Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem miesiąc temu Passata z klimą manualną i zauważyłem że po włączeniu klimki i przestawieniu wiatraka na 1 z centralnej kratki nawiewu w środku auta wydobywa się taki dziwny dźwięk (łi,łi,łi...)dźwięk podobny jakby płyta cd w otwarzaczu się ładowała:) tylko trochę głośniejszy ten hałas słychać tylko wewnątrz auta z tego środkowego nawiewu na zewnątrz nic nie słychać po otwarciu maski silnika też cisza nie wiem co to jest podejrzewam że to jakaś popierdułka ale bardzo mnie to denerwuje,może wie ktoś co to może być bo mój mechanik mówi żebym jeździł bo być może klima była dawno używana i dlatego te hałasy ale już zrobiłem 2 tys km i dalej to samo,z góry dzięki za pomoc,pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz klimę na jakiś czas, wyłącz silnik i wiatrak nawiewu. Jeżeli będziesz dalej przez moment to słyszał to gaz "przeciskający" się przez układ będzie wydawał taki odgłos, dodatkowo z prawej strony podszybia na zewnątrz będzie dało się słyszeć zawór rozprężny i odgłos wyrównywania ciśnienia w układzie - głośnie syczenie. Tak już paski chyba mają.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli będziesz dalej przez moment to słyszał

 

artuj ale umnie to słychać przez cały czas i teraz nie wiem czy to jest zdrowy objaw dodam jeszcze że jak przestawie wiatrak na 2 to ten hałas zanika nie jestem na 100%pewien bo robi się głośniej od tego wiatraka ale wydaje mi się że te dźwięki są tylko na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu coś ci siedzi w wentylatorze i na wyzszych biegach juz tego tak nie słychać. Mówię o wentylatorze dmuchawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może po prostu coś ci siedzi w wentylatorze

raczej nie bo kiedy włącze sam wentylator bez załączania klimy jest cisza:602:a po wyłączeniu klimy i wentylatora te hałasy słychać jeszcze przez jakieś 20 sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ten dźwiek jest cały czas wydawany, tylko ze na wyższych predkościach dmuchawy, po prostu tego nie słyszysz. Włącz na "jedynkę", otwórz maskę i posłuchaj - skad ten dźwięk się wydobywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przy otwartej masce nic nie słychać cisza, ten dźwiek jest tylko słyszlny w środku auta i to przez centralną kratkę nawiewu kurcze nie wiem co to może być boje się żeby coś poważnego przez to nie padło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj popsikać WD-kiem w ośkę wentylatora. Jak to nie pomoże, to już nie mam pojęcia - co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj byłem na przeglądzie swojej klimy,okazało się wszystko sprawne tylko jakiś niby zaworek za 10zł przepuszczał i brakowało czynnika powinno być 600 czegoś tam nie pamiętam w czym to się mierzy a było 400 wypompowali mi cały czynnik sprawdzili szczelnoś nabili do 600 no i ten zaworek wymienili skasowali 80 zł a klima jak wydawała tak wydaje te hałasy Ci fachowcy mówią że te hałasy to praca klimy że niby jakieś tam ciśnienie się wyrównuje i to jest normalne nie wiem teraz całkowicie zgupiałem moim zdaniem powinna być cisza kolega ma Multiwana z 2005r.i u niego cichutko to wszystko pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to rozprężanie gazu w parowniku a słychać z kratki bo to blisko.. jak przekierujasz gdzie indziej powietrze to dzwięk się pewnie gubi bo ma dalej do twego ucha i przewody tłumią.

Wyłacz wentylator i przy właczonej klimie dalej bedzie to słychać tylko ciszej - jeśli tak to 100% słychac przepływ gazu przez "zwężkę" - nie wiem jak to fachowo nazwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności