Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos z państwa montował zawieszenie tej firmy w swoim samochodzie?

Ciekaw jestem opinii na temat jej produktów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te wahacze od zimy, po 15-tysiącach przy zmianie opon na letnie oponiarz zauważył nierównomierne zużycie lewej opony - wizyta na stacji diagnostycznej w celu ustawienia zbieżności skończyła się szarpakami i diagnozą : prawy przedni wahacz do wymiany. Nie chcę tu przesądzać czy to dobre czy złe wahacze, wyrobię sobie opinię przy dalszej eksploatacji, dodam, że brat ma te same i do tej pory nic się nie dzieje - tylko, że przebiegi mniejsze - ja jeżdzę dużo na trasie W-wa Kołobrzeg, a jakie drogi mamy, każdy wie.

Przy okazji koszt robocizny przy wymianie prawego przedniego wahacza w zaprzyjażnionym warsztacie 100PLN + 70PLN ustawienie zbieżności + sam wahacz oczywiście. :)

 

 

Aktualnie testuje drugi komplet, pierwszy wytrzymał niecałe 40tysięcy km. :)

Edytowane przez blackpirate
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie kolegi CHATOM czy ktoś jeszcze może skusił się na założenie tych wahaczy. Obecnie na allegro można je kupić już za 550 zł. Nie za bardzo wierzę w tanie części zamienne, ale może to akurat nie jest bubel. Ponoć coś ulepszyli i chwalą się dobrą jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam założony cały komplet na przód tej firmy i jak na razie cisza nic nie puka i nie stuka a przejechane na nich około 10 tyś km.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem na nich 10000 km, byłem teraz na badaniach i jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 12tys od wymiany całego kompletu zaczęły się znowu stuki :mad: Przy badaniu okazało się padły wszystkie dolne :(. Przemyślałem sprawę i wyszło mi że opłaca się wydać więcej na powiedzmy FEBI i przejechać na nich przynajmniej 2-3 razy tyle co na MS, odejdzie mi dodatkowo koszt wymiany tańszych wahaczy co 10-15tys km (warsztaty biorą ok 400zł za komplet, ale można samemu tyle że traci się gwarancje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam jakiekolwiek produkty firmy MASTER SPORT. To wszystko to pic na wodę. Części oferowane przez tą firmę to tania chińszczyzna z nadrukiem MADE IN GERMANY.

 

Moja wypowiedź opieram na własnych doświadczeniach i zaobserwowanych faktach. W moim mieście jest pakownia części tej firmy, sąsiaduje z moim zakładem pracy i wiem na czym to wszystko polega.

 

ODRADZAM!!! ODRADZAM!!! ODRADZAM!!! ODRADZAM!!! ODRADZAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Potwierdzam to chińszczyzna ja zrobiłem na tych wahaczach 15000 km. i nadawały się do wyrzucenia także jak ktoś chce kupić taniość to bardzo proszę ale ja odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem Master Sport i okaże się co to za firma. To będzie wielki test dla tych wahaczy. Wcześniej miałem zamontowane LEMFORDERY i zrobiłem na nich 22 tyś.km.I uważam ze to za mało jak na oryginalne. Dam znać jak się sprawują

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy pchac sie w orginalne zawieszenie na angielskie drogi?

obecnie mam przejechane 215 tys km., w/g rachunków był wymieniany tylko lewy przedni dolny wachacz, czy to mozliwe ze jeszcze nikt nic nie robił? Dodam ze kupiłem auto z przebiegiem 195000 km okolo 6 miesiecy temu. Teraz zaczyna stukac. Ile moga mi wytrzymac tansze wachacze? Jezdze dosyc ostroznie i nie katuje auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Po pojawieniu się u mnie stuków w zawieszeniu (po spartaczonej naprawie mechaników) przyszedł czas na zmianę. I tak na forum były różne opinie o różnych zawieszeniach m.in Master Sport. Sprzedawca chwalił się listą sprzedanych kompletów, a tym samym udostępnił mi listę kto u niego kupił ;) , Pofatygowałem się i wysłałem 40 maili z zapytaniem jak się to zawieszenie sprawdza w danym czasie użytkowania. odpisało mi ok 30 osób. I tak ok. 20 odpowiedzi negatywne - w sensie totalny shit rozleciało się w czasie od 2 m-cy do roku. 4 odpowiedzi, ze stuki pojawiły sie po około roku. a 5 maili, że zawieszenie godne polecenia - ktoś jeździ 2 rok i nic nie stuka ( lub nie słyszy, że stuka). Dla mnie odpowiedź była prosta. Olewka na MasterSport. Oddałem swoje zawieszenie do Polskiej firmy regenerującej wszystkie typy zawieszeń i układy kierownicze w Bytomiu. A z tego co widziałem to pracują tam kumaci ludzie znający się na rzeczy. Jutro wkładam zawias zobaczymy jak sie będzie spisywał, w razie czego jest gwarancja i nie trzeba nic do Niemiec wysyłać. Koszt takiego zawieszenia 600zł z opinii wielu mechaników - jakość porównywalna z Lemforderem i innymi przodującymi firmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a 5 maili, że zawieszenie godne polecenia - ktoś jeździ 2 rok i nic nie stuka ( lub nie słyszy, że stuka).

Ale tu jeszcze trzeba wziąć pod uwagę przebiegi i stan dróg po których jeżdżą. Jak chyba wiesz co niektórzy wyjeżdżają tylko w niedziele do kościoła i robią rocznie z 5000 km. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie wierzyć że regenerowane zawieszenie będzie można porównać do lemfordera - nie ma takiej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc pozostaje tylko czekać na opinię tego regenerowanego zawieszenia.Czekamy za jakiś czas na odp.czy się opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie dajcie się zwieść temu, że regeneracja daje jakość porównywalną do oryginału. Ja sam w zeszłym roku regenerowałem 4 górne w firmie w Katowicach polecanej na tym forum. Owszem jest gwarancja i co z tego po roku czasu (przejechane 14 tys.) lewa strona totalne dno stuki itd. Faktem jest, że w Polsce jeździmy po dziurach a nie drogach, ale 14tys. przebiegu to stanowczo za mało. Koszt regeneracji 1 wachacza 80zł +45zł wymiana. Decyzja należy do każdego z Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak lekturę http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_master_sport_opinie_i_test_online_wahaczy-t24247.0.html

 

ja dziś oddałem na wymianę. Kupiłem Master Sport po przeczytaniu tego wątku z forum A4 bo ceny Lemforderów są zabójcze a zrobię na nich może troche wiecej a są droższe 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja zrobilem narazie na Master Sportach 23000 tys i przedwczoraj bylem na stacji diagnostycznej i wszystko w jak najlepszym porzadku , tak wiec jestem zadowolony co do jakosci i ceny tego zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dbasz, tak masz ... na MS zrobiłem na białostockich drogach około 30tyś km - i powiem że jestem zadowolony - nic nie stuka i nie nosi. Dziury staram się omijać, jednak nie wszystkie się da :) tak się zastanawiam, ile ludzie robią kilometrów na Lemforderach ... 50-80tyś? Powiedzmy, że MS mi teraz padną (przy 30tyś km), to i tak wolę zapłacić 3x po 400zł za MS, niż 1800 za LM i mieć częściej nową zawiechę - koszty wymiany odpadają, bo naprawiam sam. Z drugiej strony wątpię, czy ktoś zrobi te 90tyś na LM ... tak więc, jeżeli cię stać, kupuj Lemfordery itp., jeżeli nie - MS itp.

Edytowane przez Lukas82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności