Skocz do zawartości
Los22

[B5] Tarcze hamulcowe i klocki Steinhof - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

napisz cóż to za cuda

 

Wątek: tarcze hamulcowe klocki: Steinhof:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, wygląda na lepiej niż ate ferodo pagid zimmermann. Już wiem jakie heble zamontuje przy okazji wspierając Polski przemysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając dziś klientowi, jako Sklep Martec poinformowałem że komplet zostanie prawdopodobnie wymieniony na nowy od ręki. Klocki które klient posiada na samochodzie zabrane na badania do producenta.

Czekamy póki co na oficjalne zgłoszenie reklamacyjne ze strony klienta. Nakładki Shims które były na klockach się zsunęły, pierwszy taki przypadek. Klocek z opisu klienta hamował właściwie nie było problemów z użytkowaniem pojawił się delikatny pisk podczas obracania koła.

 

faktycznie, wygląda na lepiej niż ate ferodo pagid zimmermann. Już wiem jakie heble zamontuje przy okazji wspierając Polski przemysł
Nie musisz dramatyzować, proszę opisz jakie masz reklamację na Boscha ATE ? Mamy również tarcze hamulcowe tych producentów, i wiem jaki jest odsetek reklamacji na tarcze BOSCH ATE itp. Oferując tarcze lub klocki Steinhof mamy produkt sprawdzony, uwierz że nikt nie sprzedaje klientom towaru na którym się nie da jeździć. Ilość reklamacji jest mniejsza jak w przypadku w/w. Dodatkowo reklamacja jest rozpatrywana w 3/4 dni od zgłoszenia. W przypadku innych firm czeka się miesiąc..... . Edytowane przez bastek016
dopisanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wiem jaki jest odsetek reklamacji na tarcze BOSCH ATE itp

 

A ja nie wiem ale chętnie bym wzbogacił swoją wiedze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadając dziś klientowi, jako Sklep Martec poinformowałem że komplet zostanie prawdopodobnie wymieniony na nowy od ręki. Klocki które klient posiada na samochodzie zabrane na badania do producenta.

Czekamy póki co na oficjalne zgłoszenie reklamacyjne ze strony klienta. Nakładki Shims które były na klockach się zsunęły, pierwszy taki przypadek. Klocek z opisu klienta hamował właściwie nie było problemów z użytkowaniem pojawił się delikatny pisk podczas obracania koła.

 

Nie musisz dramatyzować, proszę opisz jakie masz reklamację na Boscha ATE ? Mamy również tarcze hamulcowe tych producentów, i wiem jaki jest odsetek reklamacji na tarcze BOSCH ATE itp. Oferując tarcze lub klocki Steinhof mamy produkt sprawdzony, uwierz że nikt nie sprzedaje klientom towaru na którym się nie da jeździć. Ilość reklamacji jest mniejsza jak w przypadku w/w. Dodatkowo reklamacja jest rozpatrywana w 3/4 dni od zgłoszenia. W przypadku innych firm czeka się miesiąc..... .

 

 

nie wiem ile jest na steinhof ale na ate mieliśmy może z 5 na ~1000 kompletów ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile jest na steinhof ale na ate mieliśmy może z 5 na ~1000 kompletów ?

 

Witam czyli dokładnie orientacyjnie jak piszesz wszystko się ładnie pokrywa, ilość reklamacji w przypadku wysłane/reklamowane nie przekracza jednego procenta. Ilość reklamacji w przypadku tarcz Steinhof czy Rotinger wygląda bardzo podobnie.

Zwróć uwagę że klient zadowolony który nie ma problemu z tarczami lub klockami nie będzie się tutaj rozpisywał, z reklamacją jest inaczej.

Staramy się działać w sposób sensowny nie wymieniamy towaru na zasadzie dobra wyślę niech ma nowy, części są sprawdzane a sugestie i spostrzeżenia skrupulatnie wychwytywane w firmie Steinhof. Aktualnie Shim na klocku wygląda inaczej niż u klienta, jest odciśnięty w dwóch punktach dodatkowo stabilizować klocek, w wcześniejszych kompletach tego nie było.

20140911_130354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza akurat, na moim zestawie blaszka trzymała się tylko i wyłącznie na, wychodzi na to KIEPSKIM kleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wypowiedzi z zeszłego roku w tym temacie, zachwalałeś te klocki i tarcze co nie miara , nawet powiedziałeś że są lepsze od ATE , co ciekawe w jednej wypowiedzi napisałeś że hamowałeś z prędkości 190km/h i wszystko ok nic się nie działo, a teraz piszesz że ze 160km/h hamowałeś do 120km/h i klocki są do bani...

 

Z tego co zauważyłem i czytam tu na forum w sprawie tarcz i klocków to każdy poleca to co zakupił i założył, z tym że każda NOWA tarcza i każdy NOWY klocek będzie hamował na początku bdb, sztuka jest kupić coś co na początku i w późniejszym eksploatowaniu będzie dobrze hamować.

Sam chciałem kupić klocki Steinhoffa i tarcze Rottingera ale zagłębiając się dalej w temat i pytając u mechaników itp czytając opinie na różnych forach odpuściłem taki zestaw.

Od 4 lat śmigam na tarczach ATE i przy ich montażu były zakładane klocki ATE , jakiś czas temu klocki zostały zastąpione TRW. Hamulce na prawdę rewelacyjne , chociaż wcale nie tani. Dlatego też szukałem czegoś tańszego i w miare dobrego, ale z tego co się już zdążyłem zorientować nie ma co oszczędzać na hamulcach i na własnym bezpieczeństwie.

Przed zimą będę wymieniał tarcze i klocki i z pewnością zakupie drugi raz ATE.

Tak mam z tylu klocki steinhoff i jest OK hamulce sa bardzo sprawne i jestem zadowolony niemam zastrzezen do hamowania bo skuteczność jest bardzo dobra natomiast z przodu wymienilem na klocki Fomar byc moze trafilem na wadliwą partie bo bardzo piszczały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ilość reklamacji jest mniejsza jak w przypadku w/w.
na ate mieliśmy może z 5 na ~1000 kompletów ?
Witam czyli dokładnie orientacyjnie jak piszesz wszystko się ładnie pokrywa, ilość reklamacji w przypadku wysłane/reklamowane nie przekracza jednego procenta. Ilość reklamacji w przypadku tarcz Steinhof czy Rotinger wygląda bardzo podobnie.

To ilosc reklamacji jest mniejsza czy wyglada podobnie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ilosc reklamacji jest mniejsza czy wyglada podobnie?

 

Sprawa z reklamacjami jest dosyć złożona, żadna firma nie liczy ile było reklamacji w przypadku tarcz w miesiącu....

Zakładamy pewny przedział w przypadku tarcz Rotinger + klocki Steinhof przykładowo dziś sprawdzając od początku roku do wczoraj ilość reklamacji nie przekroczyła 1 % sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładamy pewny przedział w przypadku tarcz Rotinger + klocki Steinhof przykładowo dziś sprawdzając od początku roku do wczoraj ilość reklamacji nie przekroczyła 1 % sprzedaży.
A moze masz info jak ten odsetek przedstawia sie w innych markach, np. typowo chińskich.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktualnie mamy takie czasy że nie każdy może sobie nawet pozwolić na komplet Rotinger + Steinhof, tarcze hamulcowe bardzo tanie czytaj. (Chińskie), są przez niektórych klientów kupowane problemów raczej z nimi nie ma, może dlatego że oferujemy tylko tarcze pełne z małymi średnicami na specjalne życzenie klienta..... Który ma świadomość w razie problemów co kupił, jednak jest na ten towar uwzględniana normlanie gwarancja. Część firm sprzedaje takie tarcze jako dobre Niemieckie zamienniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja miałem podobnie jak kolega hahorek, po założeniu nowych tarcz R i klocków S na oś tylną klocek zbierał tarczę w jednym kole prawie cała, w drugim do połowy. W pierwszym kole po przejechaniu około 300-400km klocek zaczął zbierać całą powierzchnię tarczy, a w drugim musiałem przejechać z dobre 1,5 tysiąca, zanim zniknął rdzawy nalot do końca. Nie wiem co o tym myśleć teraz. Wydawało mi się, że te tanie hamulce tak mają i muszą się dotrzeć. Musiałbym zerknąć jak to teraz wygląda.

Ogólnie przód i tył wymieniłem na R&S i na przodzie zrobiłem 5k, na tyle 2k i nadal klocki okrutnie pylą, a przód niemiłosiernie piszczy, a posmarowałem co trzeba było. Z hamowania natomiast jestem zadowolony, bo jest przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też przód piszczy ale nie tyle co podczas hamowania co podczas jazdy, jest to trochę irytujące przyznam szczerze, chyba ze mam problem ze sluchem i to tył bo tam kończą się klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie ja miałem podobnie jak kolega hahorek, po założeniu nowych tarcz R i klocków S na oś tylną klocek zbierał tarczę w jednym kole prawie cała, w drugim do połowy. W pierwszym kole po przejechaniu około 300-400km klocek zaczął zbierać całą powierzchnię tarczy, a w drugim musiałem przejechać z dobre 1,5 tysiąca, zanim zniknął rdzawy nalot do końca
MIalem podobnie na poczatku. Jazda z recznym nic nie pomagala. Pomoglo natomiast czyszczenie fleksem grzybkow, czy czegos tam co popycha klocki ;)

Pisalem o tym juz w czesniej.

 

Jak reka odjal.

 

Podstawa to dokladnie oczyscic uklad hamulcowy przed montazem nowego zestawu.

 

Co do piszczenia i pylenia to potwierdzam.

U mnie popiskuje przy wolnej jezdzie i deliktanym hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa została wyjaśniona, klocki hamulcowe zostały wymienione na nowy komplet. Stary zestaw ma zostać zwrócony do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa została wyjaśniona, klocki hamulcowe zostały wymienione na nowy komplet. Stary zestaw ma zostać zwrócony do sprawdzenia.

 

 

brawo, super zachowanie, życzę dobrych wniosków i mniej takich wpadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa została wyjaśniona, klocki hamulcowe zostały wymienione na nowy komplet. Stary zestaw ma zostać zwrócony do sprawdzenia.

Mam pytanie odnośnie tego zestawu S & R. Jak zauważyłeś ze wpisów na forum, większość skarży się na nie znikające nadmierne pylenie oraz popiskiwanie. Zrobiłem już jakieś 3kkm i nadal mam te same objawy jak koledzy, ktorzy nalatali wiecej km na takim zestawie.

 

Da sie jakos te przypadlosci wyeliminowac?

 

Poza tym gdy hamuje i auto juz stanie w miejscu, to zawsze slysze skrzypniecie w momencie gdy auto cofnie sie pare milimetrow pod wplywem swojego ciezaru. Gdy mam zaciagniety reczny i wysiadam lub wsiadam z/do auta to tak samo skrzypna mi tylne hamulce. Mialem to w poprzednim passku B5 FL '03 i w tym '04 na ori zestawie ATE i mam na S&R. Nie wiem jak to ustrojstwo sie pozbyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot taka przypadłość tego modelu. Gdybyś nie miał tych dźwięków wtedy mógłbyś się martwić, bo nie miałbyś ręcznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie tego zestawu S & R. Jak zauważyłeś ze wpisów na forum, większość skarży się na nie znikające nadmierne pylenie oraz popiskiwanie. Zrobiłem już jakieś 3kkm i nadal mam te same objawy jak koledzy, ktorzy nalatali wiecej km na takim zestawie.

 

Mieliśmy kilka takich sygnałów od klientów, z reguły tak jak piszesz pylenie pojawia się w okresie docierania jednak z biegiem czasu pylenie jest znacznie zredukowane. Klocki hamulcowe posiadają wstępną warstwę która bardzo szybko układa się na tarczy hamulcowej.

U siebie również zauważyłem że klocki pylą znacznie mocniej niż u mojego kolegi z pracy, doszliśmy do wniosku że na moich felgach powierzchnia jest chropowata, dziwne jak przy malowaniu proszkowym, u kolegi felga malowana jak lakier samochodu gładka.

Znacznie zredukowałem problem z pyleniem po przez:

Przed sezonem myję bardzo dokładnie felgi, później nakładam wosk ręcznie. Problem praktycznie przestał występować.

 

Piszczenie pojawia się z reguły przy lekkim hamowaniu, lub hamowaniu przed skrzyżowaniem. Z reguły pomaga zastosowanie pasty plastilube, która redukuje wibracje klocka hamulcowego.

 

 

Poza tym gdy hamuje i auto juz stanie w miejscu, to zawsze slysze skrzypniecie w momencie gdy auto cofnie sie pare milimetrow pod wplywem swojego ciezaru. Gdy mam zaciagniety reczny i wysiadam lub wsiadam z/do auta to tak samo skrzypna mi tylne hamulce. Mialem to w poprzednim passku B5 FL '03 i w tym '04 na ori zestawie ATE i mam na S&R. Nie wiem jak to ustrojstwo sie pozbyc.
Sytuacja jest jak kolega wcześniej pisał dosyć popularna w samochodach z koncernu VAG z zaciskiem lucas. Miałem tak w golfie IV smarowałem kombinowałem nic nie pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności