Skocz do zawartości
paput

Przewód do czujnika ABS, LP koło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu nie działał mi ABS... Po podpięciu do VAGa wykazało, że padnięty czujnik lewego przedniego koła - błąd 00283... Kupiłem nowy czujnik, wymieniłem i nadal nie działa... Mierzyłem prąd płynący przez przewód od złączki zaraz przy czujniku, do końcówki pod tylną kanapą, oznaczoną numerem 3 (tak wyczytałem na forum, że to jest od lewego przedniego koła) i nic miernik nie wykazał... Podejrzewam, że walnięty jest przewód.

 

W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś z Was wymieniał ten przewód??

Ile może kosztować nowy i czy wymienia się ten przewód od koła do samej kanapy, czy jak?? Proszę o jakąś odpowiedź, bo już sam nie wiem, co robić...

 

P.S. Użyłem szukajki, ale nic nie znalazłem, dlatego założyłem nowy temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sprawdź jeszcze ten nowy czujnik , bo może jakis felerny się tobie trafił. Podepnij czujnik bezpośrednio pod miernik i omomierzem sprawdź rezystancję . powinna się wahac od ok800-1200 Ohm. jesli chodzi o kabel to przykro mi wale nie wymienialem i nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manhor

Paput , przy kole jest sam czujnik ,potem krótkikabelek do podszybia(czarny kabelek i czarna złączka) . Dalej niewiem . Jak miałem problemy z ABS-em PP to tylko tam sprawdzałem . A pomiary wykonywałem omomierzem (rezystancja ok 1000 om).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem problem z przewodem od ABS, był pęknięty w środku. Wymieniłem ten przewód na dwa zwykłe przewody w izolacji (skręciłem je razem i owinołem taśmą izolacyjną) podpiołem do nich tylko oryginalne wtyczki i do dziś problemu z tym przewodem nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem ten przewód na dwa zwykłe przewody w izolacji

 

A to mają być najzwyklejsze, czy jakieś nazwy to ma, bo na przewodach się totalnie nie znam. ;) Powiedz mi jeszcze, to trzeba wymienić cały przewód, który idzie od koła dokąd?? Do centralki pod tylnym siedzeniem, czy gdzie indziej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to mają być najzwyklejsze, czy jakieś nazwy to ma, bo na przewodach się totalnie nie znam. ;) Powiedz mi jeszcze, to trzeba wymienić cały przewód, który idzie od koła dokąd?? Do centralki pod tylnym siedzeniem, czy gdzie indziej??

 

Przewód Ly 1,5mm2 ,do samodzielnej wymiany uszkodzonych odcinków instalacji.Powodzenia.:)

Fabryczna wiązka przewodów ABS-u

 

wiazkaprzewabson4.th.png

wiazkaprzewabs1pm4.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to mają być najzwyklejsze, czy jakieś nazwy to ma, bo na przewodach się totalnie nie znam. ;) Powiedz mi jeszcze, to trzeba wymienić cały przewód, który idzie od koła dokąd?? Do centralki pod tylnym siedzeniem, czy gdzie indziej??

ja dałem najzwyklejsze przewody, takie jakie akurat się walały po domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewód Ly 1,5mm2 ,do samodzielnej wymiany uszkodzonych odcinków instalacji.Powodzenia.:)

Fabryczna wiązka przewodów ABS-u

 

wiazkaprzewabson4.th.png

wiazkaprzewabs1pm4.th.png

 

Dzięki za odpowiedź. Chciałem Ci dać punkcik "pomógł", ale nie mogę znaleźć, jak to zrobić. :( Podpowiedz mi jak wiesz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Chciałem Ci dać punkcik "pomógł", ale nie mogę znaleźć, jak to zrobić. :( Podpowiedz mi jak wiesz. :D

 

 

paput odpowiedź na Twoje pytanie jest na tej stronie.;)

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=359

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek, zabij mnie, ale w żadnym poście nie ma przycisku "pomógł". Nie wiem, co z tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jurek, zabij mnie, ale w żadnym poście nie ma przycisku "pomógł". Nie wiem, co z tym jest...

 

Czytałeś ten post?A ja widzę , że jest; pierwszy z prawej fioletowy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. :D Różnica polega na tym, że chciałem dać punkcik za info w innym poście, a z tego, co widzę, to można dać go tylko ostatniemu postowi w temacie.

 

Także małe sprostowanie:

Punkt "pomógł" dany za informacje z postu 6. pozdrawiam

 

Tak ogólnie to wystarczyło wymienić kawałek przewodu, gdzie był przerwany i ABS wrócił. Oczywiście potem trzeba było wykasować błąd w kompie, choć userzy forum w większości twierdzili, że nie trzeba. Ale najważniejsze - ABS żyje. :D Szkoda tylko, że załącza się przy każdym hamowaniu od prędkości 15km/h do momentu, aż autko się zatrzyma, ale z tym będę walczył w najbliższych dniach. Wie ktoś może, co z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności