Skocz do zawartości
Gość GrzegorzJakub

Chip tuning w B6 Variant TDI, a skrzynia DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrzegorzJakub

:)Witam wszystkich,

 

Jestem tutaj nowy i zwracam się z prośbą o poradę. Posiadam Passata B6 w wersji Variant z silnikiem 2.0 TDI 140 km ze skrzynią DSG - auto ma 69.000 przebiegu.

Niedawno skończyła mi sie gwarancja i zastanawiam się nad chip tunningiem, jednak ktoś mi powiedział, że mogą wystąpić problemy ze skrzynią DSG np. przy ostrzejszej jeżdzie. Miałem wczesniej Skodę Octavię z silnikiem 1.9 TDI 130 km i Passat z przy niej to " muł", dlatego też bardzo chciałbym podnieść jego osiągi.

Czy macie jakieś doświadczenia przy tuningowaniu takiego zestawienia silnika i skrzyni? Boję się, że poprawa osiągów może spowodować problemy i dodatkowe koszty w przypadku ich naprawy.

Jeżeli moje obawy są nieuzasadnione i warto dokonać tuningu to może

znacie może jakiś warszat, który można polecić? Mieszkam w okolicy Warszawy.

 

Serdecznie pozdrawiam w oczekiwaniu na poradę

 

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)Witam wszystkich,

 

Jestem tutaj nowy i zwracam się z prośbą o poradę. Posiadam Passata B6 w wersji Variant z silnikiem 2.0 TDI 140 km ze skrzynią DSG - auto ma 69.000 przebiegu.

Niedawno skończyła mi sie gwarancja i zastanawiam się nad chip tunningiem, jednak ktoś mi powiedział, że mogą wystąpić problemy ze skrzynią DSG np. przy ostrzejszej jeżdzie. Miałem wczesniej Skodę Octavię z silnikiem 1.9 TDI 130 km i Passat z przy niej to " muł", dlatego też bardzo chciałbym podnieść jego osiągi.

Czy macie jakieś doświadczenia przy tuningowaniu takiego zestawienia silnika i skrzyni? Boję się, że poprawa osiągów może spowodować problemy i dodatkowe koszty w przypadku ich naprawy.

Jeżeli moje obawy są nieuzasadnione i warto dokonać tuningu to może

znacie może jakiś warszat, który można polecić? Mieszkam w okolicy Warszawy.

 

Serdecznie pozdrawiam w oczekiwaniu na poradę

 

Grzegorz

 

Witaj

DSG mozna krecic ale z głowa. Mocne dowalenie Nm z niskich obrotow spowoduje ze cos napewno poleci. Ale ulozenie bardziej plasko momentu na poziomie 360-370Nm pozwoli na przyjemniejsza jazde bez obawy o getriebie.

W warszawie masz Masters Tuning, Diagtronik i MR MOTORS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GrzegorzJakub

Witam ponownie,

 

Przede wszystkim dziekuję za szybą odpowiedż. Właśnie przed chwilą znalazłem informację w necie, że maksymalmy moment obrotowy dla skrzyni to 350 Nm. Sorry, że cię "męczę", ale czy 360-370 to nie za dużo?

Przy okazji jak wzrośnie moc?

 

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Grzegorz dokładnie tydzień temu znajomy podkręcił swoje toledo z takim silniczkiem, fakt - bez DSG. Wynik wyszedł bardzo ładny - 187PS i ~380Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GrzegorzJakub

Cześć,

Ja się boje o DSG, bo jak się dowiedziałem max moment to 350 NM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

najprościej będzie jak zadzwonisz do Mastersa lub Diagtronika i zapytasz co oni na to.

DSG to coraz bardziej popularne rozwiązanie, więc tunerzy też już ogarnęli temat.

IMHO jeśli przebieg momentu będzie łagodny to 370-380 Nm nie będzie żadnym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy na jakiej hamowni bedzie pomiar :) podalem wartosc dla ineryjnej. Na MAHAi rzeczywiscie ok 350Nm bedzie max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie, czy ktoś się może orientuje ile by kosztował Chip to mojego Passata 2.0 TDI 140 2007 tylko skrzynka Manualna i interesuje mnie go tak podciągnąć do 170 Km i jak się Chipuje go w jaki sposób żeby było jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się Chipuje go w jaki sposób żeby było jak najlepiej.

 

normalnie. najlepiej to bedzie jak zabierzesz tylek w troki i podjedziesz do bielska do compsportu. bedziesz zadowolony.

 

i nie rzucaj z gory, ze ma byc 170 i ani 0.1 mniej bo cie chlopaki wykopia za drzwi. zrobia bezpiecznie i obojetnie czy to bedzie 160 czy 163 i tak bedzie 300% procent lepiej niz seryjny, smieszny program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler hehe grubo...

chociaz mnie po prostu zalamuja maile w stylu " chce uzyskac 25% przyrosc mocy w TDI mam 140KM wiec chce 175KM czy moze Pan to zrobic "

Zawsze odpisuje ze procenty i promile licza sie w alkomacie i na lokacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie generalnie lubia cyferki :) i jeszcze duzo wody uplynie w wisle kiedy sobie uswiadomia ze cyferkami smachod nie jedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie generalnie lubia cyferki i jeszcze duzo wody uplynie w wisle kiedy sobie uswiadomia ze cyferkami smachod nie jedzie

do czego to kierujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RADEK B

Ja do swojego passata b6 3c wstawiałem chipa tylko do 1,9 105km na 1,9 138km. mogłem zrobić na 180km tylko po miesiącu siadla by turbina i inne rzeczy . chipa zakładałem w jankach mszczonowska róg krakowskiej. oni specjalizują się w chipowaniu volkswagena i audi. mam wykaz z hamowni . zrobili to idealnie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180KM samym programem....niech to zobacze :D bzdura

Podejrzewam ze w Diagtroniku robiles u Toory? Tylko oni mi sie w Jankach kojarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś miejsce w Irlandi, gdzie moge ulepszyć swojego B6 2.0 TDI+DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wracajac do tematu skrzyni DSG, polecacie czy odradzaci chip tego zestawy????

jesli sa juz uzytkownicy to prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z nimi najmniejszego problemu. Jeździ już sporo auto z DSG, zarówno 2.0tdi jak i 2.0tfsi z momentem 370-380nm i skrzynie nie protestują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy na forum o DSG szczególnie dotyczy to posiadaczy wersji 170 konnych (mocno sie tym interesowałem bo podejrzewałem uszkodzenie u siebie) . Skrzynia w tych wersjach jest bardziej narażona na uszkodzenia za względu na dużą moc...

Jeżeli chcesz poznać moją opinię to absolutnie nie zwiększaj mocy. Ta skrzynia jest przystosowana do 140 w 170 ta skrzynia jest awaryjna. Koszty naprawy o ile znajdziesz jakiegoś mechanika który się tego podejmie i zrobi to dobrze są kosmiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata 2.0 tdi 140 km 2005 rok 180 tys km z manualna skrzynia chcialbym podniesc troszke moc Lecz mam watpliwosci co do wytrzymalosci silnika jakie sa wasze opinie ??:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy wirus "bezpieczny" ma same zalety więc rób śmiało u dobrego tunera o nic się nie bojąc.

Polecam http://TUNE-UP.pl, zrobi bezpiecznego wiruska z którego uwierz mi , będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności