Skocz do zawartości
Gość *Andrzej*

Jaka temp płynu na wskaźniku w B3, 1,9 TD przy upałach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość *Andrzej*

Zaobserwowałem temperaturę ok 100 st C. przy jeździe po mieście, przy wysokich temp.. otoczenia. Wcześniej nie obserwowałem takich temperatur. Zawsze było ok 90 st C.

Nie jeździłem do tej pory podczas upałów Passatem. Wentylator działa. Czy taka temperatura jest w normie dla B3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie w czasie wlasnie lata i chyba nawet w normlane dni(nie pameitam) tez jest wyzsza temperatura ale to przewaznie jak gdzies stoje na swiatlach czy w korku ale jak juz rusze to sie automatycznie chlodzi i wraca do normy:) raz tez tak myslalem ale temperatura nie malala a rosla:D ciagle i sie okazalo ze waz pekniety i ucieka plyn:D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z tym walczę, u mnie jest podobnie.

Wymieniłem czujnik w chłodnicy, bez zmian. temp na wskaźniku jest około 100 na śiwatłach.

Myślę co dalej.

w poniedziałek na próbe wyciągnę termostat i pojeżdże bez zobaczymu co się bedzie działo.

O wynikach napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie jest to samo. ale tak samo jak u Weso gdy stoję w korkach. :639:

podczas jazdy temperatura spada.

pod zderzakiem masz spojler prawdopodobnie połamany bo jeszcze nie spotkałem sie z paskiem b-3 który miałby w stanie idealnym to on łapie powietrze i daje dodatkowe chłodzenie. :611:

więc sie nie martw tak widocznie musi być :641:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carrtman

Witam panowie dopóki nie przekracza 100 stopni to jest ok , ale jak wskoczy na 110 to jest niedobrze mi tak parę razy sie zagrzał i skutki są opisane w moim poście o temacie silnik 1.9td .. poczytajcie bo to samo was spotka jak przegrzejecie swoje diselki ja teraz czekam na inny silnik bo obecnego nie naprawiam :625: pozdrowionk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carrtman

daro,

kolego nie wyciągaj termostatu bo dislle nie lubią niskich temperatur one najlepiej chodzą przy 90 - 100 stopniach ale jak ma niższa temp. to niema nawet efektu dobrego spalania :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja mam 1.8 bez + lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carrtman

daro,

 

ale benzynka tez musi miec swoją temperature tak jak kazde autko wypsażone w termostat :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie kratki pod zderzakiem moja byla cala poki nie zaliczylem znaku teraz mam ubytek na jakeis 5 cm ale reszta cala prawie nie widac:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest też w granicach 90-100 stopni więc chyba to normalna temperatura...

Mam jeszcze pytanie, czy wentylatory chłodnicy mogą się załączyć po zgaszeniu silnika (1.9D)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wentylatory chłodnicy mogą się załączyć po zgaszeniu silnika (
To normalny objaw
90-100 stopni więc chyba to normalna temperatura

Raczej 90 przy sprawnym układzie chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od termostatu!

Ja na nim skończyłem! Najlepiej kup orginał!

Nie zalecam stosowanie termostatu WAHLER!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zalecam stosowanie termostatu WAHLER!

 

Jeśli nie poleca się jakichś producentów w przypadku termostatów, to nie dotyczy to właśnie firm WAHLER I HANS PRIES. Są to produkcje umieszczane fabrycznie w samochodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

Polaczam sie do tematu:

Ma 1,6 TD z klima, kiedy zaczely sie upaly temperatura na wskazniku rosla mi do prawie 110 wtedy zaczynal dzialac wentylator i spadala do okolo 90 stopni, naprawilem kilme i jak jezdze z kilma temperatura nie przekracza 90, zas kiedy wylacze dzieje sie to samo przed 110 zaczyna dzialac wentylator, co moze byc przyczyna tak poznego waczania sie wentylatora??? Bez Klimy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77

Ma 1,6 TD z klima, kiedy zaczely sie upaly temperatura na wskazniku rosla mi do prawie 110 wtedy zaczynal dzialac wentylator i spadala do okolo 90 stopni, naprawilem kilme i jak jezdze z kilma temperatura nie przekracza 90, zas kiedy wylacze dzieje sie to samo przed 110 zaczyna dzialac wentylator, co moze byc przyczyna tak poznego waczania sie wentylatora??? Bez Klimy???

 

Przy włączonej klimatyzacji wętylator pracuje non stop.

Przy wyłączonej wętylator załączany jest przez włącznik zintegrowany z czujnikiem temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

mam silnik 1.6Td i u mnie tez tem wskakiwała szybko na 110stopni zwlaszcza w nmieście jak choćby kawałek podgoniłem to zaraz bylo 110 przyczyną takiego stanu rzeczy byla źle ustawiona dawka paliwa u mnie była najwyraźniej za duża bo jak podniosłem ciśnienie doładowania bez ruszania dawki to szaleństwo z temperaturą ustało bardzo zedko zblizam sie traza do 100stopni jak ktos sobie kręcił paliwkiem to proponuje dodawać ównież wiecej powietrza odrfazu bo inaczej sie grzeją motory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie taki silniczek (1.9 td) w kombi i temteratura nie przekroczyła jeszcze 100 stopni na trasie mam stabilnie 70 stopni, największa jaka odnotowałem to 90 stopni ale stałem w korku przez 5 minut, jak tylko sie rusze nawet powoli to temteratura spada gwałtwnie do 70 i wydaje mi sie ze to bardzo dobrze, auti nie dymi przy tych temperaturach silnika ( niby że ma byc nie dogrzany). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy
mam silnik 1.6Td i u mnie tez tem wskakiwała szybko na 110stopni zwlaszcza w nmieście jak choćby kawałek podgoniłem to zaraz bylo 110 przyczyną takiego stanu rzeczy byla źle ustawiona dawka paliwa u mnie była najwyraźniej za duża bo jak podniosłem ciśnienie doładowania bez ruszania dawki to szaleństwo z temperaturą ustało bardzo zedko zblizam sie traza do 100stopni jak ktos sobie kręcił paliwkiem to proponuje dodawać ównież wiecej powietrza odrfazu bo inaczej sie grzeją motory

 

a myślałeś skąd są powypalanie później dzióry w tłokach ?? :okulary: zapewne dymił dośc dobrze na czarno zanim podniosłeś ciśnienie :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

Jak podniesc cisnienie doladowania w 1,6 TD In????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GREGORYPL

pozdrawiam, jak ktoś , często jest na forum to wie że miałem podobny problem z temp. w swoim b3 zimą.Ale pierwszą bolączką u mnie były stare przewody od czujników temp. łapały tzw. lewą masę przez starą już izolację, no i w gruncie rzeczy pomogło założenie grubych osłon na przewody, bo przedtem to non stop 110 na zegarach, i na szczęście tylko na nich, w międzyczasie szukając przyczyn wymieniłem termostat nie pytajcie mnie tylko jakie oznaczenie bo nie pamiętam, w każdym bądź razie z audi i niemiecki. no i od tamtej pory to . w trasie ok.70- 80 stopni, miasto np. światła i dłuższy postój na wolnych obr. 90.(no i załancza się pierwszy bieg wentylatora- czyli książkowo)od czasu "naprawy" nie zdarzyło mi się mieć 100 na zegarku.dla zainteresowanych, na mój problem odpowiedział kolega który pracuje w serwisie vw w Niemczech, ponoć 100 stopni to normalna temp. termostatu dla b3, ale jak sądzę wskazania 100 stopni na zegarach powinny być tylko chwilowe, do czasu gdy termostat się otworzy i do włączenia się wentylatora, jeżeli wskazania są cały czas wysokie to radzę : spawdzić poziom płynu, czyjniki, termostat, a przedewszystkim przewody :611: , (ponoć czasem przekłamują zegary).pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności