Skocz do zawartości
guciu04

Climatronik dwa błędy 4FA;318

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jeśli chodzi o te błędy,panel miga przez kilka sekund przy uruchamianiu silnika następnie gaśnie i wszystko wydaje się ok,natomiast po diagnozie wychodzą te błędy.Moje pytanie to, czy da się to samemu naprawić,4FA mechanizm/silnik nastawy klapy zablokowany,318:confused:?

Potrzebuję również speców od klimy okolice Tarnowa,przegląd,nabicie czynnikiem,odgrzybienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4FA...po prostu przez zime nie ruszales obiegu zamknietego i silnik krokowy sterujacy nia....sie troszke zastal...a wlasciwie to czujnik polozenia katowego tego silniczka...zrob TAK...kilka razy tak przez 3 min ON..daj 3-4 sekundy na odpracowanie silniczka i OFF ZAMYKAJ I OTWIERAJ OBIEG zamkniety ..na 90% pomoze.

318 z tego co pamietam to przekroczenie cisnienia plynu w ukladzie klimatyzacjii(nie jestem pewien na 100%)...po prostu czujnik wykryl, zbyt wysokie cisnienie i otworzyl zawor przelewowy w uklacie klimy...NIC POWAZNEGO.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie muszę się tym zająć bo niedługo będie ciepełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

318 - to albo przekroczenie maxymalnego ciśnienia w układzie - i nie płynu a czynnika chłodzacego. A inny przypadek to po prostu brak tego czynnika w instalacji = pusta KLIMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DANEK 75 mam prośbę czy ty orientujesz sie jak zdiagnozować climatronic w vw sharan 97 r. bo teściowi wyskakują wszystkie możliwe znaki.Dzięki pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

318 to pusta klima akurat w moim przypadku - klima nie dzialala i wyskakiwal blad 318. Okazalo sie ze jest pusta - po napelnieniu dziala i nie ma bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DANEK 75 mam prośbę czy ty orientujesz sie jak zdiagnozować climatronic w vw sharan 97 r. bo teściowi wyskakują wszystkie możliwe znaki.Dzięki pozdrawiam.

Nie, bo nawet nie wiem, jak wygląda :6:56: A jeśli próbowałeś taką kombinację jak w passacie i to nie działa - to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki z góry, że odkopuję temat. Ale mam kilka pytań w sprawie tego błędu. Zrobiłem samodiagnozę climatronika i wywaliło taki błąd (z lewej pokazuje)-4FA, (z prawej)-02 . Wiem co oznacza 4FA, ale nie wiem co to jest 02?

Klapka działa poprawnie widać ją jak się zamyka i otwiera po przyciśnięciu przycisku 'obieg wewnętrzny'.

Czy błąd może być spowodowany uszkodzonym czujnikiem? W którym miejscu się dokładnie on znajduje? Czy jeśli jest uszkodzony czujnik, może mieć to jakiś wpływ, nato że szyby w samochodzie parują, bo... "źle sobie ustala przepływ powietrza czy coś"?

Edytowane przez Pinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapka sie czasem po prostu przytnie i stąd ten bład się pojawia. Skasuj go i będzie po sprawie. A 02 z prawej strony to po prostu oznaczenie kanału diagnostycznego. Po skasowaniu błędów wyświetli ci się 444 02. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak

jak usunąć błąd 25b climatronika proszę o podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi wyskoczylo po lewej 444 a po prawej 02 czy to sa jakies bledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności