Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też powoli myślę o zmianie, ale kuszą mnie te - http://allegro.pl/osram-night-breake...557704692.html

Też o nich myślę przy okazji regeneracji odbłyśników, ale zastanawia mnie, dlaczego są opakowania w kolorze niebieskim oraz czerwonym tych samych palników?

 

Ale zaczynam mieć wątpliwości, czy warto pakować dodatkową kasę w te palniki?

Porównajcie sobie strumień świetlny Osram Xenarc NB i Osram Xenarc-w zasadzie to samo.

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-12-lamp-ksenonowych-sprawdzamy-czy-drozsze-lampy-lepiej-swieca/l7grkq

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakie wybrać bo ja juz głupieje powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze jest podobnie ale w praktyce różnice są. Prawdziwy test to jest tylko na analizatorze światła (gdzie mamy mapę ze specjalistycznego oprogramowania). Bezwględną wartością w tym teście co podałeś jest np. zasięg świecenia :)

 

Koledzy z forum robili porównanie na żywo. Z relacji wiem że wygrały OSRAM Cool Blue Intense :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli warto wziąć OSRAM Cool Blue Intense. Pozostaje jeszcze pytanie w jakiej barwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na papierze jest podobnie ale w praktyce różnice są. Prawdziwy test to jest tylko na analizatorze światła (gdzie mamy mapę ze specjalistycznego oprogramowania).

No te dane, które podałem były opracowane w oparciu o specjalistyczny sprzęt i przy użyciu tego samego odbłyśnika.

Koledzy z forum robili porównanie na żywo.

Do takiego testu podchodziłbym z dystansem, bo to były testy na różnych reflektorach, tj na odbłyśnikach o różnym stopniu zużycia. W starszym i więcej używanym odbłyśniku nawet lepszy palnik będzie świecić słabiej.

Najlepiej oprzeć się chyba na tym teście, który podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd rear left ride height sensor. Czy z tyłu znajdują się czujniki przy każdym wachaczu ?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

2985ee3ecd53ceba4744d15f7f057cbf.jpg

Edytowane przez rafal0818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze. Nic innego nie da bardziej obiektywnego wyniku niż analizator wiązki światła. Te testy internetowej nic nie dają. A osramy xenon bardzo dobre, używałem ich jakiś czas w firmówce i mnie nie zawiodły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około rok temu pisałem w tym temacie i szukałem pewnych żarników osram z allegro. Zakupiłem z tego tematu ktoś polecał allegrowicza, no i wziąłem od tego samego = potwierdzam po około roku czasu albo i dłużej - super towar sprzedaje koleś w fajnej cenie - świecą do dziś dnia ekstra. Jak ktoś ciekawy co to za allegrowicz to przejrzyjcie ten temat i natraficie na moje wypowiedzi....

 

EDIT: podam linka do moich wypowiedzi bo można tego szukać i szukać ...

EDIT2: TO nie było rok temu, tylko 2 lata temu LOL> Jak ten czas szybko LECI.

 

https://forum.vw-passat.pl/threads/27100-%C5%BCar%C3%B3wka-%C5%BCarnik-ksenon?p=2228435#post2228435

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie skusze.. czyli polecasz szczerze? myslisz ze sa oryginalne?

 

Wiecie z emozna sprawdzic oryginalnosc po nr seryjnym na http://www.osram.com/trust

Edytowane przez ellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy.

 

Ja jestem po wymianie w zeszłym tygodniu żarników na nowe. Zamówiłem osram cool blue intense 5500k, sprzedawca przysłał mi w w cenie 5500k żarniki o kolorze 6000k. Róznica po zmianie zarników kolosalna- dosłownie dzień a noc. Wg mnie barwa 6000k jest idealna, naprawdę fajne białe światło. Mogę każdemu polecić.

 

Osram cool blue intense 5500k jest wycofywany z produkcji powoli i zastąpi go właśnie 6000k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiemy.

 

Ja jestem po wymianie w zeszłym tygodniu żarników na nowe. Zamówiłem osram cool blue intense 5500k, sprzedawca przysłał mi w w cenie 5500k żarniki o kolorze 6000k. Róznica po zmianie zarników kolosalna- dosłownie dzień a noc. Wg mnie barwa 6000k jest idealna, naprawdę fajne białe światło. Mogę każdemu polecić.

 

Osram cool blue intense 5500k jest wycofywany z produkcji powoli i zastąpi go właśnie 6000k.

Kolego, podaj link do aukcji ewentualnie nick allegrowicza, skoro pewniak to warto o nim wspomnieć w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nikt , nic nie moze polecic sprawdzonego? Ja po jednej wtopie jestem ostrozny , wyslalem kilka maili do sprzedawcow Allegro, ale wyobrazcie sobie ze nikt nie odpisal czy 1000% oryginalne...

 

Ktos, cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam philips xenstart 4.....K, ale jak mówicie że na osram 6000K jest taka różnica dzień noc to chyba kupie Osram ::;;;;)

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są 6000k, Osram udoskonalił cool blue i teraz od nowości świecą jak zwykły oryginał po 2 latach :)

 

taka barwa wpadająca w niebieski - ale to wszystko zależy jaki stan soczewek, u mnie już troche zakurzone i ta barwa była biała gdy testowałem te 6000k oryginalne.

 

ostatecznie założyłem nightbreaker Unlimited. jeszcze mocniejsze !!!! w nocy poezja.

 

Ale barwa za dnia taka biało żółta niestety - w deszczu też porażka taka z bliska żółtawa....

 

oczywiście z bliska podkreślam.

 

z kilku metrów coraz lepiej :) no a w nocy naprawdę warte grzechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.

 

ostatecznie założyłem nightbreaker Unlimited. jeszcze mocniejsze !!!! w nocy poezja.

.

 

Ok ale jaka jest żywotność tych nightbreak d1s ? Kolega założył do swojego paska H7 osram night...... 2miesiace i żarówki spalone, no chyba że kupił podrobione :D

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 w lampach xenonowych są stosowane żarniki D3S 35W, natomiast pod zderzakiem zastosowano H8 35W w lampach pmgielnych i doświetlanie zakrętów.

Ja również kupiłem Nightbreakery Unlimited H8 - żadnych zastrzeżeń. Polecam.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem od tego użytkownika

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=28420374

 

Nie wiem czy to ma znaczenie ale na każdym żarniku jest hologram z literkami i cyframi, na stronie osrama można sprawdzić oryginalność produktu, u mnie było wszystko OK i pięknie świeci. Bałem sie barwy 6000k ale naprawdę jest w sam raz i każdemu mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przymierzam od niego, ale brales nightbreaker? Ja chce te zwykle, pytanie czy tez nie sa podrobione skoro tansze, czy obudowa jest zaplombowana? CZy po zdjeciu tej metalowej obudowy jest wydrukowany nr seryjny na zarowce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem od niego Cool Blue Intense 6000k. Tak na samej obudowie metalowej żarnika jest plomba która jest hologramem z kodem dzieki którymu mozna potwierdzic oryginalność produktu. Ceny ok 230-250 pln/szt pozwalają juz raczej zakładać ze produkt jest naprawę ori. Na tego samego typu zarniki po 100 pln brałbym juz poprawkę. Ktos gdzies kiedyś w jakimś temacie podawał rozmowę z przedstawicielem osrama. Wyszło na to ze pewności nigdy nie ma... prawdopobiwnstwo zwiększa jedynie cena produktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś warsztatu/mechanika w Szczecinie, który wymieni mi ksenony w Passacie 2009 najlepsza byłaby opcja wymiana w cenie zakupu żarników? Jeśli podjąłbym się sam wymiany czy czujniki parkowania przy demontażu zderzaka nie są jakimś utrudnieniem? Zna ktoś sprzedawcę w Szczecinie, który nie skasuje jak za zboże a sprzedaje oryginalne żarniki? Ostatecznie mogę kupić przez internet, myślę że standardowe Osram Xenarc 4300K wystarczą a może brać żarniki innego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności