Skocz do zawartości
Gość pixel

Tekkocze W Skrzyni Biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pixel

Pam passata 2,8 V6 syncro . Od pewnego czasu coś zaczęło terkotać. Początkowo myślałem, że terkotanie dochodzi z silnika ponieważ nasilało się wraz ze wzrostem obrotów. Po dokładnym osłuchaniu i kilku próbach odkryłem, że terkotanie dochodzi ze skrzyni lub z mechanizmu różnicowego. Przy wciśniętym sprzęgle nic nie słychać. Na postoju jak puszczę sprzęgło pojawia się terkotanie. Dzwięk ten ustaje przy szybszej jeździe ale znów nasila się gdy hamuję silnikiem np na dwójce przu dojeżdzaniu do skrzyżowania. Kto miał taki problem ? Może ktoś miał podobny objaw ? HELP !!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaj mi sie ze u ciebie jest dwumas. Może to on??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixel

Tak nie za bardzo wiem co to jest dwumas .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj na forum. Jest to nowocześniejsze koło zamachowe, strasznie pasciasty wynalazek:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Podobny problem miałem niegdyś w BMW i było to łożysko na wałku atakującym skrzyni biegów(duży luz łożyska) - zachowanie identyczne z tym które opisujesz. Nie wiem jak sie to ma w Passacie, lecz twierdzę że to wielce prawdopodobne, gdyż sposób przekazania napędu z silnika na skrzynię w tych autach jest-można powiedzieć identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

 

Podobny problem miałem niegdyś w BMW i było to łożysko na wałku atakującym skrzyni biegów(duży luz łożyska) - zachowanie identyczne z tym które opisujesz. Nie wiem jak sie to ma w Passacie, lecz twierdzę że to wielce prawdopodobne, gdyż sposób przekazania napędu z silnika na skrzynię w tych autach jest-można powiedzieć identyczne.

 

Ile moze kosztowac wymiana tego lozyska - mniej wiecej - lozysko z robota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić czy to łożysko to jak ci bedzie terkotac na luzie, to po prostu wciśnij sprzęgło. Jeśli pzrestanie to faktycznie jest to łożysko. Jeśli jednak silnik wpada oprócz tego terkotania w wibracje to niestety bedzie to dwumasa. Co do kosztów robocizny to będą takie same jedynie kosztem części będzi esię różnić. Samo łożysko oporowe ok 50zl łozysko igielkowe nie pamiętam ale chyba cos z 30 zyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile moze kosztowac wymiana tego lozyska - mniej wiecej - lozysko z robota?

 

Koszt robocizny na pewno będzie o wiele wiele droższy od kosztu samego łożyska, wg mnie koszt u mechanika nie powinien przekroczyć 200-250 zł - robocizna + części. Lecz proszę nie sugerować się moją wyceną, gdyż części mam z dużą zniżka a robotę wykonuję zazwyczaj sam :)

 

acha, jeśli to faktycznie łożysko na wałku atakującym to zanim naprawdę wyzionie ducha to można przejechać na nim jeszcze spokojnie kilka tysiączków :)

 

powodzenia, i daj znać co było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie jest to samo. Na luzie terkocze, wraz z dodawaniem gazu się to nasila. Na jedynce też jest głośno, na innych biegach cisza. Jedynym rozwiązaniem jest wyjęcie skrzyni i remont. Rozbierałem już kilka skrzyń w pracy - mercedes atego, sprinter, ale tej bym sie bał bo brak instrukcji warsztatowej.Lepiej chyba poszukać kogoś kto się tym zajmuje fachowo i wie co i jak.Wymiana oleju nie załatwia sprawy. co do koła zamachowego dwumasowego to napewno odpada - inne objawy by były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne objawy w B4 - słychać klekotanie jak się powoli jedzie np. na 1 biegu - po wciśnięciu sprzegładźwięk się gubi. Od chłopaków co mają kilka b4 w wypożyczalni usłyszałem że to się w b4 zdarza ale nie wiedzą co to jest bo jeszcze nikomu taka skrzynia nie padła.. tylko dźwięk drażni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez to jest i to nic innego jak łożysko oporowe. Czyli szykuje sie wymianka!!!!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixel

Znów przeprowadziłem parę testów i rzeczywiście to nie wina dwumasy. Terkocze nawet jak wcisnę sprzęgło i zwalniam przy małych prędkościach oczywiście. Jadąc szybciej terkotania nie słychać. Czyli jednak rozbiórka skrzyni mnie czeka. Napiszę Wam jak już sie z tym uporam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pam passata 2,8 V6 syncro . Od pewnego czasu coś zaczęło terkotać. Początkowo myślałem, że terkotanie dochodzi z silnika ponieważ nasilało się wraz ze wzrostem obrotów. Po dokładnym osłuchaniu i kilku próbach odkryłem, że terkotanie dochodzi ze skrzyni lub z mechanizmu różnicowego. Przy wciśniętym sprzęgle nic nie słychać. Na postoju jak puszczę sprzęgło pojawia się terkotanie. Dzwięk ten ustaje przy szybszej jeździe ale znów nasila się gdy hamuję silnikiem np na dwójce przu dojeżdzaniu do skrzyżowania. Kto miał taki problem ? Może ktoś miał podobny objaw ? HELP !!! :(

 

Ja mam to samo. Tylko, że u mnie to hałasuje dosyć głośno. Całe sprzęgło łącznie z kołem zamachowym jest nowe więc to nic z tych rzeczy. Spróbuję wymienić olej w skrzyni ale obawiam się, że to coś z samą skrzynią jest nie tak. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co tam się mogło wyrobić? To brzmi jakby jedna zębatka tarła o drugą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat ucichł ale skrzynie dalej hałasują. Postaram się wyciągnąc trochę info od gości z ASO VW, jakie były środki zaradcze, bo pewnie jest to wada konstrukcyjna i zostało wporwadzone inne łożysko, lepsze.Jeżeli ktoś sie z tym uporał to niech pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności