wiem. Jak masz możliwość sprawdź kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

odlącz aku tak na pół godziny i podłącz z powrotem. Wszystkie kostki w drzwiach przedtem podłącz. Jeżeli komp sobie coś pomyślał to po takim zabiegu powinien wykryć ze wszystko jest okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki . Jutro spróbuje aku odłaczyć na 45 minut. Zobaczymy czy pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie,zresztą pare tematów pod,tyle że jest to związane z lampką drzwi.Sprawdzałeś bezpieczniki?Mi wywaliło bezpiecznik,który wymieniłem i narazie jest ok,choć lampka nadal nie pali.Mówie Ci sprawdź bezpieczniki i styki na kostkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Miałem podobnie,zresztą pare tematów pod,tyle że jest to związane z lampką drzwi.Sprawdzałeś bezpieczniki?Mi wywaliło bezpiecznik,który wymieniłem i narazie jest ok,choć lampka nadal nie pali.Mówie Ci sprawdź bezpieczniki i styki na kostkach.

 

No własnie, kolega moze mieć rację bo może wystarczy jakiś bezpiecznik wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aku odłączyłem na 45 minut. Bez efektu. Myslełem o bezpieczniku ale czy nie jest tak ze w 3BG jeden bezpiecznik odpowiada za działnie wszystkich szyb? Poprawcie mnie jesli się myle. Z oświetleniem wnetrza tez mam problem ale na 99% jest to wina mikrostyków, musze to rozebrac i przeczyscic. Wiem że są to mikostyki bo gdy umyje auto, albo deszcz popada lub tez jest wilgotno na zewnątrz oswietlenie działa. Natomiast jak jest sucho oswietlenie nie działa. Tz. nie dzialałało tylko po otwarciu drzwi od stony kierowcy. Jak odpiąłem te kostki w tylnych dzrzwich to teraz tez nie oswietla wnetrza po otwarci własnie tylnych drzwi + nie działa elektryka tylnych szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest wilgotno to działa ? :659: A ja mam właśnie odwrotnie, jeżeli jest sucho i słonko pięknie świeci to zamek w drzwiach kierowcy działa (lampka i brzęczyk). Natomiast jeżeli popada deszcz w nocy to rano już nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

eusso, a sprawdzales te kostki i kable :?: Jak dla mnie ewidentnie nie ma tam kontaktu... Albo cos z kostkami, albo kable ulamane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzam jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posprawdzam jeszcze raz.

Przede wszystkim najpierw podepnij się pod VAG i zobacz co wskazuje.

Za szyby w B5 odpowiedzialny jest jeden bezpiecznik, więc jeżeli byłby spalony, to nic by nie działało.

W tym modelu tylne szyby są podpiete przewodami równolegle z kostką drzwi kierowcy przy nogach kierowcy.

Sprawdź czy nie wypięła się kostka z któregoś silnika w tylnych drzwiach (są w nich sterowniki zamków) lub kostka przy drzwiach kierowcy. Ewentualnie miernikiem sprawdź drożność przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim najpierw podepnij się pod VAG i zobacz co wskazuje.

Za szyby w B5 odpowiedzialny jest jeden bezpiecznik, więc jeżeli byłby spalony, to nic by nie działało.

W tym modelu tylne szyby są podpiete przewodami równolegle z kostką drzwi kierowcy przy nogach kierowcy.

Sprawdź czy nie wypięła się kostka z któregoś silnika w tylnych drzwiach (są w nich sterowniki zamków) lub kostka przy drzwiach kierowcy. Ewentualnie miernikiem sprawdź drożność przewodów.

Gdzie dokładnie znajduje sie ta kostka przy nogach kierowcy? I o której kostce mówisz w dzrzwiach kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diablo1979

mam problem z moim silnikiem a mianowicie chodzi mi o to ze czasami silnik nie pracuje równo są momenty ze leciutko go przytyka. wymieniłem kable WN i dalej jest ta obiawa . w sobote wymienie świece i zobaczę.może ktoś coś wie na ten temat .

 

doszły mnie tez słuchy ze może to być też wina wydechu albo silniczka krokowego czy to prawda ? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Podłączenie kompa wskaże błąd szyb tylnich i moze modułu. I co ci to pomoże? Jak dla mnie komp w tym przypadku to raczej " lipton"

Odepnij przewody przy drzwiach miernik w rece i jazda robić pomiary. Działają tylko przyciski u kierowcy (rzecz jasna przycisk blokady tylnich drzwi jest zwolniony). Opuszczaj lub zamykaj szybę i zmierz czy na kostce przy drzwiach pojawia się napięcie.

Nie wiem jak to jest dokładnie ale możesz mieć dwa przewody gdzie + z - będą się zamieniały, lub trzy przewody gdzie masa jest stała i + będzie raz na jednym a potem na drugim przewodzie. + będzie się zmieniał w zależności czy zamykasz czy otwierasz okno.

Jak nie działa to kontrola ciągłości przewodu od kostki w drzwiach do modułu. Jak dobre to zmierz moduł lub podmień na inny dla spróbowania.

 

Może głupio, ale czy równocześnie( zbieg okoliczności) może uszkodził się przycisk na drzwiach kierowcy od blokady tylnich szyb i został w pozycji... zwarty? rozwarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Może głupio, ale czy równocześnie( zbieg okoliczności) może uszkodził się przycisk na drzwiach kierowcy od blokady tylnich szyb i został w pozycji... zwarty? rozwarty?

eusso pisal, ze nie dziala mu rowniez oswietlenie wnetrza, czyli ten przycisk na drzwiach kierwocy raczej odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności