Skocz do zawartości
Gość Adam626GD

Reflektory w B6 - halogeny i xenony czy dobrze świecą?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam626GD

Czy w Passatach B6 3C fabrycznie były montowane reflektory Bosch i Valeo, czy tylko Bosch a valeo to już zamiennik?

 

W/g moich obserwacji zarówno B6 jak i B5 mają identyczny element optyczny - soczewkę HELLa, czy ktoś moze to potwierdzić?

 

Czy reflektory halogenowe H7 dobrze świecą?

 

Czy jest duża różnica w oświetlaniu drogi ppomiędzy H7 a Xenonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b5 na pewno byly tylko hella orginalne, wydawalo mi sie ze w b6 tez hella, hella zreszta robi dla wiekszosci producentow lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.Mam Paska z biksenonami skrętnymi,Przejechałem dopiero 4 tyś km.Wczoraj po raz pierwszy 200km nocą i porażka!Długie swiecą ok na 200-300m widno jak w dzień ale mijania katastrofa.Świecą na ok 45-50m max.Nie da się jechać szybciej jak 90km/h bo nic nie widać.Zawsze dbałem o światła w moich samochodach ale tak kiepskie miałem w 126p na początku lat 90.Czy te światła tak mają czy też moje są źle ustawione?Czy regulacja musi odbyć się w ASO na kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że coś musi być u ciebie nie tak... ksenony w nowym passacie są chyba najlepszymi reflektorami jakie kiedykolwiek widziałem, tak mijania jak i długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mijania i skoro mówicie, że w B5 są takie same jak w B6, to moje xenonki na mijania są naprawdę świetne. Dają jasne światło na całej oświetlanej przestrzeni i przed autkiem zasięg ich jest ok 70 - 80 (a nawet zaryzykował bym, że do 100) m a na poboczu to nawet i do 150 - 180 m przy mijania. Musisz je mieć ustawione za nisko. Spokojnie Ci je ustawią i w ASO i w nie ASO.

 

Ogólnie xenony potrafią wypaść z kołków mocujących i wtedy zaczyna być lipa. Podjedź pod ścianę, zgaś auto, wyjmij kluczyk, włącz światła, włóż kluczyk i oppal silnik na włączonych światłach. Zobaczysz, czy światła robią sobie auto test (góra - dół i na boki). Jak nie - masz przyczynę - trza rozkręcić światła i włożyć zatrzask w przegub kulowy. Jak tak - wystarczy regulacja, która trwa max minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecą na ok 45-50m max.Nie da się jechać szybciej jak 90km/h bo nic nie widać.

To i tak jesteś niezły samobójca, ze 100km/h samochód hamuje w ok. 40m a gdzie czas na reakcję? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i tak jesteś niezły samobójca, ze 100km/h samochód hamuje w ok. 40m a gdzie czas na reakcję? :)
Nalezy dorzucic jeszcze czas reakcji i przejechany w tym czasie dystans:) czyli gdzies kolo 100 metrow lacznie. Ale to OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem 90km/h wtedy gdy samochód z naprzeciwka oświetla drogę i wiem ,że nic po poboczu nie idzie.Na długich szybciej ale ogólnie się wlokłem.Jeżdżę od 27 lat samochodem i sprawcą wypadku nie byłem.Parę razy sam oberwałem ale sprawcy byli karani mandatami.Po odpaleniu silnika reflektory robią ten swój taniec więc zamocowane pewnie są jak trzeba.Z tego co piszecie to pewnie mam za nisko ustawione.Trzeba niestety do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho
Podepnę się pod temat.Mam Paska z biksenonami skrętnymi,Przejechałem dopiero 4 tyś km.Wczoraj po raz pierwszy 200km nocą i porażka!Długie swiecą ok na 200-300m widno jak w dzień ale mijania katastrofa.Świecą na ok 45-50m max.Nie da się jechać szybciej jak 90km/h bo nic nie widać.Zawsze dbałem o światła w moich samochodach ale tak kiepskie miałem w 126p na początku lat 90.Czy te światła tak mają czy też moje są źle ustawione?Czy regulacja musi odbyć się w ASO na kompie?

 

Potwierdzam drogowe swietne mijania... ;/ Wracalem o 23 z miasta nie widzialem gałęzi ktora leżała sobie na środku drogi przedemna w ostatniej chwili wychamowałem ;/ porażka..., dobrze że jechalem 60 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano byłem w serwisie potwierdzili ,że światła ustawione są za nisko i poprawili.Właśnie wróciłem z przejażdżki próbnej i katastrofa!!!! Światła mijania świecą na 200m oślepiam kierowców jadących z naprzeciwka.Pojechałem do ASO zrobiłem 190 km a "fachowiec"z ASO VW w Lublinie nie potrafi ustawić świateł!Jeszcze jutro sprawdzę światła na niezależnej stacji diagnostycznej i poproszę o opinię na piśmie.Nieźle zaczynam współpracę z ASO Danelczyk w Lublinie.:634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

W Takim razie ja dzisiaj jade do VW Marszałek w Częstochowie napisze co i jak jak wroce. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niezależnej stacji i faktycznie światła świeciły w niebo ok 1 cm ponad poziom w urządzeniu kontrolnym.Poprawili :).piszę pismo do ASO z prośbą o wyjaśnienie czy tak traktują wszystkich klientów czy tylko mnie;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam626GD
Potwierdzam drogowe swietne mijania...

 

To jak z tymi światłami mijania - dobre są czy słabe? I masz xenony, bixenony czy halogeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

mam BiXenony, nie mialem dzisiaj jak pojechac jutro sie na 10 umowilem ;/ generalnie mam tak ze jak robi mi sie kalibracja ksenonow po odpaleniu silnika to najpierw świecą idealnie potem schodzą w dól na boki i podnosza sie tylko minimalnie w góre, gdyby byly w pozycji wyjsciowej nie bylo by problemu a tak mi świecą w ziemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komaris

jak rozpoznać czy ma się xenony, bixenony czy halogeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Halogen to wiadomo normalne swiatło :P Xenony to takie biała swiatla ale tylko mijania a BiXenon to xenon+swiatła drogowe i doświetlanie zakretow. Nie ma raczej zwyklych xenonow z doswietlaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak rozpoznać czy ma się xenony, bixenony czy halogeny?

 

W Passacie od 2001 jest bi-xenon a od 2005 bi-xenon skrętny. A halogen to normalna żarówka. I uwierz mi - popartzysz jak autko świeci i od razu będziesz wiedział czy są xenonki, czy żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komaris

Dzięki, właśnie upewniłem się, że mam bi-xenon pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ja mam B6 takiego jak Twój i mam żarówki na mijania i na długich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności