Skocz do zawartości
Gość zbikra

czy przysłonić chłodnicę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbikra

Od niedawna mam Paska B4, silnik 2E (2000 ccm). Ostatnio, kiedy się znacznie ochłodziło strzałka temperatury nie podnosi się powyżej 70 - 75° C, mimo, że z domu do pracy jadę ok. 20 minut (10 km w ruchu miejskim w godzinach porannego i popołudniowego szczytu). Wcześniej, gdy na dworze było cieplej silnik normalnie nagrzewał się do temp. ok 95°C, załączał się wentylator, ....

Czy warto wstawić jakąś pzesłonę między grill, a chłodnicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można, czemu nie, ale obserwuj wskaĽnik temp...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon

Może z termostatem jest coś nie tak :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklad chlodzenia jest tak zaprojektowany, zeby spelnial swoja role w roznych temperaturach. Po to jest termostat, by przelaczal obieg miedzy duzym i malym. Na pewno zadnemu z inzynierow podczas projektowania tej jednostki sie nawet nie snilo, ze ktos bedzie tekture przed chlodnica wciskal. Polecam zainteresowac sie termostatem, byc moze jego pad objawil sie wlasnie przy niskich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KOM
Polecam zainteresowac sie termostatem, byc moze jego pad objawil sie wlasnie przy niskich temperaturach.

 

 

A jest możliwe że temperatury początkowe poniżej 70ciu (przez kilkadziesiąt minut) powodują zaj....ty wzrost spalania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie. Silnik niedogrzany, ssanie automatycznie wlaczone i paliwko sie przelewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KOM

Sorry kilkadziesiąt to może przesada, bardziej kilkanaście.

No ale jest możliwe żeby nawet przy 30 minutowej jeĽdzie powodował dwukrotnie wyższe spalanie jeśli jakieś 15 minut potrzebuje żeby dojść do 80 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest możliwe - dwukrotnie wyższe spalanie - z powodu dłuższego czasu rozgrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest możliwe - dwukrotnie wyższe spalanie - z powodu dłuższego czasu rozgrzewania.

U mnie jest ponad dwukrotnie wieksze spalanie, przynajmniej wedlug kompa

.

.

.

.

.

przez pierwsze pol minuty :) ale jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Spalanie wedlug kompa po rozruchu u mnie wynosi...99.9l/100.Poznej spada w szybkim tempie do ilosci tzw.do przyjecia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z wami "przy rozruchu" to nie nowość - borykamy się z tym

od początku istnienia motoryzacji.

 

Pół minuty - czy pierwsze minuty - są do przyjęcia - ale nie tak jak jest u:

 

No ale jest możliwe żeby nawet przy 30 minutowej jeĽdzie powodował dwukrotnie wyższe

 

- przez 30 minut to można przejechać 50 km. Jeśli - przeliczając zużycie na 100-kę to będzie jakieś 20 litrów.

 

To nie jest chyba norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

- przez 30 minut to można przejechać 50 km. Jeśli - przeliczając zużycie na 100-kę to będzie jakieś 20 litrów.

To nie jest chyba norma

 

Hmm...Jedynka dwojka..hantle..buttttt..jedynka dwojka...hantle..butttt...itd i tak 5kilometrow :roll: przez 30minut :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny objaw.

Otoz jezdzac w miescie autko rozgrzewa mi sie do 90stC, dlugo, bo dlugo, ale nagrzewa sie, ale wystarczy tylko, ze wyjade za miasto odrazu spada do 70-80stC, zwolnie tylko w jakiejsc wiosce/miescie do 50km/h to dogrzewa sie do 90stC i tak na zmiane, czy to rowniez moze byc wina termostatu ? rozmawialem z mechanikiem to mowi, ze to moze byc normalne. A ja juz sam nie wiem, bo wkurza mnie to czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UhU

shade myślę że to normalne. To tak samo jak np auta stojące w korkach się przegrzewały... Im wolniej jeĽdzisz tym mniej tego zimnego powietrza wpada i silnik ma wyższą temperaturę... Więc na logike to jest normalne zwłaszcza przy niższych temperaturach na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
shade myślę że to normalne. To tak samo jak np auta stojące w korkach się przegrzewały... Im wolniej jeĽdzisz tym mniej tego zimnego powietrza wpada i silnik ma wyższą temperaturę... Więc na logike to jest normalne zwłaszcza przy niższych temperaturach na zewnątrz.

czyli jednym slowem, a raczej zdaniem ;) zakryc trza choc czesciowo chlodnice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KOM

Ewentualnie dobrym rozwiązaniem byłoby również zdjęcie hokeji z przodu

 

W lato trochę pojeĽdziłem bez "pługa" więc wiem co ten kawałek plastiku potrafi Ľdziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie dobrym rozwiązaniem byłoby również zdjęcie hokeji z przodu

 

W lato trochę pojeĽdziłem bez "pługa" więc wiem co ten kawałek plastiku potrafi Ľdziałać

zgadzam sie z kolega ;) kto jezdzil bez tego w lecie to wie, ze passiu potrafi sie zagotowac :)

 

Szkoda, ze w B4 tak latwo nie jest :/ tutaj zeby zaslonic chlodnice musze sciagac grill z maskownica :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, ja w ciągu 3 sekund wkłasam od dołu karton, zaginam z jednej strony i wsuwam w zderzek... :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu się mylisz, ja w ciągu 3 sekund wkłasam od dołu karton, zaginam z jednej strony i wsuwam w zderzek...

wkladasz przez kratke pod zderzakiem, czy moze za "hokejem" ? Jaka czesc chlodnicy zaslaniasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności