Skocz do zawartości
passat2.8v6

czip plus dolot z wydechem 2.8 v6

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, mówmy dalej o 2.8 Co można jeszcze przerobić oprócz dolotu, wydechu i czipa ? Chodzi o nieco większą moc niż te 20km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także szukam info o 2.8 v6. jak w nim moc podnieść? a co sądzisie o nowych pierscieniach i uszczelniaczach+ planowanie głowic.

ile to mogły by dac. bo po 13latach u mnie mogło trche koni pozdychać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, mówmy dalej o 2.8 Co można jeszcze przerobić oprócz dolotu, wydechu i czipa ? Chodzi o nieco większą moc niż te 20km.

 

potem to juz montaż turbo a to juz sa wieksze koszta.

 

ja także szukam info o 2.8 v6. jak w nim moc podnieść? a co sądzisie o nowych pierscieniach i uszczelniaczach+ planowanie głowic.

ile to mogły by dac. bo po 13latach u mnie mogło trche koni pozdychać:(

pierwsze to najlepiej zrobić pełną diagnostyke i shamować auto czy trzyma serie , potem można się zastanawiać co więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,trochę czasu minęło od ostatniego postu Więc odgrzeje kotleta i opowiem co sam zrobiłem i jakie mam przyrosty ,a więc :

Moje auto to Passeratti 2,8 30v AMX z 2004r z przebiegiem 252 000

wyhamowane po zakupie wykazało 195km czyli nie było źle :)

-Wymieniłem wkładke filtra powietrza na sportową oraz dolot do przepustnicy ,teraz jest z aluminium 80mm(koszt 100zł filtr i 100zł dolot)

-dolot to filtra został nagrzany i rozciągnięty ,aby zwiększyć przepływ powietrza (koszt 0zł )

-Wypadły 2 katy(ceramiczne) a w ich miejsce rurka

-Wypadły dwa tłumiki początkowe a w ich miejsce x-piepe

-W miejsce końcowych tłumików wpadły te od W8 (mają większe średnice rur) (koszt spawania 200 zł + x-piepe 80zł i tłumiki 250zł)

-Wymiana oleju i na hamownie :P

passat wykaszlał 217km na pb i 210 na lpg :) zauważalnie wzrosły osiągi :) ,a teraz trochę o tym co dalej ;

wpadnie wypolerowany kolektor wydechowy ,zdejmę 20 % masy koła zamachowego i auto pojedzie na program :) po tym napiszę ile doszło .

Mam cichą nadzieje że 225 powinno być i 300nm warto wspomnieć że o około litr spadło zużycie gazu :)

Można zrobić porting głowicy ale to koszt około 3000 zł idąc grubo można jeszcze zmienić wał na ten od 3,0 v6 pasuje p&p da to większą pojemność a co za tym idzie i km:) ,znalazłem za około 800 zł .Jest też na forum Audi koleś, co wstawił kompresor od 3,0 tsi do 2,8 przyrost 100 km .Wiec jak ktoś pisze że wolnossak nic nie może ,to spiesze wyjaśnić że jest w błędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności